7


  • Учителю
  • «Жиреншенің хан сынағына түскені» сабақ жоспары

«Жиреншенің хан сынағына түскені» сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Әдебиет 5 сынып.Тақырыбы: « Жиреншенің хан сынағына түскені».Мақсаты: 1. Оқушыларға аңыздың мазмұнын меңгерту. Қазақ халқының ақыл иесі әйелдерді қадірлегендерін аңғарту. 2. Белсенді әдіс-тәсілдер арқылы оқушылардың оқушылардың танымдық қабілеттерін, арттыру, тіл байлығ
предварительный просмотр материала

Әдебиет 5 сынып.



Тақырыбы: « Жиреншенің хан сынағына түскені».


Мақсаты:

1. Оқушыларға аңыздың мазмұнын меңгерту. Қазақ халқының ақыл иесі әйелдерді қадірлегендерін аңғарту.

2. Белсенді әдіс-тәсілдер арқылы оқушылардың оқушылардың танымдық қабілеттерін, арттыру, тіл байлығын, сөздік қорын дамыту, ой-пікірін айтуға дағдыландыру танымдық қабілеттерін, арттыру, тіл байлығын, сөздік қорын дамыту, ой-пікірін айтуға дағдыландыру, іздендіру тапсырмалары арқылы коммуникативтік құзыреттіліктерін, сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін жетілдіру, іздену, көшбасшылық қабілеттерін арттыру

3. Танымдық, тәрбиелік өнеге алуға баулу.



Күтілетін нәтиже: Оқушылар « Жиреншенің хан сынағына түскені» тақырыбының мазмұнын меңгереді, бір-бірімен пікір алмасады, ой бөліседі, Өзара бағалау арқылы әділ бағалауды үйренеді.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру

Шаттық шеңбері. «Сөйлей алатын қолдар» жаттығу жасату.


Оқушылар шеңберге тұрады, мұғалім айтқан жаттығулардың бәрін тек қолмен ғана орындау керек: Амандасу, достасу, аяу, қуаныш көрсету, ескерту айту, күресу, сәттілік тілеу, сипау, қоштасу.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.


Үй тапсырмасын тексеру

Оқушыларды топқа бөлу. Жокейлерде сұрақтар, жылқыларда жауаптар болады, Жылқылар жокейлерін табады.

Оқушылар сұрақтың жауабын тауып оқиды, қалғандары дұрыс, бұрыстығын айтады, қосары болса жауаптарын толықтырады.

Үлестірме қағаздар

Жаңа тақырыпқа шығу.

Хан мен Жиреншеге сипаттама беру



Қарашаш жайлы слайд көрсету.

«Жокейлер» тобы ханға, «жылқылар» тобы Жиреншені сипаттайды.

Қарашаш жайында тезис жазады

Түрлі-түсті фломастер, ақ қағаз, стикер

Жаңа сабақ

Оқушылар мақсат қояды . Жаңа тақырыпты оқиды. Лексикалық жұмыс жасайды.

Ривин әдісі бойынша (балалар топпен жұмыс істейді, жаңа сөздердің мағынасын түсінеді, мәтіннің моделін құрастырады).

Жұптық жұмыс. Топ мүшелері бір-біріне өз бөлігін түсіндіреді.

Топтар бір-біріне сұрақ қояды., жауаптарын тексереді. «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы бағалайды.


Ноутбук, слайд.

Бекіту

Блум таксономиясы бойынша деңгейлі тапсырмалар беру

1 деңгей, Білім: Хан мұндай тапсырманы неге берді

2 деңгей, Түсінік: Ханның берген тапсырмасын түсіндір

3 деңгей, Қолдану: Қарашаштың мәселені қалай шешкенін көрсет.

4 деңгей, Талдау: Қандай нәтиже шығаруға болады

5 деңгей,Синтез: Шешендік өнерге қандай ьталап қойылатынын жаз.

6 деңгей, Бағалау: Сен бұл жағдайда қандай шешім қабылдар едің?

Хан мұндай тапсырманы неге берді


Бағалау

«Жетістік ағашы «бойынша бағалау

Өздерінің «Жетістік ағашының» қай тұсында екенін белгілейді.

Бағалау парағы «Жетістік ағашы»

Үй тапсырмасы

Таңдаулары бойынша Жиреншеге не Қарашаға хат жазу.

Кері байланыс

Стикерлерге жазып, сабақтың ұнаған, ұнамағанын көрсету

Оқушылар өздерінің көңіл-күйлерін стикерге жазып іледі.

Стикерлер





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал