- Учителю
- Ағылшын тілінен 'Schools in our country' тақырыбына қысқа мерзімді сабақ жоспары және презентация. (8 Сынып)
Ағылшын тілінен 'Schools in our country' тақырыбына қысқа мерзімді сабақ жоспары және презентация. (8 Сынып)
Сабақ жоспары
Тақырыбы: Біздің еліміздегі мектептер (Schools in our country)
Сынып : 8
Өтілетін мерзімі: _________
Мақсаты: Оқушылардың мәдениетаралық коммуникативтік біліктері қалыптасады және дамиды. Оқушылардың функционалдық сауаттылықтары дамиды. Оқушылардың тілдік және коммуникативті құзыреттіліктері дамиды.Сын тұрғысынан ойлай отырып, оқушылардың тақырып бойынша сөздік қорлары молайады. Қазақстандағы мектептер туралы көзқарастары, оның қоғамға ықпалы,маңызы туралы білімдері қалыптасады
Күтілетін нәтиже: Қазақстандағы мектептер тақырыптарына байланысты жаңа сөздерді үйренеді. Сыни ойлау арқылы психологиялық сенім қалыптасады. Оқушылар іс-әрекеттер барысында бірін-бірі және өзін-өзі бағалау арқылы ізденімпаздыққа, жауапкершілікке, қалыптасады. Коммуникативтік біліктіліктерді сөз әрекетінің төрт түрінде - тыңдалым, сөйлеу, оқу, жазу - шет тілінде қарым-қатынаста жүзеге асады; Қарапайым сөз тіркестерін сөйлеу-клишелер, ағылшын тілінде сөйлейтін елдердің мәдениеті негізінде әр түрлі коммуникативтік тапсырмаларды орындайды; Диалог-сұрақ және күнделікті қатынас жағдаяттарына визуальді негізде қатысады;
Сабақтың түрі : топтық жұмыс,сұрақ -жауап, әңгімелеу
Қолданылатын әлістер: СТОү (миға шабуыл, ой қозғау, «Алты қалпақ»), диалогтық оқыту, тренинг, жеке, жұптық, топтық жұмыстар, интерактивті тәсілдер, сергіту сәті
Керекті жабдықтар: Оқулық.Кузнецова Т.Д. т.б. Ағылшын тілі, 8 сынып, Алматы, Мектеп 2012. Интерактивті тақта, презентация, флипчарт, бағалау парақтары, постер, маркерлер, рефлексия парақшалары
Сабақтың кезеңдері
Мұғалімнің іс әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Уақыт (минут)
А.
Білу. түсіну
-
Сәлемдесу. Психологиялық дайындық
Топқа бөлу. Суреттерді топтастыру арқылы. Сыныпта психологиялық атмосфераны қалыптастыру. Тренинг « Ізгі -тілек».
Үй тапсырмасын тексеру. «Сұрақты ұстап ал» әдісі бойынша . Мұғалім сұрақ қойған кезде фасоль салынған қапшықты лақтырады. Бұл сұрау үдерісіне кинестикалық сипат береді және оқушыларды өз еркімен жауап беру үшін ниет білдіруге итермелейді. Сіз оқушыларға жауапты білмеген жағдайда сұрақты басқа оқушыға лақтыруына мүмкіндік бере аласыз. Сонымен қатар, бұл тапсырманы командамен шешуге де болады. Мұғалім кезек-кезекпен фасольды қапшықты әр командаға лақтырады.
Бағалау критерийлері: Егер де қапшықты қағып алған адам сұраққа жауап берсе, онда команда 3 балл алады. Егер де ол жауабын білмесе, қапшықты басқа командаға 2 балға лақтырады. Егер де қапшық тағы да кері лақтырылатын болса, онда дұрыс жауаптың құны 1 балға дейін төмендейді.
- Миға шабуыл. Интербелсенді тақтада кроссворд шешу
Мектеп тақырыбы SCHOOLS
- Сыныпта психологиялық атмосфераны қалыптастыру. Оқушылар бір-бірімен сәлемдесіп, жағымды эмоция алады. Оқушылар шеңбер жасап тұрады , қол ұстасып, бір-бірлеріне жақсы тілек айтады, бүгінгі күнге , бүгінгі сабаққа. Әр топ өз топ басшысын, спикерді,таймкиперді тағайындайды
- Оқушылар топпен сұраққа жауап беруге тырысады
-
Кроссворд шешеді, бүгінгі сабақтың тақырыбына шығады, мақсат-міндеттерін анықтайды
10
В.
қолдану. талдау
1.Ой қозғау
1. Is your school large or small?
2. How many floors has your school got?
3. Are there the classrooms for the primary forms in your school?
4. What age did your start school at?
5. When did you go to secondary school?
6. Why do you learn the English language?
2. "Schools in our country" тақырыбына постер салу және оны қорғау. Оқушылар және мұғалім «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы постерді бағалайды
Постерге қойылатын талаптар:
1.Эстетикалық безендірілуі
2.Ақпараттың толық болуы
3. Деңгейлік тапсырмалар
А деңгейі - жаттығу № 5 Критериалды бағалау:
Предлогтарды дұрыс қолдана алады- «5»
Предлогтарды толық қолдана алмайды- «4»
Предлогтарды мүлдем қолдана алмайды- «3»
В деңгейі - жаттығу № 2 Критериалды бағалау:
Сөздерді орындарына дұрыс қоя алады- «5»
Сөздерді орындарына қоюда қателеседі- «4»
Сөздерді орындарына қоюда қиналады- «3»
С деңгейі- жаттығу №3 Критериалды бағалау:
Оқушы берілген сөйлемдерді толық аударады- «5»
Оқушы берілген сөйлемдерді толық аудара алмайды- «4»
Оқушылар берілген сөйлемдерді аудара алмайды- «3»
-
Сұраққа жауап береді. Төменгі және жоғары дәрежедегі сұрақтар. Жұптық, топтық әңгіме
-
Тақырып бойынша постер салып, қорғау . Топтық жұмыс
Топтар бірін -бірі «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы постерді бағалайды
-
Критериалды бағалау бойынша оқушылар өзін -өзі бағалайды
24
Сергіту сәті
"This is the way we go to school" әні
Оқушылар ән орындайды, қимылдарды жасайды
2
С.
Жинақ тау , бағалау
«Алты қалпақ» әдісі.
-
«Көңіл күй» рефлексиясы
-
Формативті бағалау, мадақтау, бағалау парағы .
Алты түсті қалпақтарды алып сабақты қорытындылайды. Ой пікірлерін стикерге жазады және «көңіл күйі» рефлексиясына жабыстырады
Әр оқушы өзін-өзі бағалайды,жалпы қорытындылайды
8
Үй тапсыр масы
Үй тапсырмасын беру,түсіндіру
жаттығу № 6-7, бет-113
1