- Учителю
- Танымдық ағылшын тілі (факультатив жоспары) 5 класс
Танымдық ағылшын тілі (факультатив жоспары) 5 класс
Факультатив атауы: «Танымдық ағылшын»
Класы:5 «Ә»
Тараудың тақырыбы:
I and my family (4 hours)
Мақсаты:
оқушыларға ағылшынша өзін таныстыруды, сәлемдесу түрлерін, өзінің мекенін, өзінің көңіл күйін, отбасы жайында айтып үйрету
Күтілетін
нәтиже:
оқушылар ағылшынша өзін таныстыруды, сәлемдесу түрлерін, өзінің мекенін, өзінің көңіл күйін, отбасы жайында айтып үйренеді
р/с
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
Сағат
саны
Мерзімі
Күтілетін нәтиже
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер
Модульдердің кіріктірілуі
Бағалау
Ресурстар
1
About myself
Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде өзін таныстыруды, өзі туралы айтуды үйрету
1
Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде өзін таныстыруды, өзі туралы айтуды үйренеді
Тренинг
Топқа бөліну
Сөзбе сөз қайталау «Жұптық жұмыс » әдісі
«Интервью» әдісі
Автор орындығы
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Дәптер, парақша, маркер
2
Лексикамен жұмыс, There is…
There are…
құрылымы
Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде бар деп айтуды үйрету
1
Сабақ барысында оқушылар ағылшын тілінде бар деп айтуды үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау «Жұптық жұмыс » әдісі
Оқулықпен жұмыс
Рөлдік ойын
Өзін таныстыру
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
«If you are happy» музыкасы, маркер, парақша
3
«Tom talks about his flat» мәтінімен жұмыс
Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде өзінің пәтері жайында айтқызып үйрету
1
Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде өзінің пәтері жайында айтып үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Тыңдау
«Сөзбе сөз қайталау» әдісі
«Жұптық жұмыс » әдісі
Оқулықпен жұмыс
Рөлдік ойын
Тауып көр
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Мәтіндер, магнитофон, смайликтер
4
«My flat» мәтінімен жұмыс, монолог құру
Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде өзінің пәтері жайында айтқызып үйрету
1
Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде өзінің пәтері жайында айтып үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Тыңдау
«Сөзбе сөз қайталау» әдісі
«Жұптық жұмыс » әдісі
Оқулықпен жұмыс
Рөлдік ойын
Кім шапшаң
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Мәтін жазылған парақшалар, смайликтер
5
Test yourself
Формативті бағалау
Парақшалар, тест
Тараудың тақырыбы:
Food, clothes, shopping (7 hours)
Мақсаты:
Оқушыларды ағылшын тілінде тағамдарды атауға,түстерді ағылшын тілінде айтуға, Have got/has got құрылымын сөйлеу дағдысында қолдана білуге үйрету
Күтілетін
нәтиже:
Оқушылар ағылшын тілінде тағамдарды атауға,түстерді ағылшын тілінде айтуға, Have got/has got құрылымын сөйлеу дағдысында қолдана білуге үйренеді
р/с
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
Сағат
саны
Мерзімі
Күтілетін нәтиже
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер
Модульдердің кіріктірілуі
Бағалау
Ресурстар
6
Traditional food in G.B
Traditional food in G.B мәтінімен таныстыру
Traditional food in G.B мәтінімен танысады
Тренинг
Топқа бөліну
Сөзбе сөз қайталау «Жұптық жұмыс » әдісі
«Интервью» әдісі
Галлереяға саяхат
Сиқырлы сызғыш
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Презентация, мәтін
7
Have got/has got құрылымы
Have got/has got құрылымын түсіндіру, қолдана білуге үйрету
Have got/has got құрылымын қолдана білуге үйренеді
Тренинг
Топқа бөліну
Сөзбе сөз қайталау «Жұптық жұмыс » әдісі
Топтық жұмыс
Автор орындығы
«Нысана » әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Презентация, дәптер, фигуралар
8
Breakfast in my family(диалог құру)
Have got/has got құрылымын қолдану арқылы ағылшын тілінде диалог құруға үйрету
Have got/has got құрылымын қолдану арқылы ағылшын тілінде диалог құруға үйренеді
Тренинг
Топқа бөліну
Сөзбе сөз қайталау
Топтық жұмыс
Эссе жазу
Автор орындығы
«Бағдаршам » әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Дәптер, маркер
9
Colours
Оқушыларға ағылшын тілінде түстерді атауға үйрету
Оқушыларға ағылшын тілінде түстерді атауға үйренеді
Тренинг
Топқа бөліну
Сөзбе сөз қайталау
ЖИГСО
Ойлан тап
Топ басшысының бағалауы
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Тустер презентациясы
10
My favourite colours
My favourite colours тақырыбына сәйкес диалог құрып, айтуға үйрету
My favourite colours тақырыбына сәйкес диалог құрып, айтуға үйренеді
Тренинг
Топқа бөліну
Сөзбе сөз қайталау
Топпен жұмыс
«Интервью» әдісі
Рольдік ойын
Көршісін бағалау
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Дәптер, маркерлер, қағаздар
11
Shopping with Mrs.Richard (topic)
Shopping with Mrs.Richard топигін оқи отыра, жаңа сөздермен таныстыру
Shopping with Mrs.Richard топигін оқи отыра, жаңа сөздермен танысады
Тренинг
Топқа бөліну
Сөзбе сөз қайталау
Топпен жұмыс
Топтық таныстырылым
«Сиқырлы сызғыш » әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Мәтін, фигуралар, стиккер
12
How I buy my…(монолог құру)
How I buy my…(skirt, shoes, shirt, boots) тақырыбында сөйлеуге үйрету
How I buy my…(skirt, shoes, shirt, boots) тақырыбында сөйлеуге үйренеді
Формативті бағалау
Дәптер, қалам
Тараудың тақырыбы:
Seasons, weather (7 hours)
Мақсаты:
Оқушыларды ағылшын тілінде жыл мезгілдерін атауға, ауа-райы туралы айта білуге, монолог құруға үйрету
Күтілетін
нәтиже:
Оқушылар ағылшын тілінде жыл мезгілдерін атауға, ауа-райы туралы айта білуге, монолог құруға үйренеді
р/с
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
Сағат
саны
Мерзімі
Күтілетін нәтиже
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер
Модульдердің кіріктірілуі
Бағалау
Ресурстар
13
Seasons
Оқушыларға ағылшын тілінде жыл мезгілдерін айта алуға үйрету
Оқушыларға ағылшын тілінде жыл мезгілдерін айта алуға үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Ойлан тап
Жұппен жұмыс
Топпен жұмыс
«Бағдаршам» әдісі
Топ басшының бағалауы
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Презентация. дәптер
14
Work with thematical picture
Жыл мезгіліне байланысты суретке ағылшын тілінде әңгіме құруға үйрету
Жыл мезгіліне байланысты суретке ағылшын тілінде әңгіме құруға үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Көзбен көретін айғақтарды жіктеу
Жұппен жұмыс
Топпен жұмыс
Рольдік ойын
Сиқырлы сызғыш
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Тематикалық суреттер
15
Weather (text)
Weather мәтініндегі жаңа сөздермен таныстыру
Weather мәтініндегі жаңа сөздермен танысады
Тренинг
Топқа бөлу
Жұппен жұмыс
Топпен жұмыс
Семантикалық карта
Ашық тест
Топ басшының бағалауы
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Мәтін, презентация
16
Articles a/an
Белгілілік және белгісіздік артиклін түсіндіру, дұрыс қолдана білуге үйрету
Белгілілік және белгісіздік артиклін түсініп, дұрыс қолдана білуге үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Жұппен жұмыс
Топпен жұмыс
Ашық тест
«Бағдаршам» әдісі
Топ басшының бағалауы
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Презентация, маркер, парақша
17
Verb to be
«to be» етістігін түсіндіру, дұрыс қолдана білуге үйрету
«to be» етістігін дұрыс қолдана білуге үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Венн диаграммасы
Топпен жұмыс
«Пирамида» әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Презентация, маркер, парақша
18
«Summer», «Autumn» (read and translate)
«Summer», «Autumn» мәтінімен таныстыру
«Summer», «Autumn» мәтінімен танысады
Тренинг
Топқа бөлу
Ойлан тап
Жұппен жұмыс
Топпен жұмыс
«Бағдаршам» әдісі
Топ басшының бағалауы
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Мәтін, презентация
19
«My favourite season» ( write an essay)
«My favourite season» эссе жазуға үйрену
«My favourite season» таұырыбында эссе жазуға үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Жұппен жұмыс
Топпен жұмыс
Ашық тест
«Бағдаршам» әдісі
Топ басшының бағалауы
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Дәптер, қалам
Тараудың тақырыбы:
Travelling (5 hours)
Мақсаты:
Оқушыларды транспорт түрлерін ағылшын тілінде айта білуге, орын демеуліктерін дұрыс қолдана білуге үйрету
Күтілетін
нәтиже:
Оқушылар транспорт түрлерін ағылшын тілінде айта білуге, орын демеуліктерін дұрыс қолдана білуге үйренеді
р/с
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
Сағат
саны
Мерзімі
Күтілетін нәтиже
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер
Модульдердің кіріктірілуі
Бағалау
Ресурстар
20
Transport
Train, plane, ship, car, bus, motorbike, bike сөздерімен таныстыру
Train, plane, ship, car, bus, motorbike, bike сөздерімен танысады
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Мәтінмен жұмыс
Топпен жұмыс
Эссе жазу
Автор орындығы
«Пирамида» әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Презентация, маркер, парақша
21
Train
Train мәтінімен таныстыру, travelling тақырыбында ой-қозғау
Train мәтінімен таныстыру, travelling тақырыбында ой-қозғап, сөйлеп үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Мәтінмен жұмыс
Жұппен жұмыс
Топпен жұмыс
Постер қорғау
«Сиқырлы сызғыш» әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Мәтін, парақша
22
Prepositions of place
Ағылшын тіліндегі орын демеуліктерін түсіндіру, қолдана білуге үйрету
Ағылшын тіліндегі орын демеуліктерін дұрыс қолдана білуге үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Оқулықпен жұмыс
Кім шапшаң?
Рольдік ойын
2 жұлдыз 1 тілек
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Презентация, маркер, парақша
23
Kinds of transport
Оқушыларды транспорт түрлерімен таныстыру, ағылшын тілінде сөйлеуге үйрету
Оқушыларды транспорт түрлерімен танысып, ағылшын тілінде сөйлеуге үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Диалогты тыңдау
Сөзбе сөз қайталау
Топтастыру
Топпен жұмыс
Постер қорғау
Жұптық бағалау
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Презентация, музыка, маркер, қалам
24
Travelling by ship
Travelling тақырыбын бекіту, тақырыпты меңгергендігін тексеру
Travelling тақырыбын бекіту, тақырыпты меңгергендігін тексеру
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Мәтінмен жұмыс
Жұппен жұмыс
Топпен жұмыс
Постер қорғау
«Сиқырлы сызғыш» әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Презентация, музыка, маркер, қалам
Тараудың тақырыбы:
Cities (6 hours)
Мақсаты:
Оқушыларды Қазақстан елін ағылшын тілінде таныстыра білуге, көркем ғимараттарын ағылшын тілінде атауға, сын есімнің салыстырмалы шырайларын дұрыс қолдана білуге үйрету
Күтілетін
нәтиже:
Оқушыларды Қазақстан елін ағылшын тілінде таныстыра білуге, көркем ғимараттарын ағылшын тілінде атауға, сын есімнің салыстырмалы шырайларын дұрыс қолдана білуге үйренеді
р/с
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
Сағат
саны
Мерзімі
Күтілетін нәтиже
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер
Модульдердің кіріктірілуі
Бағалау
Ресурстар
25
Welcome to Kazakhstan
Оқушыларды Қазақстан елін ағылшын тілінде таныстыра білуге үйрету
