- Учителю
- Ағылшын тілі пәнінен 5 - сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар
Ағылшын тілі пәнінен 5 - сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар
Ағылшын тілі мұғалімі:
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: Ағылшын тілі
Сынып: 5
Мерзімі:
Тақырыбы: Is there a swimming pool?
Мақсаты
Диалогтік оқыту арқылы жаңа сабақтың мазмұнымен таныстыра отырып, сөздік қорларын дамыту.
Күтілетін нәтиже:
Жақын арада даму аймағы дамиды. Жаңа сабақтың мазмұнымен танысады. Сөздік қорлары молаяды.
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер
«Миға шабуыл» әдісі, «Кім жылдам» ойыны, жұптық жұмыс, . «Тірек сызбалар» стратегиясы, Сәйкестендіру кестесі, «Зымыран сұрақтар» әдісі
Модульдердің кіріктірілуі
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау. Ақпараттық-коммуниациялық технологияларды қолдану.
Кезең
Уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Кіріспе бөлім
2 минут
3 минут
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын.
Топқа бөлуге нұсқау жасаймын.
«Шаттық шеңберін» құрып, бір-бірлріне жылы лебіздер айту арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыпастырады.
Бүктеулі қағазарды алып, қауыз, су сөздерін оқып, осы сөздер туралы ойларын айтып, топтарға жайғасады.
Бүктеулі қағаздар
5 минут
«Миға шабуыл» әдісі бойынша 2 токсанда өткен тақырыпты еске алу үшін сұрақтар қоямын.
Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере отырып миға шабуыл жасап, 2 токсанда өткен такырыптарды естеріне түсіреді.
Сыныптасын критериалды бағалау.
«Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау.
Оқулық, түрлі-ттүсті фишкалар.
Жаңа сабақ
таныстырылымы
4 минут
6 минут
Білу. Оқулықта берілген 1 тапсырманы негізге ала отырып, жұптық жұмыс жасату.
Түсіну. «Кім жылдам» ойынын жүргізу арқылы топтық жұмыс жасату.
1 тапсырмада берілген суретті жұптасып осұрақтарға жауап береді.
Интербелсенді тақтадан көрсетілген сурет бойынша жаңа сөздерді қолданып, мәтін құрайды.
Сыныптасын критериалды бағалау.
«Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау.
Сыныптасын критериалды бағалау.
«Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау.
Плакат, маркер, бағала парақшасы, түрлі-түсті фишкалар.
ИБТ, түрлі-түсті фишкалар, қима қағаздар
Жаңа сабақты қолдану
8 минут
2 минут
Қолдану. «Тірек сызбалар» стратегиясы арқылы топтық жұмыс жасату.
Талдау. Сәйкестендіру кестесін толтырту.
Қима қағаздарда берілген тірек сөздерді пайдаланып, сөйлем құрап, сынып алдында өз жұмыстарын қорғайды.
сәйкестендіру кестесін толтырады. Топтағы баяндамашы оқып, пікір алмасады.
Сыныптасын критериалды бағалау.
«Бағдаршам» ст ратегиясымен формативті бағалау.
Плакат, маркер, бағала парақшасы, түрлі-түсті фишкалар.
Оқулық, оқушы дәптері, қалам
Қорытынды
5 минут
Жинақтау. «Зымыран сұрақтар» әдісі бойынша сұрақтарды интербелсенді тақтадан көрсетіп, жылдам өшіріп тастап сұрақтарға жауап бергізу арқылы жаңа сабақты қорытындылаймын.
Интербелсенді тақтадан көрсетілген сұрақтарды жылдамықпен оқып жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылайды.
Сыныптасын критериалды бағалау.
«Бағдаршам» ст ратегиясымен формативті бағалау.
Плакат, маркер, бағала парақшасы, түрлі-түсті фишкалар.
5 минут
Бағалау. Сыныптасын критериалды бағалатамын.
«Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалаймын.
Сыныптасын бағалау критерийлеріне сүйене отырып баллдық жүйемен бағалау парақшасына қойып шығады.
Фишкаларды көрсету арқылы ынталанады.
Жасыл фишка - сабақты толық түсіндім
Сары фишка - жарптылай түсіндім
Қызыл фишка - мүлдем түсінбедім.
. Сыныптасын критериалды бағалау.
«Бағдаршам» ст ратегиясымен формативті бағалау.
Бағала парақшасы, түрлі-түсті фишкалар
4 минут
Рефлексия. Не білдім? Не білемін? Не білгім келеді? Деген сұрақтарға стикерге жазғызамын.
Берілген сұрақтардың жауаптарын стикерге түсіріп, рефлексия парағына іледі.
Рефлексия плакаты, стикерлер
1 минут
Үйге тапсырма беремін.
Күнделікке жазып алады.
Күнделік