- Учителю
- Краткосрочный план по казахскому языку на тему 'Достарымның көптігі'
Краткосрочный план по казахскому языку на тему 'Достарымның көптігі'
Сыныбы: 5 | Күні: 02.12.2015ж. | Мұғалім: Кобзаренко Т.А. | |||||
Сабақтың тақырыбы: Достарымның көптігі | |||||||
Мақсаты:І Білімділік Оқушыларды қазақ тіліне үйрету, қазақ тіліне тән дыбыстарының айтылуы мен жазылуын қадағалау.Оқушылардың білім-білік дағдыларын қалыптастыру. Оқушыларды электронды хат жазуға үйрету. ІІ Дамытушылық Оқушыларды сөйлету арқылы тілдік қорларын молайту, ой- өрістерін дамыту. Жазғызу арқылы сауаттылықтарын тексеру ІІІ Тәрбиелік Оқушыларға эстетикалық тәрбие беру. | |||||||
Сабақ жоспары: | |||||||
Сабақ кезеңдері | Жоспар мазмұны | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру бөлімі | Сыныптағы ынтымақтастық ахуал, | Амандасу, оқушыларды түгендеу. Оларды сабаққа бейімдеу. | Оқушылар бір-біріне жүректі ұсынып, тілек, сәттілік білдіреді. | «жақсы, өте жақсы» | Жүрекше | ||
Үй тапсырмасын тексеру | Білу
| Оқушылардан үйге берілген тапсырманы сұрау. | Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы, сабақтың тақырыбын ашамыз. | Формативті бағалау | Бірін-бірі бағалау | ||
Жаңа сабақ Дәптермен жұмыс | Білу Оқып білу. | Күрек-лопата Дап-дайын-готов Қалыспау-не отстать Ерте-раньше Көрші-сосед Кездескенде-при встрече Жаңа сөздер бойынша сөйлемдер құру. 1-тапсырма, 46-бетте. Мәтінді оқып, мазмұнын айтып беріңдер. Мәтінге ат қойыңдар. |
Балалар жаңа сөздермен жұмыс жасайды. Жаңа сөздерден сөз тіркесін сөйлемдер құрау. Оқушылар мәтінге ат қойып, дәптерге көшіріп жазады. |
Бағалаудың түрлері «Бағдаршам түстері » |
сөздік
| ||
Негізгі бөлім
| Қолдану, Талдау, мәтінмен жұмыс | 2-тапсырма, 46-бетте мәтін бойынша берілген сұрақтарға жауап беріп, өз пікірлеріңді ортаға салыңдар. Тақтамен жұмыс «Достық» сөзі мен «хат» сөзін септеу және фонетикалық талдау жасау. Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма.46-бетте. Берілген мәтінді оқу, аудару. "Сауатты жаз" Санамақты достарыңмен жаттап алыңдар. Қарамен жазылған сөздерің бізге , достарымызға қандай қатысы бар деп ойлайсыңдар. 3-тапсырма, 47-бетте. | Тапсырманы орындайды
Тақтаға шығып фонетикалық талдауын жасайды Кітапта мәтінді оқып, орыс тіліне аударады.
Етістіктердің жіктік жалғауларын дұрыс қойып дәптерге жазады. Бірнеше сөйлем құрайды. | Топ бағалау
Бағдаршам түстері
| Дәптер, қалам, мәтін, кітап
Кітап | ||
Қорытынды
| Сабақты бекіту | Сұрақтар береді. | Оқушылар сұрақтарға жауап береді. | бағалау | Балл | ||
Үй жұмысын беру |
| 4-тапсырма, 47-бетте. | Күнделікке үй жұмысын жазады |
| күнделік | ||
Рефлексия
| Стикер таратылады | «Білемін, білдім, білгім келеді» стратегиясын қолданады. | Оқушылар тақтаға білемін, білдім, білгім келеді деген үш бағанға өз ойларын жазады |
| Стикер, қалам |