- Учителю
- План урока 'Schools in Great Britain'
План урока 'Schools in Great Britain'
Пәні | Ағылшын тілі | Сынып | 5а - 5/ХІІ | |||||
Тақырыбы: | Schools in the UK. | |||||||
Мақсаты: | Мектептердің түрлерімен таныстыру. | |||||||
Міндеттері: | -Мектептердің түрлерімен таныстыру. -Мәтін тыңдату арқылы, балалардың тыңдау қабілеттерін қалыптастыру. -Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтарға жауап бере білуге үйрету. | |||||||
Күтілетін нәтиже: | -Мәтінді тыңдай отырып, түсіне біледі. -Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді. -Мектептердің түрлерімен танысады. | |||||||
Тіл тосқауылын жеңу | Тірек сөздері, сөздікпен жұмыс. | |||||||
Дерек көздері\Ресурстар: | 1.Оқулық.Cambridge University Press. Messages1. 2.Teacher`s book. Messages1. | |||||||
Сабақ кезеңдері | Әдіс-тәсілдер: | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | ||||
Ұйымдас тыру
Тұсау кесер
Үй тапсырмасы
| ББ көшбасшы модулі: | Сыныпты ұйымдастырады, басқарады, бағыт-бағдар береді. | Амандасады.Сабаққа дайындалады. Күннің жадын тақтаға жазады. | Формативті бағалау. Критериалды бағалау. | ||||
ББмБА жаңа тәсілдер модулі: Тренинг. | Топқа бөлу мақсатында, атомдармен моллекулалар ойынын ойнауды ұсынады. Сабақтың басынан, бағалау парақтарын таратады. 1.Балалар ортаға шақырып, бір-біріне доп лақтыру арқылы үй тапсырмасының 1-бөлігін өз беттерімен тексеруге ұсынады. Мыс: Education- Write down the word « білім» on the board. | -Балалар 6 оқушыдан бірігіп, екі топқа бөлінеді.
-Бағалау парақтарын алып, сыныпта жасалатын тапсырмалар ретімен танысады. -Жаңа сөздерді тексереді.Орындарына отырып бағалау парақтарына баға қояды. | 1..Жаңа сөздердің аудармасын, жазылуын біледі-2 балл. 2.Жаңа сөздердің аудармасын біледі, бірақ жазылуында қате бар-1 балл. | |||||
| Primary school бастауыш мектеп Secondary school орта мектеп Compulsory міндетті Uniform форма Curriculum оқу жоспары Modern қазіргі заманғы Comprehensive кең ауқымды Ordinary school жай,қарапайым мектеп
| Балалар дәптерлеріне жаңа сөздерді жазады
|
| |||||
Негізгі бөлім
| Дарынды және талантты балалармен жұмыс модулі: Деңгейлік тапсырмалар. | Үй тапсырмасының 3-бөлігін тексере отырып, балалардың көмегімен жаңа тақырыпқа енеді. Ұсынылған презентацияларды қорытындылау мақсатында, тыңдап отырған балаларға сұрақтар қояды. | «Мектептердің түрлері» тақырыбында дайындап келген презентацияларын басқа балаларға ұсынады. -Сұрақтарға жауап береді. | 5-балл. Жауап берген балаларды мадақтайды. | ||||
СТО:Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар.
| Сұрақ:Does Jodie like herschool? (Джудиге өзінің мектебі ұнайма?) 2.Мәтінді өз беттерімен оқи отырып, 5 себебін анықтауды сұрайды.
| Мәтінді тыңдай отырып, не туралы екенін түсінуге тырысады. Сұраққа жауап іздейді. Өз беттерімен мәтінді оқи отырып, себептерін анықтайды, жазады.Топтағы балалармен салыстырады. | Дұрыс жауапқа -1 балл.
Әр дұрыс жауапқа -1 балл. | |||||
Қорытынды. | ББмБА жаңа тәсілдер модулі: Ойлан-жұптас-талқыла. | -Сан есімдердің қолданылатынын анықтау үшін, өздері аударған мәтінге сүйеніп, берілген жаттығуды негізге ала отырып, ой қорытуларын сұрайды. | Мәтінде кездескен сөйлемдермен, жаттығуда берілген мысалдарға қарап, аудара отырып, қандай жағдайда қолданылатындығына қорытынды жасауға тырысады. | 6-сөйлем. Әр дұрыс жауапқа -1 балл.
|
| |||
Үйге тапсырма 2-мин.
| деңгейлік тапсырмалар. | 1.2.-Жаттығу, (b) 94 бет.5-сөйлем. 2. «I like my school» 5-cөйлемнен кем емес шағын эссе жазу. | Балалар жасай алу мүмкіндігіне қарай, тапсырмаларды орындайды. | Әр дұрыс сөйлем: 1-балл.
| ||||
Кері байланыс 3-мин | ББмБА жаңа тәсілдер модулі: -рефлексия әдісі. | Оқушылардың сабақ бойынша ой қорытуларын сұрайды; оқушылар ұсынысы арқылы келесі сабақ мақсатын айқындайды. | Балалар сабақ туралы ойларын немесе ұсыныстарын білдіреді. Түсінбеген сұрақтары болса жазып жібереді. |
|