- Учителю
- Разработка урока по английскому языку
Разработка урока по английскому языку
1-сынып
1в - 3.09.2014
1д - 5.09.2014
1б - 6.09.2014
№1 сабақтың тақырыбы: Hello!
Сабақтың мақсаты: «Шет тілі», «ағылшын тілі» ұғымдарын қалыптастыру, атап айтқанда - тілдік коммуникативтік дағдыларды қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: бастапқы есту және дыбыстау дағдылары мен білімдерін дамыту; Hi! Hello!, a teacher лексикалық бірліктерін меңгеру; Good morning! Hello, good-bye, I'm… қолдану, есту арқылы қабылдау;
тұлғалық: оқушы үшін жаңа болып табылатын білім алушы әлеуметтік рөлін түсіну. Оқушының ағылшын тілін үйренуге қызығушылығын, жады мен зейінін дамыту;
жүйелік-әрекеттік: оқулық пен дәптерді пайдаланудың бастапқы дағдылары.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, дүниежүзінің географиялық картасы, атаулары ағылшын тілінде жазылған заттардың орамалары, Лондонның көрнекті жерлерінің суреттері фонында бейнеленген қарғаның суреті.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралық байланыс: музыка («We say hello!» әнін орындау), география.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: Сәлеметсіңдер ме, балалар!
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
ІІІ. Тірек білімдерді белсендіру:
-
М: Мына жазулар қай тілде жазылған? (О: ағылшын)
-
М: Жарайсыңдар! Дүниежүзі картасына қараңдаршы,. Ағылшын тілі Англия, Америка, Канада, Австралия және Жаңа Зеландия тұрғындары үшін ана тілі болып табылады.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Фонетикалық ойын.
[ei] [ai] [d] [lʌndən] дыбыстарын айтып үйрету.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.
Track 1.
2-жаттығу.
Track 2.
Listen and sing.
We say hello!
We say hi!
Hello and hi,
Hello and hi!
3-жаттығу.
Listen and repeat.
Track 3.
Сергіту сәті
Hands up! Hands down!
Shake! Shake!
Stand up! On the tiptoes
Turn around. Step aside,
Step left! Step right!
V. Сабақты қорытындылау.
1-сынып
1в - 10.09.2014
1д - 12.09.2014
1б - 13.09.2014
№2 сабақтың тақырыбы: What's your name?
Сабақтың мақсаты: What's your name? сұрағын қоюды үйрету, оқушыларды ағылшын тілінің ерекшк дыбыстарымен таныстыру. 1-5 дейін сан есімдерді үйрену.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: фонетикалық жаттығулар арқылы дыбыстау дағдылары мен білімдерін дамыту; «What's your name? My name is Kate. Good morning children! » сөйлемдерін меңгеру және сөйлеу тілдерінде қолдана білу; қарапайым сыпайы сауал-диалог жүргізу дағдысы. 1-5 сандарын енгізу.
тұлғалық: Оқушының ағылшын тілін үйренуге қызығушылығын, жады мен зейінін дамыту;өзге адамдарды құрметтеуге және сыпайы болуға үйрету.
жүйелік-әрекеттік: What's your name? Сұрағына дұрыс жауап қайтара білу және дұрыс сұрақ қоя білу, ағылшын тілінде 1-5 санауды үйрету.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, интерактивті тақта, сандар бейнеленген флэш-карталар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралық байланыс: музыка, математика.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: Hello, children! I'm Nazym! Sit down, please.
ІІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
«Өзіңнің есіміңді ата» дидактикалық ойын.
ІІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: What's your name?
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
«Құмырсқа илеуі» дидактикалық ойыны.
Оқушыларға үлгі-диалог:
Hello, what's your name?
Hi! My name is Oleg.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.
Track 4.
2-жаттығу.
Track 5.
Hello! Hello!
What's your name?
What's your name? 2 times.
My name is…
My name is…
My name is…
4-жаттығу.
Listen and learn.
Track 6.
"Lets count" - game.
Сергіту сәті
Hands up! Hands down!
Shake! Shake! Stand up! On the tiptoes
Turn around. Step aside, Step left! Step right!
