- Учителю
- Уроки по английскому языку на тему 'Happy birthday', 'Holidays in England', 'Professions'.
Уроки по английскому языку на тему 'Happy birthday', 'Holidays in England', 'Professions'.
Казахстан, Кызылординская область, Сырдаринский район, пос. Теренозек
Школа-лицей №35 им. Иса Токтыбаева
Учитель английского языка
Шадиева Фатима Нантаевна
Пән мұғалімі
Пәні
Сабақтың тақырыбы
Сыныбы
Күні
Шадиева Ф.
Ағылшын тілі
Happy birthday
2 «а,б»
Жалпы мақсаты
Тақырыпқа қатысты сөздік қорды дамыта отырып, ағылшын
тілінде еркін сөйлеу қабілеттерін,репродуктивті және рецептивті дағдыларын қалыптастыру, дамыту.
Күтілетін нәтиже
'Happy birthday' тақырыбы бойынша сөздерді білу және қолдана
алу;
ағылшын тіліне деген қызығушылықты көрсету.
Ресурстар
Бағдаршам, смайликтер, суреттер, Tracks 6,7,8.
Енгізілген модульдер
СТО, АКТ, оқыту үшін және оқуды бағалау, оқыту мен оқудағы
жаңа тәсілдер, оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту
және оқу, көшбасшылық
Әдіс-тәсілдер
«Ой қозғау», «Топтық жұмыс», «сұраққа
жауап беру, мысал келтіру
Жұптық жұмыстар: ауызша орындау, бір-бірімен әңгімелеседі
Жеке жұмыс: сұхбат жүргізу
Мұғалімнің жазбасы
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Org. moment.
(4минут)
Сәлемдесу, көңіл күйлерін сұрау
Түгендеу
Топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату
Қызығушылығын ояту
Оқушылар мұғаліммен
амандасады.
Кезекші жауап береді.
Warm-up activity.
(8минут)
Ben
[d], [d] dad, dog, good, day, desk, down
[t] two, ten, take, parent, train, twelve
[∂] cat, sat, bag, hat, stand, apple
Оқушылар суреттерді пайдалана отырып, өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауaп береді.
Сұрақтарға жауап беру арқылы
жаңа тақырыпты ашу, сабақтың мақсатын бірігіп айту.
Practice
(17минут)
Ex.1 Track 6
Ex.2
Work in pars.
Track 7
Is it a cat? Is it a hat? What's this?
Ex. 3 Track 8
Ex. 4 Answer the questions.
Listen and learn.
Listen and learn new words.
Жұптық жұмыс. Суреттер
арқылы жұптарымен диалог
құрады.
Listen and sing.
How old is she/
Relaxation
(2минут)
Let's sing a song "Happy birthday"
Track 8
Оқушылар CД әуенге қосылып,
ән айтады
Conclusion part
(10 минут)
Write the missing words.
Put the missing leters.
Оқушы ойын жинақтап
жауап береді.
Assessment
(2минут)
How can you assess your work?
If you think everything was perfect, show me red cards. If you suppose that you have worked not very well,- green cards and you have worked bad, on your point of view- yellow
Өзін-өзі бағалау.
Feedback
(pupils' reflection) (2минут)
- Бүгін мен не үйрендім?
-Маған не ұнады/ұнамады?
-Жаңа сабақ бойынша сұрақ немесе пікірің
Маған ұнады Мен үшін жаңалық
Маған қиын болды
Оқушылар стикерлерге сабақ
туралы пікірлерін жазып кетеді
Hometask
Еx.4,5
Әліпбиді қайталау, әріптерді
және сандарды дәптерге жазу.
Сабақтың өзіндік талдауы.
Оқушылар тақырыпты түсінді. Өздері грамматикалық ережені
және лексикалық бірліктердің қолданылуын топта талқылай
отырып жаттығулармен жұмыстанды. Тақырыпқа қатысты жұпта диалог құрып, оқып аударды. Сабақ мақсатына жетті.
Сабақ бойынша өзгертулер, ұсыныстар
Put the missing letters.
Пән мұғалімі
Пәні
Сабақтың тақырыбы
Сыныбы
Күні
Шадиева Ф.
Ағылшын тілі
Holidays in England.
2 «а,б»
Жалпы мақсаты
Тақырыпқа қатысты сөздік қорды дамыта отырып, ағылшын
тілінде еркін сөйлеу қабілеттерін,репродуктивті және рецептивті дағдыларын қалыптастыру;өткен лексикалық,грамматикалық материалдарды белсендіру,жаңа тақырыптық лексиканы енгізу.
Күтілетін нәтиже
'Holidays in England' тақырыбы бойынша сөздерді білу және
қолдана алу; болымды және сұраулы сөйлемдегі сөз тәртібін
сақтау; тілдік қарым-қатынас техникасын білу.
Ресурстар
Бағдаршам, смайликтер, суреттер, Tracks 10,11.
Енгізілген модульдер
СТО, АКТ, оқыту үшін және оқуды бағалау, оқыту мен оқудағы
жаңа тәсілдер, оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту
және оқу, көшбасшылық
Әдіс-тәсілдер
«Ой қозғау», «Топтық жұмыс», «сұраққа
жауап беру, мысал келтіру
Жұптық жұмыстар: ауызша орындау, бір-бірімен әңгімелеседі
Жеке жұмыс: сұхбат жүргізу
Мұғалімнің жазбасы
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Org. moment.
(4минут)
Сәлемдесу, көңіл күйлерін сұрау
Түгендеу
Топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату
Қызығушылығын ояту
Оқушылар мұғаліммен
амандасады.
Кезекші жауап береді.
Warm-up activity.
(8минут)
This is Jim Brown,
And that is his brother.
They very dearly
Love each other.
One,two,three,
I'm in a big green tree.
One, two, three,
My dog is under the tree.
Оқушылар суреттерді пайдалана отырып, өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауaп береді.
Сұрақтарға жауап беру арқылы
жаңа тақырыпты ашу, сабақтың мақсатын бірігіп айту.
Practice
(17минут)
Ex.1 Children who can you see in the picture? Right you are. This is Ben. Now listen to Ben. He will tell us about holidays in England.
New words: spring,summer,eggs,parade,watch.
Ex.2 Answer the questions. Yes. it is/No, it isn't.
Ex. 3 Listen and learn the poem.
Listen and learn.
Listen and learn new words.
Track 10
Track 11
Оқушылар CД әуенге қосылып,
ән айтады
Relaxation
(2минут)
Walking, walking, hop,hop,hop.
Jumping, jumping. Now let us stop.
Conclusion part
(10 минут)
Chose the right answer.
Match the pictures to the words.
Read and colour the eggs.
Find the words and write them.
Оқушы ойын жинақтап
жауап береді.
Assessment
(2минут)
How can you assess your work?
If you think everything was perfect, show me red cards. If you suppose that you have worked not very well,- green cards and you have worked bad, on your point of view- yellow
Өзін-өзі бағалау.
Feedback
(pupils' reflection) (2минут)
- Бүгін мен не үйрендім?
-Маған не ұнады/ұнамады?
-Жаңа сабақ бойынша сұрақ немесе пікірің
Маған ұнады Мен үшін жаңалық
Маған қиын болды
Оқушылар стикерлерге сабақ
туралы пікірлерін жазып кетеді
Hometask
Еx.4,5
Әліпбиді қайталау, әріптерді
және сандарды дәптерге жазу.
Сабақтың өзіндік талдауы.
Оқушылар тақырыпты түсінді. Өздері грамматикалық ережені
және лексикалық бірліктердің қолданылуын топта талқылай
отырып жаттығулармен жұмыстанды. Тақырыпқа қатысты жұпта диалог құрып, оқып аударды. Сабақ мақсатына жетті.
Сабақ бойынша өзгертулер, ұсыныстар
Put the missing letters.
Пән мұғалімі
Пәні
Сабақтың тақырыбы
Сыныбы
Күні
Шадиева Ф.
Ағылшын тілі
Professions.
2 «а,б»
Жалпы мақсаты
Тақырыпқа қатысты сөздік қорды дамыта отырып, ағылшын
тілінде еркін сөйлеу қабілеттерін,репродуктивті және рецептивті дағдыларын қалыптастыру;өткен лексикалық,грамматикалық материалдарды белсендіру,жаңа тақырыптық лексиканы енгізу.
Күтілетін нәтиже
'Professions' тақырыбы бойынша сөздерді білу ; сабақтың profess-
Ion, a driver, a cook, a pilot, a doctor, I want to be a…белсенді лексикасын дұрыс жазу және сөйлеуде дұрыс қолдану; дыбыстың
ұзақтығы мен қысқалығын ажырата отырып,сөздердегі оо дыбыс-
тық тіркесін оқи алу.
Ресурстар
Бағдаршам, смайликтер, суреттер, Tracks 12,13.
Енгізілген модульдер
СТО, АКТ, оқыту үшін және оқуды бағалау, оқыту мен оқудағы
жаңа тәсілдер, оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту
және оқу, көшбасшылық
Әдіс-тәсілдер
«Ой қозғау», «Топтық жұмыс», «сұраққа
жауап беру, мысал келтіру
Жұптық жұмыстар: ауызша орындау, бір-бірімен әңгімелеседі
Жеке жұмыс: сұхбат жүргізу
Мұғалімнің жазбасы
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Org. moment.
(4минут)
Сәлемдесу, көңіл күйлерін сұрау
Түгендеу
Топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату
Қызығушылығын ояту
Оқушылар мұғаліммен
амандасады.
