- Учителю
- Сабақ жоспары қазақ тілі 8 сынып
Сабақ жоспары қазақ тілі 8 сынып
Сабақтың тақырыбы: Ақтілеу, ағайындар
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Мәтін жайынды әңгімелеу,тақырыпқа байланысты жаңа сөздермен танысу,Сөйлем мүшелеріне талдау жүргізу.
Дамытушылық: Балалардың ауызекі тілдерін ойлау қабілеттерін арттыру сөйлесу әрекетін күшейту
Тәрбиелік: Үлкенге құрмен, кішіне ізет көрсетуге , әдептілікке тәрбиелеу,пәнге қызығушылығын ояту тәрбиелеу.
Түзетушілік: пәнге қызығушылығын ояту
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: түсіндіру әдісі.
Сабақтың типі: дәстүрлі сабақ
Жабдықтау: мазмұнды суреттер, карточкалар.
Көрнекілігі: жаңа сөздер, кесте
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі:
-Оқушылармен амандасу.
-түгендеу, өзара сөйлесу.
Сабақтың ұраны: «Бір сөз болса да, дауыстап айт,
Ең бастысы - үнсіз қалма.»
II Сабақтың мақсатын айту:
Бүгін сабақта «Ақтілеу, ағайындар» тақырып бойынша жұмыс жасаймыз,жаңа сөздермен танысып,сұрақтарға жауап беріп, мәтіннің мазмұндаймыз.
III Жаңа сабақ
1.Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру:
-Білу керек:
-Істеу керек:
2. Жаңа сөздермен танысу:
а/ Мұғалім сөздердің мағыналарын түсіндіреді.
ә/ Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
б/ Мұғалім оқиды, оқушылар тізбекпен қайталайды.
в/ Оқушылар сөз тіркестерді құрайды.
А0т3леу-
А5айындылар-
Бойдақ-
Бөліседі-
Дән-
қырман-
Тиеді-
Білдірместен-
ұра-
Дүние табатын жағдайымыз бар-
құю-
Бұл дүниеде-
Тамақ асырау-
Береке-
Ашық
Инкл.тапсырма: Ақтілеу ағайындылар 3 сұр диалог құр
Сұрақтарға жауап беру:
Ағайынды екі жігіт неліктен бөлініп кетеді?
Ағасы неліктен інісінің ұрасына дәндерді құяды?
Ал інісі қандай әрекет жасайды?
Екі ағайындының өмірі қалай өтеді?
«Жақсы істі білдірмей жасаған дұрыс « дегенді қалай түсінесіңдер?
-Грамматикалық тапсырмалар: 1-2 сөйлемдерге синтасистік талдау жасау
-Мақалдарды толықтыру:
1. Ағайын......болса- ат көп,
Абысын..... болса, ас көп.
2.Ағасы бардың .........бар,
Інісі бардың...... бар.
3. Туысы бірдің .....бір.
4. Ағайын .......айнысы.
V. Сабақты қорытындылау:
YI. Үйге тапсырма :
Сөздікті жаттау, 30 бет тапсырманы қайта жазу.
Инкл. тапсырма: 6 сөз, 1 сөзге морф. талдау жасап келу
YI І.Оқушыларды бағалау