V. Сабақты қорытындылау.
1-сынып
1в - 17.09.2014
1д - 19.09.2014
1б - 20.09.2014
№3 сабақтың тақырыбы: I'm 7.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды 6-дан 10-ға дейінгі сан есімдермен таныстыру. Балалардың бұрын оқыған сұрақтарды қою және оларға сәйкес жауап беру дағдыларын қалыптастыруды жалғастыру. Өзін-өзі таныстыру дағдыларын дамыту. Өзге адамдарды құрметтеуге баулу.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: сұраулы және мақұлдау сөйлемдерін құру, сұрақтарға қысқа жауап беру, сандарды ажырату дағдыларын қалыптастыру, оқушыларды [ə] [t] [h] дыбыстарымен таныстыру.
тұлғалық: шет тілін меңгеруге тұрақты ынта қалыптастыру, амандасу және танысу кезінде тілдік этикетті сақтау; өзге адамдармен қарым-қатынас кезінде оларды құрметтеу.
жүйелік-әрекеттік: әдеттегі танысу жағдайларында тілдік клишелерді пайдалану.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, интерактивті тақта, сандар бейнеленген флэш-карталар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері, 1-10 сандар жазылған карточкалар.
Пәнаралық байланыс: музыка, математика.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: Hello, children! I'm Nazym! How are you? Sit down, please.
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
ІIІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
Жаңа дыбыстарды айтып үйрену.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.
Track 7.
2-жаттығу.
Track 8.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
3-жаттығу.
Listen and learn.
Track 9.
Рольдік ойын.
«Жылан» дидактикалық ойыны.
Сергіту сәті
One! Two!
Clap, clap
Three, four
Stamp, stamp
Five, six
Jump, jump
Seven, eight
Hop, hop
Nine and ten
Stop, stop.
V. Сабақты қорытындылау.
1-сынып
1в - 24.09.2014
1д - 26.09.2014
1б - 27.09.2014
№4 сабақтың тақырыбы: Meet my friend.
Сабақтың мақсаты: Өз досын таныстыру дағдысын қалыптастыру, "How old are you?" үлгілік фразамен таныстыру. Жаңа лексикалық бірліктерін енгізу. 1-ден 10-ға дейін санау дағдысын одан әрі қалыптастыру. Өзге адамдарды құрметтеуге баулу.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: өз жасын сұрай және көрсетеотырып, сұраулы және мақұлдау сөйлемдерін құру, сандарды ажырату дағдыларын қалыптастыру, оқушыларды [ɑ] [t] [ʃ] дыбыстарымен таныстыру.
тұлғалық: бірлескен қызмет жағдайында әртүрлі жағдайлар шеңберінде мұғғаліммен, өзге ересек адамдармен амандасу, танысы кезінде тілдік этикетті сақтауға баулу;
жүйелік-әрекеттік: әдеттегі танысу жағдайларында тілдік клишелерді пайдалану.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, интерактивті тақта.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері, 1-10 сандар жазылған карточкалар.
Пәнаралық байланыс: музыка, математика.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: Hello, children! I'm Nazym! How are you? Sit down, please.
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
ІIІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
Жаңа дыбыстарды айтып үйрену.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.
Track 10.
Жұптасып жұмыс істеу.
2-жаттығу.
Track 11.
3-жаттығу.
Look and say.
4-жаттығу.
Track 12.
V. Сабақты қорытындылау.
1-сынып
1в - 1.10.2014
1д - 3.10.2014
1б - 6.10.2014
№5 сабақтың тақырыбы: My family
Сабақтың мақсаты: Менің отбасым тақырыбы бойынша жаңа лексиканы үйрену. This is… құрылымын мақұлдау және сұраулы нысандарда қолдану; ағылшын тілінің ерекше дыбыстарын айту дағдыларын дамыту. Ата-ана мен туысқандарды құрметтеуге баулу.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: отбасы мен туысқандарды таныстыру дағдысын қалыптастыру.
тұлғалық: ата-ана мен туысқандарды құрметтеуге баулу.
жүйелік-әрекеттік: осы тақырып бойынша оқылған лексикалық-граммтикалық материалды пайдалану.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, интерактивті тақта, флэш-карталар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері, түрлі-түсті қарындаштар, фломастерлер.
Пәнаралық байланыс: музыка, сурет.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: Hello, children! I'm Nazym! How are you? Sit down, please.
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
ІIІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.
Track 13.
2-жаттығу.
Track 14.
"Show me" дидактикалық ойыны.
3-жаттығу.
Listen and sing.
Track 15.
My mother, my father, my sister, my brother,
My mother, my father, my sister, my brother.
This is my family, this is my family.
4-жаттығу.
Look and say.
Сергіту сәті
Hands up! Hands down!
Shake! Shake!
Stand up! On the tiptoes
Turn around. Step aside,
Step left! Step right!
V. Сабақты қорытындылау.
1-сынып
1в - 8.10.2014
1д - 10.10.2014
1б - 11.10.2014
№6 сабақтың тақырыбы: My family
Сабақтың мақсаты: «Менің отбасым» тақырыбы бойынша жаңа лексикамен танысу.. Kind, strong, little, big деген бағалау лексикасының көмегімен сөйлеу, ағылшын тілінің [ŋ] ерекше дыбысын айту дағдыларын қалыптастыру. Ата-ана мен туысқандарды құрметтеуге баулу.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: жаңа kind, strong, little, big лексикасын қолдана отырып, өз отбасын таныстыру және сипаттау дағдысын қалыптастыру.his/her тәуелдік есімдіктерін білу;
тұлғалық: ата-ана мен туысқандарды құрметтеуге баулу.
жүйелік-әрекеттік: осы тақырып бойынша оқылған лексикалық-граммтикалық материалды пайдалану.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, интерактивті тақта, флэш-карталар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралық байланыс: сурет.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: Hello, children! How are you? Sit down, please.
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
ІIІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.
Track 16.
2-жаттығу.
Track 17.
3-жаттығу. Describe the photos.
Сергіту сәті
Hands up!
Hands down!
Hop! Hop!
Turn around.
Bend left! Bend right!
Turn around and sit down.
V. Сабақты қорытындылау.
1-сынып
1в - 15
1д - 17
1б - 18
№7 сабақтың тақырыбы: My friend's family
Сабақтың мақсаты: «Менің досымның отбасы» тақырыбы бойынша жаңа лексикамен танысу.. Grandmother/granny, grandfather/grandpa лексикасы, to love етістігі көмегімен сөйлеу дағдыларын қалыптастыру, оқушыларды [r] [p] дыбыстарымен таныстыру,
his/her тәуелдік есімдіктерін білу.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: өз досының отбасын таныстыру және сипаттау дағдысын қалыптастыру. тұлғалық: әртүрлі мәдениет өкілдерін құрметтей білуге баулу.
жүйелік-әрекеттік: осы тақырып бойынша бұрын оқылған лексикалық-граммтикалық материалды пайдалану.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, интерактивті тақта, флэш-карталар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралық байланыс: музыка.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: Good morning, children! Listen to me and say:
Good morning, Good morning,
Good morning to you!
Good morning, Good morning,
I am glad to see you!
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
ІIІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.
Track 18.
-
This is his grandfather.
-
This is his grandmother.
-
This is his father.
-
This is his mother.
-
This is his brother.
-
This is his sister.
Жұптасып жұмыс істеу.
2-жаттығу.
3-жаттығу.
Сергіту сәті
Hands up!
Hands down!
Hop! Hop!
Turn around.
Bend left! Bend right!
Turn around and sit down.
Дәптермен жұмыс: 1-2 жаттығу.
V. Сабақты қорытындылау.
Ата-аналарға тапсырма. «Отбасым» жобасын дайындау үшін фотосуреттер дайындау.
1-сынып
1в - 22
1д - 24
1б - 25
№8 сабақтың тақырыбы: My friend's family
Сабақтың мақсаты: «Шет тілі», «ағылшын тілі» ұғымдарын қалыптастыру, атап айтқанда - тілдік коммуникативтік дағдыларды қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: бастапқы есту және дыбыстау дағдылары мен білімдерін дамыту; Hi! Hello!, a teacher лексикалық бірліктерін меңгеру; Good morning! Hello, good-bye, I'm… қолдану, есту арқылы қабылдау;
тұлғалық: оқушы үшін жаңа болып табылатын білім алушы әлеуметтік рөлін түсіну. Оқушының ағылшын тілін үйренуге қызығушылығын, жады мен зейінін дамыту;
жүйелік-әрекеттік: оқулық пен дәптерді пайдаланудың бастапқы дағдылары.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, дүниежүзінің географиялық картасы, атаулары ағылшын тілінде жазылған заттардың орамалары, Лондонның көрнекті жерлерінің суреттері фонында бейнеленген қарғаның суреті.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралық байланыс: музыка («We say hello!» әнін орындау), география.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: Сәлеметсіңдер ме, балалар!
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
ІІІ. Тірек білімдерді белсендіру:
-
М: Мына жазулар қай тілде жазылған? (О: ағылшын)
-
М: Жарайсыңдар! Дүниежүзі картасына қараңдаршы,. Ағылшын тілі Англия, Америка, Канада, Австралия және Жаңа Зеландия тұрғындары үшін ана тілі болып табылады.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Фонетикалық ойын.