Кезекші жауап береді.
Warm-up activity.
(8минут)
Балалар бізге Mr.Wise Crow келді. Good morning!
Бүгін біз сіздермен ана тіліндегі дыбыстарға жалпы ұқсас,бірақ бір айырмашылығы бар дыбысты айтып жаттығамыз. Бұл ұзақ айтылатын (и:) және қысқа айтылатын (и) дыбысы. Ол дыбысты айтқан кезде ернімізді созып кермейміз,ол сол қалпында қалады. [u],[u]. Say: hook, look,took,brook. And
Now long sound [u:], [u:]. Good work! Say the words: broom, room,, ruler.Great! Bye,children!
Оқушылар суреттерді пайдалана отырып, өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауaп береді.
Сұрақтарға жауап беру арқылы
жаңа тақырыпты ашу, сабақтың мақсатын бірігіп айту.
Practice
(17минут)
Ex.1 Listen and learn the words.
New words: a driver, a pilot, a cook, a doctor.
Ex.2 Guess the profession.
Ex. 3 Listen and learn the poem.
Ex. 4 Read, then say about yourself.
Listen and learn. Track 12.
Оқушылар аудиожазбаны тыңдап,
жазылған суреттермен
сәйкестендіруі тиіс.
Оқушылар сурет бойынша мамандықтарды айтады.
Жаңа сөздерді қайталап, фраза бойынша сөйлейді.
Track 13
I want to be a pilot
I want to be a cook.
All professions are important,
All professions are so good.
Оқушылар мұғалімнің көмегімен кейіпкерлер өзі, өзінің қызығушылығы,болашақта кім болғысы келетіні туралы
айтылатын жаттығу мәтінімен танысады. Оқушылар үлгі бойынша өзі туралы айтады.
Relaxation
(2минут)
Hands up, hands down
Hands on hips, sit down.
Hands up, hands down,
Hop, hop,
Turn around and sit down.
Conclusion part
(10 минут)
Guess the profession and match.
Finish the sentences.
Unscramble.
Draw what you want to be and write.
Оқушылар сызық арқылы сөз бен суретті сәйкестендіреді.
Оқушылар суретке сүйене отырып
Мамандықты білдіретін керек
сөзді жазу арқылы сөйлемдерді аяқтайды.
Оқушылар әріптерді дұрыс табу арқылы жаңа сөздерді жазады.
Шығармашылық жұмыс.
Assessment
(2минут)
How can you assess your work?
If you think everything was perfect, show me red cards. If you suppose that you have worked not very well,- green cards and you have worked bad, on your point of view- yellow
Өзін-өзі бағалау.
Feedback
(pupils' reflection) (2минут)
- Бүгін мен не үйрендім?
-Маған не ұнады/ұнамады?
-Жаңа сабақ бойынша сұрақ немесе пікірің
Маған ұнады Мен үшін жаңалық
Маған қиын болды
Оқушылар стикерлерге сабақ
туралы пікірлерін жазып кетеді
Hometask
Еx.5,6
Әліпбиді қайталау, әріптерді
және сандарды дәптерге жазу.
Сабақтың өзіндік талдауы.
Оқушылар тақырыпты түсінді. Өздері грамматикалық ережені
және лексикалық бірліктердің қолданылуын топта талқылай
отырып жаттығулармен жұмыстанды. Тақырыпқа қатысты жұпта диалог құрып, оқып аударды. Сабақ мақсатына жетті.
Сабақ бойынша өзгертулер, ұсыныстар
Put the missing letters.
Пән мұғалімі
Пәні
Сабақтың тақырыбы
Сыныбы
Күні
Шадиева Ф.
Ағылшын тілі
Professions.
2 «а,б»
Жалпы мақсаты
"Professions"тақырыбы бойынша қарым-қатынас жағдайында, ағылшын тілінде еркін сөйлеу қабілеттерін, коммуникативті, репродуктивті және рецептивті дағдыларын қалыптастыру;
өткен лексикалық,грамматикалық материалдарды белсендіру,
жаңа тақырыптық лексиканы енгізу; орфографиялық дағдыларын және фонематикалық естулерін қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже
Қатаң және ұяң дауыссыз дыбыстарды, ұзақ және қысқа дауысты дыбыстарды дауыстап айту және ажырату; шағын мәтіндердің мазмұнын түсіну: taxi-driver, clown, pianist, vet, policeman, seller пәрменді сөздігін білу және қарапайым тілдік сөйленімді
қолдану; сөздерде ow дыбыстар тізбегін оқу.
Ресурстар
Бағдаршам, смайликтер, суреттер, Tracks 14.
