7


  • Учителю
  • 'What time is it?' Ағылшын тілінен ашық сабақ 3-сынып

'What time is it?' Ағылшын тілінен ашық сабақ 3-сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Жолдикенова Аягөз Қалиқызы, Бұхар жырау ауданы, Үміткер ЖББОМ, ағылшын тілі мұғалімі

Сабақтың тақырыбы: What time is it?

Сыныбы: 3

Мақсаты: Ағылшын тілі пәніне деген қызығушылығын арттыру. Уақыт жайында білімді кеңейту, белсенді оқуға ынталану.

Күтілетін нәтиже: - тақырыптың негізгі ойын анықтайды, ұғымын ашады;

  • ағылшын тілінде уақытты айтуды үйренеді;

  • ЭО арқылы тақырыптық-мазмұндық талдау арқылы тұжырым жасайды, өзара бағалау әрекетін жүзеге асырады.

Сілтеме: Ағылшын тілі оқулығы. Авторлары: Т.Д.Кузнецова, К.С.Бобровская, О.П.Трофимова -Алматы, «Атамұра», 2015 ж.

Қолданылатын модульдер: «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану», «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер: Диалогтік оқыту», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу».

Қолданылатын әдіс-тәсілдер: «Шаттық шеңбер», «Бір қадам артқа», «Ой қозғау», «Жұптас, ойлан, бөліс», Сергіту сәті «Би билейік әндетіп!», «Ойлан, тап! - Сен білесің бе?», «Семантикалық карта», «Екі жұлдыз, бір тілек»


Сабақ кезеңдері/ уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Кіріспе

2 мин.

«Шаттық шеңбер» әдісі

Мақсаты:

ынтымақтастық орта орнату


Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу.

Амандасу жаттығуын ұйымдастыра отырып, сыныпта психологиялық ахуал қалыптастырады.


Сәлемдеседі.

Сабаққа дайындалады.

«Шаттық шеңберін» құрып, бір-біріне жылы лебіз білдіреді:

Күн! Мен сенен жылу аламын,

Жүрегіме саламын.

Досыма сыйлаймын,

Сәттілік тілеймін!

Формативті бағалау:

Жарайсыңдар!

1-слайд


2 мин.








1 мин.

Оқушыларды шағын топтарға бөлу


Топ ұстанымы


Балаларға түрлі түсті тастармен,

топтарға бөледі.

- Бүгін біз екі топқа бөлініп жұмыс жасаймыз.

1-топ: « Жасыл тас» тобы

2-топ: «Қызыл тас» тобы


Шағын топқа топ ұстанымын еске түсіртеді

Тастардың түстерін

таңдап алып, топтарға бөлінеді. Әр топ өз тобының басшысын сайлайды.

Топ ұстанымын еске түсіреді.

Формативті бағалау:


Өте жақсы!

Түрлі-түсті тастар


Топ ұстанымы

5 мин.

«Бір қадам артқа» әдісі

Мақсаты: сұрақ қою және жауап беру дағдысын нығайту.


-Өткен сабақта қандай сөздермен таныстық? Апта күндері туралы не айтасыңдар?
What do you do Monday?

What does he\she do on Tuesday ?

Wednesday?

Thursday?

Friday?

Saturday?

Sunday?


Оқушылар түрткі, сынақтан өткізу, қайта бағыттау сұрақтарына жауап қайтара отырып, өз ойын еркін жеткізеді.

Смайликпен бағалау

2-слайд

смайликтер

Тұсаукесер


4 мин.


«Ой қозғау» әдісі

Мақсаты: ой-өрісті кеңейту



Шашыраған әріптерден бүгінгі өтетін

kite, nine,bike,smile, shine, white, line, prize

жаңа сөздерін тауып жазу.

Балалар топпен ақылдаса отырып, жаңа сөздерді табады.

Әр шағын топ өз тапсырмаларына жауап береді.


Формативті бағалау:

шапалақ

Дәптермен жұмыс


Негізгі бөлім


10 мин.

«Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі

Мақсаты: тақырыпқа ену, сабақ мақсатын айқындау


Оқулықпен жұмыс

1.ЭО -тағы «Менің жұмыс күнім» мәтінін тыңдау.

2.ЭО - тағы №1 интербелсенді тапсырмадағы әңгімені оқып-ұғынуға бағыттайды.

Оқулықтың 12 бетін ашқызып,

«What's the time?» cұрағын қоя отырып, сағат тілдеріне қарап, жазу.

«Менің жұмыс күнім» мәтінін оқиды.


Оқушылар жұптаса отырып, дәптерлеріне күнді, уақытты жазады, мақсатқа тартылады.

ЭО


Оқулық Ағылшын тілі Алматы, «Атамұра»

2015 ж.


3 мин.

Сергіту сәті

1.«Би билейік әндетіп!»

«Hello, how are you?»

Оқушылар қимыл қозғалыстар жасайды, ән салады.


3-слайд Әуен


5 мин.


5 мин.


Мағынаны тану

«Ойлан, тап!»

Сен білесің бе? Мақсаты: жаңа ұғым қалыптастыру

-Ендеше, балалар, ЭО-тағы «Менің жұмыс күнім» мәтінін тыңдағаннан кейін, №2,3 интербелсенді тапсырмаларды орындату.

Слайдтағы суреттерді қарап, уақыт мезгілдерін сәйкестендіру.

In the morning

In the afternoon

In the evening

At night

Оқушылар топ ішінде берілген сұрақтарды талқылап, оған жауап береді.

Әр шағын топ ақылдаса отырып, тапсырманы орындайды. Білімдерін кеңейтеді.

Формативті бағалау:

шапалақ

Формативті бағалау:

мадақтау

ЭО интербелсенді

тапсырма


4-слайд

АКТ, интернет материалдары


Қорытынды

5 мин.

«Семантикалық карта» әдісі

Мақсаты: мәтінмен жұмыс жасай білу, тақырыптық-мазмұндық талдау жасау.

Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек»

«Семантикалық карта» арқылы оқушыны тақырыптық-мазмұндық талқылауға тарту:

Мәтін аты

Мәтін

авторы

Кейіпкер


Негізгі ой

Түйген ой


Оқушылар семантикалық кестені толтырады, таным белсенділіктерін арттырады.

Флипчарт, маркерлер, кесте


1 мин.

Үйге тапсырма


1.Жаңа сөздерді жаттау.

2. Эссе «My day!»

Күнделіктеріне үй жұмысын жазады.

«Сіздер мықтысыздар!»

күнделік


2 мин.

Бағалау

Бағалау парақшасымен жұмыс.

Өзін-өзі және өзара бағалау әрекетін жүзеге асырады.

Формативті бағалау

Бағалау парағы



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал