7


  • Учителю
  • План урока на тему «My school lunch box» 6 класс

План урока на тему «My school lunch box» 6 класс

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

№ 6 орта мектеп

Мұғалім: Сыздыкова А.А.

Сынып: 6 «Ә»

Күні: 20.10.2015

Сабақтың тақырыбы:

«My school lunch box»

Сабақтың мақсаты:


Сабақ мазмұның мақсаттары

  1. Саналатын және саналмайтын зат есімдерді ажырата алады. Some және any белгісіз есімдіктерін қолдана алады.

  2. Оқушылардың Британдық балалардың тамақтануы туралы ақпарат алу арқылы танымдық қабілеттері дамиды.

  3. Оқушылар мектеп қабырғасында тиімді тамақтануға дағдыланады және пайдалы тамаққа таңдау жасай алады.


Күтілетін нәтижелер:

Қажетті лексиканы қолдана отырып «Мектеп» туралы еркін сөйлей алады.

Керекті жабдықтар:

Оқулық , маркер, интерактивтік тақта, үлестірмелі қағаздар, бағалау парақтары

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

(7- мин)

Organization moment. (1 min)

Ұйымдастыру кезеңі

Мұғалім оқушылармен амандасады.


- Good morning, children and dear guests!

- How are you today? Sit down, please!

- Who is on duty today?

- What date is it today?

- What is the weather like today?

- What was your h/t for today?

- Thank you, you may sit!

Dividing into 3 groups. (2min)

Үш топқа бөлеу.

Мұғалім оқушыларды себет ішінен жемістерді таңдап алуын сұрайды. Сол арқылы 3 топқа бөлінеді: «Bananas», «Apples» and «Oranges».

Мұғалім топтық ережені үнемі естерінде сақтау, бір-бірінің пікірін тыңдау, басқаның ойымен санасу, керектігін ескертеді.

(Слайд 2) Топ жұмысының ережесі.

  1. be active

  2. be polite

  3. share your opinion

  4. give new ideas

  5. listen and respect other pupils

  6. work together

  7. do remember about the time

Checking - up the home task. (2 min)

Үй жұмысын тексеру

Мұғалім үй жұмысын жұпта тексертеді. Оқушыларға дәптерлерін бір-бірімен алмасуын сұрайды. Тақтаға дұрыс жауабын шығарады.

  1. I've got a mobile phone.

  2. Have you got any sweets?

  3. We haven't got any money.

  4. We've got some sandwiches.

(Слайд 3) Үй жұмысының жауаптары


Introduction. (2 min)

Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды. Қазақстан мемлекетінің оқушылары, әдетте мектепке қандай тамақ әкеледі? Оқушыларды тақтаға бір-бірден шығып тағам атауларын жазады.

What have you got in your lunch box?

School lunch box



(Слайд 4) Қорап суреті


Мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын түгелдеп бар назарларын сабаққа аударады.

- Good morning, teacher!

- We are fine, thank you.

- I am on duty today.

- Today is the 20th of October.

- Today is cold and windy.

- The home task was Ex: 8


Оқушылар топ ережесін естеріне түсіреді. Оқушылар өздерін реттейді. Оқушылар карзина ішінен жемістерді таңдап алып өз тобына отырады. Берілген тапсырмаларды мұқият тыңдайды.

Оқушылар жұпта бір-бірінің үй жұмыстарын тексереді. Тексеру барысында бір-бірін бағалайды. Дұрыс жауаптарын тақтада қарап тексереді.

Оқушылар интерактивті тақтаға шығып тағамдардың аттауларын жазады.

Мысалы: баурсақ, чипсы, сухарики, кәмпит, печенье, сок, кроосаны, алма, банан.

baursak, chips, crackers, sweets, biscuits, juice, croissants, apples, bananas.


Тұсаукесер

(5- мин)

To give a new information (5 min)

Жаңа ақпарат беру

Мұғалім слайд бойынша оқушыларға Британия мемлекетінің оқушылары мектепке қандай тамақ әкелетіндері туралы мәлімет береді. Оқушылардың ойларын сұрайды.

Cultural information:

In British Secondary schools, children usually choose between a lunch provided by the school and a packed lunch taken from home. Pupils from low income families get a free school meal, but most children pay for theirs. Some pupils also go to buy food at the shops in the area and a few go home for lunch. There is currently a big public campaign to make both packed and cooked school lunches as healthy as possible.

(Слайд 5-7) Интерактивтік тақта


Оқушылар тыңдайды. Өз ойларын айтады.

Негізгі бөлім

(26-мин)

Топтық жұмыста бағалау критериі

Мұғалім әр топ басшысына бағалау критерилерін береді.