Енгізілген модульдер
СТО, АКТ, оқыту үшін және оқуды бағалау, оқыту мен оқудағы
жаңа тәсілдер, оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту
және оқу, көшбасшылық
Әдіс-тәсілдер
«Ой қозғау», «Топтық жұмыс», «сұраққа жауап беру, мысал
келтіру.Жұптық жұмыстар: ауызша орындау, бір-бірімен
әңгімелеседі. Жеке жұмыс: сұхбат жүргізу
Мұғалімнің жазбасы
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Org. moment.
(4минут)
Сәлемдесу, көңіл күйлерін сұрау
Түгендеу
Топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату
Қызығушылығын ояту
Оқушылар мұғаліммен
амандасады.
Кезекші жауап береді.
Warm-up activity.
(8минут)
Балалар бізге досымыз Бен келді. Ол сендермен бірге ойын ойнап, ағылшын дыбыстарын ажырата алуға көмектеседі. «Естимін -естімеймін» фонетикалық ойыны.Мақсаты: есту дағдыларын қалыптастыру. Ойынның өту барысы: мұғалім сөздерді дауыстап айтады. Егер балалар қысқа дауысты дыбысты естісе, сол қолын көтереді, ал ұзын дауысты дыбысты естісе,екі қолын көтереді. List of words: dog, mom, father, book, sister, grandfather, spoon, who, mother, three, balloon, bring, dance, park, fork, summer, blue, cook, moon, look, doctor, door.
Now listen and repeat after me: [au], [au]. Cow, brown, down, clown, flown, flower.
Next sound [p], [p]. Say: pilot, pen, paper, parents, open, play, frown, flower.
Phonics -ow
Clown, cow, flower, how.
How are you? How are you?
I'm fine. I'm fine.
Thank you. Hooray!
Оқушылар суреттерді пайдалана отырып, өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауaп береді.
Сұрақтарға жауап беру арқылы
жаңа тақырыпты ашу, сабақтың мақсатын бірігіп айту.
Practice
(17минут)
Ex.1 Listen and learn .
Look at Alibek. Is his father a pilot? Yes, he is. Is his mother a teacher? No, she isn't. What is his father? He is a pilot. What's his mother? She ' a cook.
Ex.2 Finish the sentences.
Clown, vet, pianist, seller, policeman.
"Finish the sentences" ойыны.
My father/mother is a.. құрылымын сұрайды және оқушыларға мамандық бейнеленген карточканы көрсетіп отырады.
Ex. 3 Listen and learn t
Listen and learn. Track 14.
Оқушылар аудиожазбаны тыңдай-
ды . Оқшылар суреттерге сүйене отырып, сөздерді тыңдайдыб содан кейін екінші рет тыңдау барысында диктордан кейін қайталайды.
My father/mother is a.. құрылымын бекіту үшін оқушылар әр суреттің астында берілген сөйлемге керекті сөзді жазуы тиіс.
Оқушылар жаңа сөздерді жазып
алған соң, сөйлемдерді хормен айтады.
Оқушылар жаңа лексикалық бірліктер туралы білімін бекітеді және алдыңғы сабақта өтілгендерді қайталайды. Жаңа білімді пысықтайды.
Монолог.
Relaxation
(2минут)
Hands up, hands down
Hands on hips, sit down.
Hands up, hands down,
Hop, hop,
Turn around and sit down.
Conclusion part
(10 минут)
Find the words.
Write the missing letters.
Read and put a tick or a cross.
Draw your parents work.
Put the missing letters.
Суреттер арқылы сөзжұмбақты
шешу.
Оқушылар сөздерге жетіспейтін
әріптерді жазып, оқуы керек.
Оқушылар суреттерге сәйкес әр сөйлемге керекті белгіні қоюы тиіс.
Сөздер мен суреттерді салыстыр-
ып ,жетіспейтін әріптерді жазуы керек.
Assessment
(2минут)
How can you assess your work?
If you think everything was perfect, show me red cards. If you suppose that you have worked not very well,- green cards and you have worked bad, on your point of view- yellow
Өзін-өзі бағалау.
Feedback
(pupils' reflection) (2минут)
- Бүгін мен не үйрендім?
-Маған не ұнады/ұнамады?
-Жаңа сабақ бойынша сұрақ немесе пікірің
Маған ұнады Мен үшін жаңалық
Маған қиын болды
Оқушылар стикерлерге сабақ
туралы пікірлерін жазып кетеді
Hometask
Еx.4,6
Әліпбиді қайталау, әріптерді
және сандарды дәптерге жазу.
Сабақтың өзіндік талдауы.
Оқушылар тақырыпты түсінді. Өздері грамматикалық ережені
және лексикалық бірліктердің қолданылуын топта талқылай
отырып жаттығулармен жұмыстанды. Тақырыпқа қатысты жұпта диалог құрып, оқып аударды. Сабақ мақсатына жетті.
Сабақ бойынша өзгертулер, ұсыныстар
Put the missing letters.