Оқушылар Қазақстан елін ағылшын тілінде таныстыра білуге үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Мәтінмен жұмыс
Топпен жұмыс
Эссе жазу
Автор орындығы
«Пирамида» әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Суреттер,презентация, маркер, қалам
26
Astana is the capital of Kazakhstan
Астана туралы ағылшын тілінде таныстыра білуге үйрету
Астана туралы ағылшын тілінде таныстыра білуге үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Мәтінмен жұмыс
Жұппен жұмыс
Топпен жұмыс
Постер қорғау
«Сиқырлы сызғыш» әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Суреттер,презентация, маркер, қалам
27
Degrees of comparison
Салыстырмалы шыраймен таныстыру
Салыстырмалы шыраймен танысып, жаттығу жасайды
Тренинг
Ойлан тап
Тест
Бағдаршам әдісі
Көршісін бағалау
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Перзентация, маркер, дәптер
28
Sightseeings of our country
Қазақстанның көрнекі жерлерін ағылшын тілінде таныстыруға үйрету
Қазақстанның көрнекі жерлерін ағылшын тілінде таныстыруға үйренеді
Тренинг
Ойлан тап
Топтастыру
Семантикалық карта
Топ басшысының бағалауы
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Суреттер, парақша, маркер
29
Control work
Оқушылардың алған білімдерін тексеру
Оқушылардың алған білімдерін тексеру арқылы, білімдерін жетілдіреді
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Мәтінмен жұмыс
Топпен жұмыс
Эссе жазу
Автор орындығы
«Пирамида» әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Дәптер, қалам
30
Kazakhstan is my motherland (монолог құру)
Оқушылардың алған білімдерін бекіту мақсатында Kazakhstan is my motherland тақырыбында монолог құрып, айтуға үйрету
Kazakhstan is my motherland тақырыбында монолог құрып, айтуға үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Мәтінмен жұмыс
Жұппен жұмыс
Топпен жұмыс
Постер қорғау
«Сиқырлы сызғыш» әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Дәптер, қалам
Тараудың тақырыбы:
My school (4 hours)
Мақсаты:
Оқушыларды ағылшын тілінде мектеп туралы сөйлеуге үйрету
Күтілетін
нәтиже:
Оқушылар ағылшын тілінде мектеп туралы сөйлеуге үйренеді
р/с
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
Сағат
саны
Мерзімі
Күтілетін нәтиже
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер
Модульдердің кіріктірілуі
Бағалау
Ресурстар
31
My school (text)
School, education, timetable, classroom,desk , chair сөздерімен таныстыру
School, education, timetable, classroom,desk , chair сөздерімен танысады
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Мәтінмен жұмыс
Топпен жұмыс
Эссе жазу
Автор орындығы
«Пирамида» әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Перзентация, маркер, дәптер
32
My school day.speaking
Canteen, call сөздерімен таныстырып, My school day тақырыбында сөйлей алуға үйрету
Canteen, call сөздерімен таныстырып, My school day тақырыбында сөйлей алуға үйренеді
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Мәтінмен жұмыс
Жұппен жұмыс
Топпен жұмыс
Постер қорғау
«Сиқырлы сызғыш» әдісі
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Перзентация, маркер, дәптер
33
Test youself
Жыл бойы алған білімдерін тексеру
Жыл бойы алған білімдерін қайталайды
Тренинг
Топқа бөлу
Сөзбе сөз қайталау
Оқулықпен жұмыс
Кім шапшаң?
Рольдік ойын
2 жұлдыз 1 тілек
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Дәптер, қалам
34
Revision lesson
Жыл бойы алған білімдерін қайталау
Жыл бойы алған білімдерін қайталайды
Тренинг
Топқа бөлу
Диалогты тыңдау
Сөзбе сөз қайталау
Топтастыру
Топпен жұмыс
Постер қорғау
Жұптық бағалау
СТО
Жас ерекшелігін ескеру
Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту
Бағалау
Формативті бағалау
Перзентация, маркер, дәптер