- Учителю
- Харчування. Узагальнюючий урок (французька мова як друга іноземна, 5 клас)
Харчування. Узагальнюючий урок (французька мова як друга іноземна, 5 клас)
Дата ______________________ Клас __5а__
1. Тема: Харчування. Узагальнюючий урок
2. Мета уроку:
Навчальна:
-
Повторити назви харчових продуктів французькою мовою.
-
Навчити реагувати на повідомлення короткими репліками.
Розвиваюча:
-
Розвивати лексичні навички учнів.
-
Сприяти розвитку мовної здогадки.
Виховна:
-
Виховувати старанність і увагу за допомогою заохочувальних висловів і оцінок.
3. Методичне обладнання уроку:
1. Чумак Н.П., Кривошеєва Т.В. Французька мова: Підручник для 5 класу. - К.: Освіта, 2013. - 240 с.
-
Схематичний портрет уроку:
1
Початок уроку
1 хв
2
Мовленнєва зарядка (аудіювання структур Qu'est-ce que c'est?
Il est bon (mauvais) pour la santé.)
4 хв
3
Перевірка домашнього завдання
3 хв
4
Усна робота (за текстом домашньої вправи)
5 хв
5
Гра «Мікрофон»: поради оптимістів
6 хв
6
Відтворення тексту узагальнюючого характеру, виконання тесту онлайн
7 хв
7
Фізична хвилинка
1 хв
8
Письмова робота
5 хв
9
Монологічне мовлення
4 хв
10
Подача домашнього завдання
1 хв
11
Оцінювання навчальних досягнень учнів за урок
1 хв
12
Підведення підсумків роботи (рефлексія)
2 хв
5. Хід уроку
1. Початок уроку
Організація класу
Привітання віршем.
Бесіда з черговим
-Qui est absente?
…
- Merci.
Повідомлення плану уроку
- Ditez-moi quell sujet nous sommes.
- Le sujet de notre leçon est "Nourriture".
2. Мовленнєва зарядка
Мета: тренувати учнів у безпосередньому спілкуванні через штучно створені комунікативні ситуації
Прийом: автоматизація питальних речень та драматизація діалогу
Установка
Regardez les dessins. Ce sont produits.
Робота учнів
Demandez et repondez des questions.
Підсумок
À merveille!
3. Перевірка домашнього завдання
Мета: розвиток навичок пошукового читання
Прийом: виконання репродуктивної умовно-комунікативної вправи (відтворення реплік діалогу у правильній послідовності) + паралельне виконання онлайн
Установка
Sortez vos livres. La page 148.
Робота учнів
Lis les phrases du dialogue entre Marc et son docteur. Remets-les dans l'ordre.
Підсумок
Ça arrache!
4. Усна робота (за текстом домашньої вправи)
Мета: побудова коротких речень стосовно прочитаного.
Прийом: аналіз прочитаного тексту.
Установка
Trouvez Exercice 1, page 148.
Робота учнів
Lis le phrases. Dis si ces phrases sont vraies ou fausses.
Підсумок
C'est choette!
5. Гра «Мікрофон»: поради оптимістів
Мета: формувати та удосконалювати навички діалогічного мовлення
Прийом: доповнення діалогу та його відтворення
Установка
Travaillez en deux groups - des optimistes et des pessimistes, et deux journalistes.
Робота учнів
La journaliste demande: «Que vous n'aimez pas?» La pessimiste dit: «Je n'aime pas…». L'optimiste donne les conseils. Utilisez Exercice 2, page 149.
Підсумок
Choutte alors!
6. Відтворення тексту узагальнюючого характеру, виконання тесту онлайн
Мета: формувати та удосконалювати навички читання, сприяння розвитку мовної здогадки
Прийом: читання ланцюжком, множинний вибір у тестовому завданні
Установка
Trouvez Exercice 6, page 151.
Робота учнів
Lisez et traduisez le texte. Le reste des élèves, travaillez avec des tests en ligne, s'il vous plaît!
Підсумок
Pas mal!
7. Фізична хвилинка
Мета: сприяння розвитку мовної здогадки та розвиток лексичних навичок
Прийом: виконання розминки з рухами та піснею
Установка
Ce le temps pour se reposer, devez-vous de tables, s'il vous plaît!
Підсумок
Bien!
8. Письмова робота
Мета: розвиток лексичних навичок
Прийом: пошукова робота онлайн (розподіл ЛО за стовпчиками «Я їм» / «Я п'ю»), запис таблиці до зошитів
Установка
Divisez les produits en groupes «Je bois» et «Je mange». Sortez vos cahiers et écrivez les phrases. N'oublie pas écrivez la date.
Підсумок
Très bien!
9. Монологічне мовлення
Мета: узагальнення матеріалу
Прийом: короткі монологи «Мій сніданок»
Установка
Racontez-moi votre petit déjeneur. Qui veut faire ça? Qui veut commencer?
Підсумок
C'est choette!
10. Подача домашнього завдання
Установка
Voici le devoir: Ex.5, p.151. Vous avez à completer le dialogue.
Запис в щоденники
Ex.5, p.151(письмово).
11. Оцінювання навчальних досягнень учнів за урок
Установка
Vous avez travaillé avec application.
Підсумок
Vos notations sont: …
12. Підведення підсумків роботи (рефлексія)
Підведення підсумків
Aujourd'hui j'ai appris...
Au revoir!