[ei] [ai] [d] [lʌndən] дыбыстарын айтып үйрету.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.
Track 1.
2-жаттығу.
Track 2.
Listen and sing.
We say hello!
We say hi!
Hello and hi,
Hello and hi!
3-жаттығу.
Listen and repeat.
Track 3.
Сергіту сәті
Hands up! Hands down!
Shake! Shake!
Stand up! On the tiptoes
Turn around. Step aside,
Step left! Step right!
Дәптермен жұмыс: 1-2-жаттығу.
V. Сабақты қорытындылау.
1-сынып
1в - 29.10.2014
1д - 31.10.2014
1б - 1.10.2014
№9 сабақтың тақырыбы: Let's play
Сабақтың мақсаты: Ағылшын тіліне деген қызығушылықтарын арттыру. Тілдік коммуникативтік дағдыларды қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: Карточкалардағы суреттерді көре отырып, ойнау арқылы ағылшын тілінде тақпақтарды, жаңа сөздерді қызығушылығын ояндыру.
тұлғалық: оқушы үшін жаңа болып табылатын білім алушы әлеуметтік рөлін түсіну. Оқушының ағылшын тілін үйренуге қызығушылығын, жады мен зейінін дамыту;
жүйелік-әрекеттік: оқулық пен дәптерді пайдаланудың бастапқы дағдылары.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: Карочкадан Лондонның қызықты жерлері мен Олимпияда ойындарын көрсету.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралық байланыс: Оқушыларға карточкаларды көрсету, оқушылар қай ойын түрі екенін айтады.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: Сәлеметсіңдер ме, балалар!
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
ІІІ. Тірек білімдерді белсендіру:
-
М: Мына жазулар қай тілде жазылған? (О: ағылшын)
-
М: Жарайсыңдар! Дүниежүзі картасына қараңдаршы,. Ағылшын тілі Англия, Америка, Канада, Австралия және Жаңа Зеландия тұрғындары үшін ана тілі болып табылады.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Фонетикалық ойын.
[ei] [ai] [d] [lʌndən] дыбыстарын айтып үйрету.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.
Track 1.
2-жаттығу.
Track 2.
Listen and sing.
We say hello!
We say hi!
Hello and hi,
Hello and hi!
3-жаттығу.
Listen and repeat.
Track 3.
Сергіту сәті
Hands up! Hands down!
Shake! Shake!
Stand up! On the tiptoes
Turn around. Step aside,
Step left! Step right!
Дәптермен жұмыс: 1-2-жаттығу.
V. Сабақты қорытындылау.
1-сынып
№10 сабақтың тақырыбы: School things
Сабақтың мақсаты: «School things» тақырыбы бойынша жаңа лексикамен танысу.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: қызықтыратын зат туралы ақпарат сұрауға үйрету.
тұлғалық: мектеп құрал-сайманына ұқыптылықпен қарауға баулу.
жүйелік-әрекеттік: қарым-қатынас міндеттеріне сәйкес сөйлем құрастыру.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, интерактивті тақта, мектеп құрал-саймандары бейнеленген флэш-карталар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралық байланыс: музыка, өзін-өзі тану.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: Hello, children! I'm Aizhan! Sit down, please.
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: What's your name?
ІІІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.Look and learn.
2-жаттығу.
Track 21.
It's a pencil. It's a ruler. It's a rubber. It's a pen.
3-жаттығу.
Listen and learn.
Track 22.
What's this?-It's a pen.
What's this?-It's a ruler.
What's this?-It's a pencil.
What's this?-It's a rubber.
Сергіту сәті
Hands up! Hands down!
Shake! Shake!
Stand up! On the tiptoes
Turn around. Step aside,
Step left! Step right!
Дәптермен жұмыс: 1-2-жаттығу.
V. Сабақты қорытындылау.
1-сынып
№11 сабақтың тақырыбы: School things
Сабақтың мақсаты: «School things» тақырыбы бойынша жаңа лексикамен танысу.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: қызықтыратын зат туралы ақпарат сұрауға үйрету.
тұлғалық: мектеп құрал-сайманына ұқыптылықпен қарауға баулу.
жүйелік-әрекеттік: қарым-қатынас міндеттеріне сәйкес сөйлем құрастыру.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, интерактивті тақта, мектеп құрал-саймандары бейнеленген флэш-карталар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралық байланыс: музыка, өзін-өзі тану.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: Hello, children! I'm Aizhan! Sit down, please.
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: What's your name?
ІІІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.Look and learn.
2-жаттығу.
Track 21.
It's a book. It's a copy-book. It's a bag. It's a pencil case.
3-жаттығу.
Listen and learn.
Track 22.
What's this?-It's a book.
What's this?-It's a copy-book.
What's this?-It's a bag.
What's this?-It's a pencil case.
Сергіту сәті
One! Two!
Clap, clap
Three, four
Stamp, stamp
Five, six
Jump, jump
Seven, eight
Hop, hop
Nine and ten
Stop, stop.
Дәптермен жұмыс: 1-2-жаттығу.
V. Сабақты қорытындылау.
Сабак жоспары
№12
Кунi: 30.11.2015
Сыныбы: 1 ә
Сабақтың тақырыбы: Бiздiң сынып Our classroom
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды «оur classroom» тақырыбы бойынша жаңа лексикалық бірліктермен (a desk, a chair, a board) таныстыру. Зат есімнің көпше түрімен таныстыру,сынып бөлмесінде орналасқан заттарды білдіретін жаңа сөздерді енгізудің үлгілік жағдайында ауызша сөйлеу дағдысын қалыптастыру. Дұрыс дыбыстау дағдысын дамыту. Ағылшын тілін оқыту үрдісінде «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясын іске асыру шеңберінде оқушыларды отбасылық қағидасына, туыстық сүйіспеншілік сезімге,кішіге қамқор болуға ұмтылуға, рухани-адамгершілікке тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: қызықтыратын зат туралы ақпарат сұрау және оға сәйкес іс-әрекет жасау дағдысын қалыптастыру;
тұлғалық: оқу құралдарына және сыныптағы заттарға ұқыптылықпен қарауға баулу.
жүйелік-әрекеттік: ағылшын тілінде сөздер мен фразаларды есту арқылы қабылдау барысында тілдік түйсікке сүйену; кестедегі ақпаратты тарату, бекіту.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, интерактивті тақта, мектеп құрал-саймандары бейнеленген флэш-карталар, есепті қайталау үшін: алма салуға арналған ойығы бар 2 себет, 10 алмадан бейнеленген 2 топтама.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері, қарындаштар.
Пәнаралық байланыс: музыка, математика (1-ден 10-ға дейін санау).
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: - Good morning, good morning,
Good morning to you!
Good morning, good morning,
I am glad to see you!
Оқушылар мұғаліммен амандасады:
- Good morning, good morning,
Good morning to you!
Good morning, good morning,
We are glad to see you!
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: Бүгін біз сынып бөлмесіндегі заттардың атауларымен танысамыз.
ІІІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.Look and learn.
2-жаттығу. Look , find and say.
3-жаттығу.
Listen, remember and say.
Track 23.
4-жаттығу. Listen to your teacher and point at the correct picture.
Сергіту сәті
One,two,three on the tiptoes
One,two,three on the tiptoes
One,two,three turn around
Clap, clap step aside.
Дәптермен жұмыс: 1-жаттығу.
V. Сабақты қорытынды
Сабақ жоспары
Күні: 07.12.15
Сыныбы: 1 ә
Сабақтың тақырыбы: Мектепте At school
Сабақтың мақсаты: Tақырып бойынша оқылған лексикалық бірліктерді пайдалану. Іс-қимыл жасауғабасшылықты білдіретін жаңа сөздерді енгізудің үлгілік жағдайында ауызша сөйлеу дағдысын қалыптастыру .Зат есімнің көпше түрде дұрыс айту дағдысын дамыту. Ағылшын тілін оқыту үрдісінде «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясын іске асыру шеңберінде оқушыларды отбасылық қағидасына, туыстық сүйіспеншілік сезімге,кішіге қамқор болуға ұмтылуға, рухани-адамгершілікке тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: мұғалімнің бұйрықтары мен өтініштерін сәйкес орындау дағдысын қалыптастыру;
тұлғалық: оқу құрал- жабдықтарына және заттарына ұқыптылықпен қарауға және жасы үлкендерді құрметтеуге баулу;
жүйелік-әрекеттік: осы тілдік тақырып бойынша оқылған лексикалық-грамматикалық материалды берілген коммуникативтік жағдайда пайдалану; ағылшын тіліндегі сөздер мен фразаларды есту арқылы қабылдау барысында тілдік түйсікке сүйену.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, интерактивті тақта, мектеп құрал-саймандары бейнеленген флэш-карталар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері, қарындаштар.
Пәнаралық байланыс: музыка, математика (1-ден 10-ға дейін санау).
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: - Good morning, good morning,
Good morning to you!
Good morning, good morning,
I am glad to see you!
Оқушылар мұғаліммен амандасады:
- Good morning, good morning,
We are glad to see you!
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: Бүгін біз сынып бөлмесіндегі заттардың атауларымен танысуды жалғастырамыз.
ІІІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.Look, listen and learn.
Track 24.
2-жаттығу. Look and say.
Сергіту сәті
Hands up!
Hands down!
Hop! Hop!
Turn around.
Bend left! Bend right!
Turn around and sit down.
Дәптермен жұмыс: 1-жаттығу.
V. Сабақты қорытындылау.
Сабақ жоспары
Күні: 14.12.15
Сыныбы: 1 ә
Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті түсім Colours
Сабақтың мақсаты: "Colours" тақырыбы бойынша оқылған лексикалық бірліктермен танысу. (red, yellow, green, blue) What colour is it? It's my favourite colour құрылымымен танысу. Түстерді білдіретін жаңа сөздерді енгізудің үлгілік жағдайында ауызша сөйлеу дағдысын қалыптастыру. Жаңа лексикалық біліктерді дұрыс дыбыстау дағдысын дамыту. Ағылшын тілін оқыту үрдісінде «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясын іске асыру шеңберінде оқушыларды отбасылық қағидасына, туыстық сүйіспеншілік сезімге,кішіге қамқор болуға ұмтылуға, рухани-адамгершілікке тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: қызықтыратын зат туралы ақпарат сұрау және оған сәйкес іс-әрекет жасау дағдысын қалыптастыру,
тұлғалық: ағылшын тілін үйренуге қызығушылықты дамыту, оқушылардың зейіні мен жадын дамыту; өзге адамдармен қарым-қатынас кезінде оларды құрметтеугежәне сыпайы болуға баулу;
жүйелік-әрекеттік: ауызша айтылымды ауызша түрдегі қатынас міндеттеріне сәйкес саналы түрде құру.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, қызыл шар, сары жалауша, көк паравоз, жасыл бақа бейнеленген флэш-карталар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері, қарындаштар топтамасы.
Пәнаралық байланыс: музыка, өзін-өзі тану, сурет салу.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: - Good morning, good morning,
Good morning to you!
Good morning, good morning,
I am glad to see you!
Оқушылар мұғаліммен амандасады:
- Good morning, good morning,
We are glad to see you!
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: Бүгін біз түстерді белгілейтін сөздермен танысып, түстерді атап үйренеміз.
ІІІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.Learn the colours.
2-жаттығу. Listen and sing.
Track 25.
I like red and I like blue
I like yellow and green 2 рет
3-жаттығу. Answer the quesstion. What colour is it? "It's red"
4-жаттығу. Listen and learn. Track 26
Сергіту сәті
Green frogs jump (оқушылар жаттығуды мұғалімнің нұсқауларына сәйкес орындайды).
Мұғалім әр баланың құлағына бір түстің атын сыбырлап айтады. (мысалы: red, blue etc.)
-Енді біз бақаларға айналамыз, бірақ жай бақа емес, түрлі түсті бақаларға. Мен құлақтарыңа сыбырлап бір-бір түстен атадым. Мен түсті атағанда, осы түстегі бақалар секіруге тиіс.
- Yellow frogs, jump!
- Green frogs, jump!
Дәптермен жұмыс: 1-жаттығу. Colour
2-жаттығу. Listen and circle the right picture.
3-жаттығу. Look, listen, choose and colour
V. Сабақты қорытындылау.
Сабақ жоспары
Күні: 21.12.15
Сыныбы: 1 ә
Сабақтың тақырыбы: Пішіндер Shapes
Сабақтың мақсаты:Балаларды "Shapes" тақырыбы бойынша жаңа лексикалық бірліктермен танысу. (triangle, circle, square) It's tringle құрылымымен таныстыру. Түстерді білдіретін жаңа сөздерді енгізудің үлгілік жағдайында ауызша сөйлеу дағдысын қалыптастыру. Жаңа лексикалық біліктерді дұрыс дыбыстау дағдысын дамыту.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: қызықтыратын зат туралы ақпарат сұрау және оған сәйкес іс-әрекет жасау дағдысын қалыптастыру,
тұлғалық: ағылшын тілін үйренуге қызығушылықты дамыту, оқушылардың зейіні мен жадын және бейнелі ойлау қабілетін дамыту; өзге адамдармен қарым-қатынас кезінде оларды құрметтеугежәне сыпайы болуға баулу;
жүйелік-әрекеттік: тілдік құралдарды қарым-қатынас және танымдық міндеттерді шешу үшін пайдалану, әңгімелесуші адамды тыңдау және есту.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, үшбұрыш, төртбұрыш, тікбұрыш бейнеленген флэш-карталар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері, қарындаштар топтамасы.
