7


  • Учителю
  • Разработка урока по казахскому языку на тему 'Табиғатты қорғау' (8 класс)

Разработка урока по казахскому языку на тему 'Табиғатты қорғау' (8 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың мақсаты:    Білімділік:                        Оқушылардың өткен тақырыпты игеру деңгейлерін                                                         тексеру, байқау. Дамытушылық:              Теориялық материалды ауызша баяндай білуге,                 
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Табиғатты қорғау

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың өткен тақырыпты игеру деңгейлерін

тексеру, байқау.

Дамытушылық: Теориялық материалды ауызша баяндай білуге,

грамматикалық талдауға,өз беттерімен

жұмыс істеуге дағдыландыру.

Тәрбиелік: Туған жерін сүюге, табиғатты қорғауға тәрбиелеу.


Сабақ түрі дәстүрден тыс сабақ.

Сабақ типі: қайталау сабағы.

Сабақ әдістері: сұрақ-жауап, топтық, жеке жұмыс, қайталау,

сөйлеу, іздену.

Көрнекілік: Қазақстан картасы, «XXI ғасырдың көшбасшысы»

интелектуалдық ойын түрінде сұрақ-жауап өткізуге

арналған көрнекілік, сөзжұмбақ, түрлі-түсті суреттер.

Пәнаралық байланыс: география, биология, табиғаттану.


Сабақ барысы:

I. Ұйымдастыру

Амандасу. Түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

II. Сабақ тақырыбы мен мақсатын сайту.

III. Сыныпты 3 топқа бөлу:

Әр топтан бір-бір адам тақтадағы ұлшықтан тиісті сұрақтарды таңдауы

керек. Таңдаған санға сәйкес сұраққа нақты, қысқа жауап берулері

керек.

Мысалы: «Су-тіршілік көзі» тақырыбы бойынша мына сұрақтарға

жауап берулері керек:


Су-тіршілік көзі

10

20

30

Туған жер

10

20

30

Арал теңізі

10

20

30

Қорықтар

10

20

30

Сөйлем

10

20

30

1. Сусыз не жоқ?

(Сусыз өмір жоқ. Сусыз тіршілік жоқ, т.б)

2. Суды не үшін пайдаланады?

3. Қазақ халқы балаларына су жайлы қандай өсиеттер айтып отырған?

«Туған жер»


1. Туған жер деген не?

2. Туған жер сені қалай аялайды?

(әлделейді, тербейді - морфологиялық талдау)

3. Туған жер несімен ыстық?

«Арал теңізі»


  1. Арал теңізін сақтап қалуға бола ма?

  2. Арал тартылса, не болады?

  3. Арал теңізінің мәселесін шешу туралы ұйым қай жылы құрылған?



«Қорықтар»


1. Қазақстандағы қорықтарды ата.

2. Қостанай облысында қандай қорық бар?

3. Қорғалжын қорығы қай жерде?


«Сөйлем»


1. Сөйлемнің неше түрі бар?

2. Құрмалас сөйлемнің неше түрі бар?

3. Сабақтас құрмалас неше жәй сөйлемнен тұрады.


IV. Қорытынды. Сөзжұмбақ шешу. «Қазақстан»


V. Үйге тапсырма.

«Арал теңізі» туралы реферат.


VI. Бағалау.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал