7


  • Учителю
  • Краткосрочное планирование урока 'A Crucial age'- 9 класс

Краткосрочное планирование урока 'A Crucial age'- 9 класс

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді жоспар

Тақырыбы: A Crucial age Маңызды жас Қостанай қ. Ы. Алтынсарин ДБМ Абикенова Гүлбану Абдырзаковна

Сыныбы: 9

Мақсаты: Сыни тұрғыдан ойлау арқылы екі елдің мамандыққа деген көзқарасын салыстыру.

Міндеті:

-шет елдегі жасөспірімдердің ерте жұмыс істеу жайлы ақпаратты меңгеру .

-өз ойын дұрыс айтуға және дәлелдеуге дағдылану.

-топтағы қарым-қатынас мәдениетін дамыту.

Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ пайдалану, Талантты және дарынды балаларды оқыту .

Стратегиялық іс-әрекеттер: «Миға шабуыл», «Сұрақ-жауап», «Сәйкестендір», «Топтастыру», «Венн диаграммасы», «ДЖИГСО», «Білдім, үйрендім, білгім келеді», «Рефлексия» «Эссе» .


Сабақ кезеңдері

Уақыты



Жоспар мазмұны



Мұғалімнің іс-әрекеті



Оқушылардың іс-әрекеті



Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

I Кіріспе

2 мин

Кіріспе.

Психологиялық ахуал

Мақсаты: Сыныпта жағымды психологиялық ахуал тудыру арқылы балаларды бүгінгі сабаққа даярлау.

Топқа бөлу

Әр-түрлі фигуралар арқылы.

Психологиялық ахуал

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу. Оқушылармен сәлемдесу. Қалдарын сұрау, көңіл күйлерін сұрау. Бір-бірлеріңе қандай тілек айтар едіңдер деп тілек айтуға бағыттау арқылы оқушылардың көңіл күйлерін көтеріп сабаққа бағыттау.

Бір-біріне тілек айту арқылы қарым-қатынысқа түсу;



Ынталандыру (жақсыжарайсыңдар


(Түрлі -түсті фигуралар)


II Тұсау кесер


10 мин.

Өтен сабақты бекіту.

Өтілген тақырып «Жұмыстағы ең қызықты кезең»

Сұрақ-жауап

Мақсаты: оқушылардың алған білімдерін тексеру

«Диалогтік оқтыту»

Мақсаты: сөздік қорын байыту, ойын ашық айтту.

«Миға шабылу»

мақсаты: оқушылардың жұмыс туралы түсініктерін анықтау


Фонетикалық жаттығу.

Cабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. (слайд көрсету)


Сұрақтарға жауап беру. Answer the questions.

1.What will you to be?

2.What do you think about job and what does it mean?

3.Do you have a part-time a job?

4.Where's your mother works?

5.Where's your father works?

6.What job would you like to have?


Бір-бірімен пікір алмасады, оқушымен оқушының арасындағы

қарым-қатынас


оқушылар ойланып, ойын жинақтап, сұрақтарға жауап береді.

Топпен жұмыс істейді, пікір алмасады.

Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар



OK!

Thank you very

much!

Excellent!

Good job


Мұғалім АКТ-ны қолдану арқылы оқушыларғы тапсырма береді.



III Негізгі

Бөлім


8 мин.













20 мин












Венн диаграммасы қолданылады.

Венн диаграммасы-мақсаты:сыни тұрғыдан ойлау арқылы салыстыру.


«Сәйкестендір»

Мақсаты: талдау жасай алу, түсіндіре алу, салыстыра білуге үрену.

«Топтастыру»

Мақсаты:

алынған мәліметі саралау, жинақтау.


" Job description"

«ДЖИГСО» стратегиясы. Мақсаты: ДЖИКСО әдісі тақырыптың мазмұнын жақсы меңгерту, оқығандарын берілген тақырыптың нақты 5 аспектісін анықтау, табу.

естерінде жақсы сақтату, өз ойларын жеткізе білу дағдыларын қалыптастыру.
«Диалогтік оқыту» түрткі сұрақтар.


Мақсаты: сабақты қалай меңгергендерін анықтау.

Нақты тақырыпты мұғалім көзін пайдалана отырып, түсінік алуына бағыт береді.

Мәтінді оқу және Қазақстан мен Америка елінің жастардың жұмыс істеуі

Мұғалім АКТ-ны қолдану арқылы оқушыларғы тапсырма береді.

At what age can you do the following in Kazakhstan? age

get a part-time job such as delivering newspapers?

leave school?

join the army forces?

vote? 18

go to pub?

buy alcohol?

drive a car?

get married


Жұмыстың 5 аспектісін жазу


-What does ti mean work?

-What does it mean profession?


Мұғалім бақылайды, балалардың қатесін түзейді, дұрысын талқыға салып табады.

Мұғалім тарапынан топты бағалау түрі жүріп отырады.

Қызыл түсті-дұрыс орындаған түсінікті. (қызыл жұлдызша)

Жасыл- түсініксіз, дұрыс орындамағандығын білдіреді.

Сары түс-ескерту.

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды, топ мүшелерімен пікір-алмасады, шапшаңдық қабілеттері байқалады. Тақырыпты оқиды, өзіне қажетті жазбалар, ескертпелер жасайды, жаңа ақпаратыы қабылдайды, түсінеді, өзбеттерімен ойларын ортаға салып, жаңа сабақ, жаңа идеяны жүзеге асыруға талпынады. Оқушы тақтаға шығып, АКТ-да берліген тарсырманы сәйкестендіру керек. Жұмыс сөздің қатарына сөздерді толықтыру.

Топ ішінен төрайымды, хатшыны, хрономенрасшыны және баяндамащыны сайлап алады. Басқа топ мүшелерімен жұптасып жұмыс жасайды. Топта оқушылар бір-біріне түсіндіреді. Әр топтың топ басшылары шығып қорғайды. Топ оқушылары әр топ жұымсын тыңдап толықтыру жасайды.


Тапсырманың мазмұнына қарай бір-бірін толықтырады, өзара пікір алмасады.





Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар


OK!

Thank you very

much!

Excellent!

Good job


Формативті бағалау

(әр түрлі жұлдызшалармен)



1 мин


Сергіту сәті

«Ми фитнесі»

Оқушылар көздерін жұмып, бойларын бос ұстауы арқылы бойларын сергітеді



IV Қорытынды бөлім

3 мин

Үйге тапсырма

«ЭССЕ » стратегиясы. Мақсаты: тақырыпқа сай оқушыларды өз ойларын қорытуға және жинақтауға, өз бетерімен жеке жұмыс жасауға дағдыландыру

Қан дай жұмыс түрлері ең маңызды, айырмашылығы туралы ақпарат әкелу

Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар

Стикерлер

1 мин

Топтың әр мүшесі рефлексия жасайды. «Білдім, үйрендім, білгім келеді» мақсаты: оқушының не үйренгенін, не білгенін, не білгісі келетінін анықтау.

Форматифтік бағалау


Форматифтік бағалауды сабақ бойы жүргіземін


Жиынтық баға шығару

Оқушылар бүгінгі сабақтан не алғандарына кесте бойынша қорытынды жасайды.

Білдм

Үйрендім

Білгім келеді


Өз-өзін бағалау


Бағалау парақшасы





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал