- Учителю
- Урок по казахскому языку на тему 'Байланыс түрлері' (11 класс)
Урок по казахскому языку на тему 'Байланыс түрлері' (11 класс)
ҚМЖ Күні: Сыныбы: 11 Пәні: қазақ тілі Мұғалімі:Нурфазылова СалтанатГайнуллина | ||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Байланыс түрлері | |||||||||||||||
Сабақта қолданылатын ресурстар | Қағаз, маркерлер, телефон, интерактивті тақта, мәтіндер | |||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылардың ақпаратпен жұмыс жасау дағдысын дамыту, ұжымдаса жұмыс жасауға тәрбиелеу, сөйлеу тілін дамыту. | |||||||||||||||
Сабақтың түрі | Жаңа тақырыпты меңгеру сабағы | |||||||||||||||
Сабақтың әдіс-тәсілдері | Топпен жұмыс, жұппен жұмыс. | |||||||||||||||
Сабақтың көрнекілігі | Бағалау парағы, кластер, флипчарт | |||||||||||||||
Модульді кіріктіру | СТО,оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ | |||||||||||||||
Түйінді идеялар | Топ болып, жұп болып жұмыс жасау оқушының тілін дамытуға, өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, қажетті ақпаратты талдап, саралауға мүмкіндік береді. | |||||||||||||||
Оқыту нәтижелері | 1. Білімді өзі алуға ұмтылады. 2. Оқушы сөйлеу тілін дамытады. 3.Оқушы белсенді іс-әрекет жасауға үйренеді. | |||||||||||||||
Сабақтың мазмұны | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс - әрекеті | Ескерту | |||||||||||||
Шақыру кезеңі | ||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі | Топқа бөлуді психологиялық ахуал ұйымдастыру Стикерлер арқылы 3 топқа бөледі (стикердің арғы жағында топ нөмірі жазылған) Бағалау парағымен таныстырады | Психологиялық ахуал арқылы топқа бөлінеді.
Бағалаушы оқушыны сайлайды |
| |||||||||||||
Үйге берген тапсырманы сұрау
| Үй тапсырмасын сұрайды Сенің телефонында қандай байланыс қызметтері бар? | 3 оқушы өз ой толғауларын оқып береді |
| |||||||||||||
| ||||||||||||||||
Түсіну кезеңі | ||||||||||||||||
Түрткі тастау | Байланыс түрлері | 1 минут ішінде сөйлемдерді толықтыру | 1-2 слайд | |||||||||||||
Негізгі бөлім | «Венн» диаграммасы арқылы ұялы телефонның байланыс қызметтері мен электронды пошта қызметтерін салыстыруға түрткі тастайды | «Венн» диаграммасын толтырып, ұялы телефонның байланыс қызметтері мен электронды қызметтерін салыстырады. | 3 слайд «Венн» диаграммасы | |||||||||||||
Грамматиканы қайталау | Тақтаға және топ алдына тапсырма береді.
| Тапсырманы орындайды
| 4 слайд келер шақ | |||||||||||||
Рефлексия кезеңі | ||||||||||||||||
Бекіту | Тест тапсырмасын орындауға ұсыну Тест
| Дәптерге тест жауаптарын жазады, кілттер арқылы өзін-өзі тексереді | 5 слайд тест | |||||||||||||
Бағалау | Оқушылардың бағалау парағындағы орта бағаларын күнделікке, журналға түсіреді. Бүгінгі сабаққа қатысқаны бойынша өз бағалауын стикерлерге жазғызып, орнына қайта ілгізеді | Бағалаушы бала басқа балалардығ бағалау парағындағы ұпайларды қосып, ортақ баға шығарады. Бүгінгі сабаққа қатысқаны бойынша өзін-өзі бағалайды, стикерлерге жазады, орнына қайта іледі |
| |||||||||||||
Бағалау парағы № | Оқушы | Үй тапсырмасы
| 1 тапсырма
| 2 тапсырма | 3 тапсырма | 4 тапсырма | Ортақ баға | |||||||||
1 |
|
|
|
|
|
| ||||||||||
2 |
|
|
|
|
|
| ||||||||||
3 |
|
|
|
|
|
| ||||||||||
4
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||
5 |
|
|
|
|
|
|
Қорытындылау
5 сөйлем, 5 сөз, 1 сөз әдісі арқылы сабақты қорытындылауды ұсынады.
5 сөйлем, 5 сөз, 1 сөз әдісі арқылы сабақты қорытындылайды
Үйге тапсырма беру
Үйге берілетін тапсырманы түсіндіреді
Үйге болжалды келер шақты қайталау, ұялы телефон туралы жарнама дайындау
Үй тапсырмасын жазып алады
6 слайд үй тапсырмасы