Пәнаралық байланыс: музыка, өзін-өзі тану, сурет салу, математика.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: - Good morning, good morning,
Good morning to you!
Good morning, good morning,
I am glad to see you!
Оқушылар мұғаліммен амандасады:
- Good morning, good morning,
We are glad to see you!
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: Бүгін біз математика саабағында пайдаланатын фигуралардың атауымен танысамыз.
ІІІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.Learn the shapes.
2-жаттығу. See the shapes and say.
3-жаттығу. Play the game.
4-жаттығу. Listen and learn.
Track 27
5-жаттығу. Look at the picture and name the shapes.
Сергіту сәті
Green frogs jump (оқушылар жаттығуды мұғалімнің нұсқауларына сәйкес орындайды).
Мұғалім әр баланың құлағына бір түстің атын сыбырлап айтады. (мысалы: red, blue etc.)
-Енді біз бақаларға айналамыз, бірақ жай бақа емес, түрлі түсті бақаларға. Мен құлақтарыңа сыбырлап бір-бір түстен атадым. Мен түсті атағанда, осы түстегі бақалар секіруге тиіс.
- Yellow frogs, jump!
- Green frogs, jump!
Дәптермен жұмыс: 1-жаттығу. Colour the circles-red, square-green, triangles- blue.
2-жаттығу. Draw a girl or a boy using shapes. Name the shapes.
V. Сабақты қорытындылау.
1-сынып
№16 сабақтың тақырыбы: Progress test
Сабақтың мақсаты:Өткен материалды бекіту және қорыту. Ауызша және жазбаша тілдік дағдыларды қалыптастыру. Алдыңғы сабақтарда өтілген лексикалық біліктерді дұрыс дыбыстау дағдыларын дамыту.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: қызықтыратын зат туралы ақпарат сұрау және оған сәйкес іс-әрекет жасау дағдысын қалыптастыру,
тұлғалық: ағылшын тілін үйренуге қызығушылықты дамыту, оқушылардың зейіні мен жадын дамыту; өзге адамдармен қарым-қатынас кезінде оларды құрметтеугежәне сыпайы болуға баулу;
жүйелік-әрекеттік: осы тақырып бойынша оқылған лексикалық, грамматикалық материалды берілген коммуникативтік жағдайда пайдалану.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, түстері әртүрлі заттар бейнеленген флэш-карталар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері, қарындаштар топтамасы.
Пәнаралық байланыс: музыка, өзін-өзі тану.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: - Good morning, good morning,
Good morning to you!
Good morning, good morning,
I am glad to see you!
Оқушылар мұғаліммен амандасады:
- Good morning, good morning,
We are glad to see you!
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: Бүгін біз қорытынды тест орындап, өтілген материалды қорытындылаймыз.
ІІІ. Тірек білімдерді белсендіру: "School things. Colours"тақырыбы бойынша сөздерді қайталаймыз.
IV. Қорытынды тестімен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
Тест тапсырмалары:
-
Listen to the teacher and put the sticker into the right place.
1.It's a board.2.It's a chair 3.It's a pencil case.
4.It's a ruler 5.It's a rubber 6.It's a copy-book
2.Listen, choose and circle.
Мұғалімнің сөздері:
1.It's a blue pencil
2.It's a yellow bag
3.It's a green book
4. It's a red pen
3.Choose and circle: Yes/No.
Балалар сурет бойынша тиісті жауапты таңдап, оны айналдыра сызады.
4.Listen to your teacher and draw.
Мұғалімнің сөздері:
1.It's a square
2.It's a triangle
3.It's a circle
V. Сабақты қорытындылау.
1-сынып
№9 сабақтың тақырыбы: Let's play
Сабақтың мақсаты:білім мен дағдыны бекіту, қорыту және жүйелеу. Ұжымды құрметтеу сезімін тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: бастапқы сөйлеу және тыңдау дағдыларын қалыптастыру;
тұлғалық: жасы үлкендерді құрметтеуге, құрбы-құрдастарға деген төзімділікке баулу;
жүйелік-әрекеттік: өзінің оқу/коммуникативтік іс-қимылдарын қойылған міндеттерге және оларды іске асыру талаптарына сәйкес орындау.
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқушыларды тілді үйренуге ынталандыруға және көтермелеуге арналған смайлдар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері.
Пәнаралық байланыс: музыка, өзін-өзі тану,еңбекке баулу.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: - Good morning, good morning,
Good morning to you!
Good morning, good morning,
I am glad to see you!
Оқушылар мұғаліммен амандасады:
- Good morning, good morning,
We are glad to see you!
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: Бүгін танысқан уақыттан бастап үйренгенімізді қайталаймыз.
ІІІ. Тірек білімдерді белсендіру: сабаққа фонетикалық жаттығу ретінде үйренген әндерімізді немесе жаттаған тақпақтарымызды қайталаған жөн. Бұл артикуляциялық ақпаратты қалпына келтіруге және эмоционалдық көңіл күййді жақсартуға әсер етеді.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
1.Answer the question: What's your name? оқушылар кезек-кезек сұрақ қойып, оған жауап береді.
2.Count from 1 to 10. Оқушылардың барлығын қатыстыру үшін бірінен кейін бірін санатқызуға болады.
3.Translate: This is Saltanat. She is a girl. She is 6.
4. Finish the sentence: My name is…….
5.The correct answer: a girl.
6.Describe this family: This is a boy. His name is Misha. This is his family. ……
7.Answer: How old are you? I'm 6/7.
8. Say the words. Look at the pictures and say who these people are: a grandmother, a grandfather.
9. Translate: This is Nurlan. He is a boy. He is 8.
10.Sing a song you know.
Дәптермен жұмыс:
1-тапсырма. Listen, choose and circle what you hear.
2-тапсырма. Look at Anar's family.
V. Сабақты қорытындылау.
1-сынып
№17 сабақтың тақырыбы: Toys
Сабақтың мақсаты:Балаларды "Toys" тақырыбы бойынша жаңа лексикалық бірліктермен танысу. (a plane, a train, a doll, a ball, a car). Ойыншықтырдың атауын білдіретін жаңа сөздерді енгізудің үлгілік жағдайында монолог және диалог құру дағдысын қалыптастыру. Аа әріптерімен таныстыру. Графикалық дағдылар мен дұрыс дыбыстау дағдысын дамыту[æ] и [ͻ:].
Күтілетін нәтиже:
пәндік: ойыншықты атау дағдысын, қызықтыратын ойыншық туралы ақпарат сұрау және бұрын үйренген лексика мен грамматикалық құрылымдарды пайдалана отырып, ол туралы шағын диалог құру дағдысын қалыптастыру. Аа әрпінің дыбыстық бейнесіноның графикалық бейнесімен сәйкестендіру.
тұлғалық: ойыншықтарға ұқыптылықпен қарауға баулу,оқушылардың бейнелі ойлау қабілетін дамыту;
жүйелік-әрекеттік: оқу және коммуникативтік, соның ішінде шығармашылық сипаттағы қызметтің міндеттерін орындау (шағын диалогтар бойынша рөлдер ойнау).
Сабақты материалдық қамтамасыз ету:
Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, ойыншықтар бейнеленген флэш-карталар.
Оқушылар үшін: оқулық, жұмыс дәптері, қарындаштар топтамасы.
Пәнаралық байланыс: музыка, сурет салу.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
М: - Good morning, good morning,
I am glad to see you!
Оқушылар мұғаліммен амандасады:
- Good morning, good morning,
We are glad to see you!
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: Бүгін біз ойыншықтардың атауымен танысамыз және олар туралы әңгімелеуді үйренеміз. Сонымен қатар ағылшын әліпбиінің бірінші әрпі Аа әрпімен танысамыз.
ІІІ. Тірек білімдерді белсендіру: Фонетикалық ойын-жаттығу.
IV. Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу.Learn the new words.
2-жаттығу. Listen and learn.
Track 28
3-жаттығу. Learn the new letter and new words.
Track 29
[æ] ,[æ], [æ].
[æ] apple, [æ] apple
[æ] ,[æ], [æ].
A,a,a.
[æ], [æ] ,[æ].
[æ] ant, [æ] ant
[æ], [æ], [æ].
Сергіту сәті