Аты жөні, Тегі


Excellent


Good

Satisfactorily


Bad

1






2






3






4






5







Task 1. (3 min)

Жаңа сөздерді тыңдау және қайталау

Мұғалім жаңа сөздерді слайд және СD- диск арқылы көрсетеді және тыңдатқызады.

  1. Orange 7. Chocolate bar

  2. Ham sandwiches 8. Cheese sandwich

  3. Yoghurt 9. Cake

  4. Biscuits 10. Apple

  5. Chicken 11. Crisps

  6. Salad

(Слайд 8-19) Жаңа сөздерге байланысты суреттер.


Task 2. (5 min)

Ex: 2, p 42Диалогпен жұмыс.

Мұғалім оқушыларға 2 - жаттығудың диалогын екі рет тындатқызады, содан соң мұғалім кітаптарын жапқыздырып

3 топқа қиылған диалог сөйлемдерін береді.

(Слайд 20) Диалогқа байланысты суреттер 1 топ

Molly: What have you got in your lunch box today, Ben?

Ben: I've got a ham sandwich and some biscuits.

Molly: Have you got any salad?

Ben: No, I haven't, but I've got yoghurt.

Molly: Umm. Thank you.

2 топ

Molly: And Ben, what's Della got in her lunch box?

Ben: She's got a chocolate bar, a cheese sandwich and some crisps.

Molly: Has she got an apple?

Ben: No, she hasn't, but she's got some cake

Molly: I see. Thank you.

3 топ

Molly: And lastly, what has Craig got?

Ben: He's got some chicken and some salad.

Molly: Has he got any fruit?

Ben: Yes, he has. He's got an apple and an orange.

Molly: Great. And has he got any chocolate bars or cake?

Ben: No, ha hasn't.


Task 3. (7 min). Practice work

Практикалық жұмыс

Мұғалім оқушыларға бір-бір қораптан береді. Үстел үстінде әр-түрлі тағамдар қояды.

(Слайд 21) Интерактивтік тақта

Who is the winner of the healthy lunch box?


Сергіту сәті (1 min)

Bread and butter, milk and tea,
Put your finger on your knee.
Bread and butter, cake and ice,
Put your hands on your eyes.
Bread and butter, duck and rose,
Put your finger on your nose.
Bread and butter, juice and eggs
Put your hands on your legs.

Task 4. (4 min)

Revision of grammar rules.

Грамматиканы қайталау.

Мұғалім оқушыларға саналатын және саналмайтын зат есімдер туралы жаңа сөздер арқылы естеріне түсіреді.

Мұғалім оқушыларға таблицаны

толтыруға береді.

Countable and Uncountable nouns

chairs sand salt

apple air coffee

books rain water

hot dog pizza crisps

yoghurt snow

chocolate bar milk

pen juice

sandwich money

telephone hair

bananas sugar

(Слайд 23-25) Интерактивтік тақта


Task 5. (4 min)

Ex: 3, p43 Тындалым.

Мұғалім аудио таспа қосады.

Естіленген ақпарат бойынша тапсырма орындайды.


Task 6. (2 min)

Мұғалім оқушыларға деңгейлік тапсрымалар берді.


Оқушылар бағалау критерилерімен танысады.

Әр топ ішінен, спикер, таймкиппер және көшбасшыны тағайындайды.

Оқушылар жаңа сөздерді СD-диск арқылы тыңдайды және слайд арқылы көреді. Өздерінің тыңдау, көру қабілеттерін дамытады.

Оқушылар жаңа сөздерді тыңдап болғаннан кейін, 1жаттығуның, 42 беттегі суреттерден сөздерді тауып алады.



Оқушылар СД дисктен диалогты екі рет тындайды, мұғалім берген қиылған сөйлемдерден диалог құрастырады.


Әр топ сол тағамдардан таңдап денсаулыққа ең пайдалы тағамды қораптың ішіне жинайды.


Оқушылар сөйлемдерді тақтадан оқып жаттығу жасайды.


Әр топ тақтадағы сөздерді қолдана отырып таблицаны толтырады.


Оқушылар аудиотаспа арқылы мәтін тыңдайды. Тапсырманы орындайды.

She's got

Chicken sandwich

Some salad

An orange

Yoghurt

Some crisps

Biscuits

She hasn't got

Any chocolate bars

An apple

Any cake


Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды орындайды.

Рефлексия

(7-мин)

Мұғалім үй жұмысын береді.

1 жаттығудағы сөздерді жаттау.

Оқушылар үй жұмысын күнделіктеріне жазады.

Бағалау парағы бойынша әр топ басшысы өзінің тобын бағалайды.

Рефлексия жасайды





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал