- Учителю
- План урока по казахскому языку на тему 'Алгебра ғылымының атасы' (10 класс)
План урока по казахскому языку на тему 'Алгебра ғылымының атасы' (10 класс)
Тақырып №1 | Алгебра ғылымының атасы 3 б | 10 сынып
|
|
| ||||
Мақсаты | Мәтінмен жұмыс жасау. Сұрақтарға жауап беру. Септіктерді сәйкестендіру. Сызбаны толтыру. Диалог туралы білім алу. Диалог құрастыру. Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жазу. |
| ||||||
Күтілетін нәтиже | Мәтінмен жұмыс жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Септіктерді сәйкестендіреді. Сызбаны толтырады. Диалог туралы білім алу. Диалог құрастырады. Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жазады.
|
| ||||||
Қолданылатын модульдер,
| Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер;+Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; Оқыту мен оқуды ақпараттық- коммуникативтік технологияларды пайдалану; Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+ Оқытуды басқару және көшбасшылық |
| ||||||
Сабақтың түрі | Аралас сабақ
|
| ||||||
Пәнаралық байланыс | орыс тілі |
| ||||||
Әдіс-тәсілдер |
Диалогтік оқыту, топтық әңгіме, миға шабуыл, сұрақ-жауап, талдау, ауызша-жазбаша, диалог, топтық жұмыс, кластер құру. ЖИГСО әдісі,топтастыру әдісі, «Алдын ала болжау»,зерттеушілік әңгіме.Түрткі сұрақтары,қайта бағыттау сұрақтары |
| ||||||
Сабақтың көрнекілігі | Оқулық, моноблок, бейнесуреттер (презентация), плакат, бағалау парағы, деңгейлік тапсырмалар |
| ||||||
Кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
| |||
Ұйымдастыру (5мин) | Психологиялық тренинг Психологиялық жағдай: | Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады
|
| Суреттер |
| |||
Үй тапсырмасын тексеру 4 мин |
|
|
|
| ||||
Қызығушылықты ояту (3мин) | «Ой шақыру». -Осы күнге дейін «шығыстың жеті жұлдызы » туралы естідіңдер ме? -Алгебра ғылымын алғаш рет кім зерттеді? -Қазақстандық қандай математик ғалымдарды білесіңдер? | Тыңдайды. Түсінеді. Жауап береді. | Өзара бағалайды. |
|
| |||
Мағынаны тану (20мин) | 1.Жаңа сөздермен жұмыс. 2.Мәтінді ішінен 1 рет оқуды ұсыну. 3.Сұрақтарға жауап беру. 4.Етістіктерді қажетті сөз тіркесімен сәйкестендіру. 5.Мәтіннен әл-Хорезмидің қандай ғылым салаларымен айналысқанын табу. Сызбаға жазу. 6.Сөйлемдердің сыңарын мағыналарымен сәйкестендіру жұмысы. 7.Мәтінді диалогке айналдыру. | 1.Жаңа сөздермен сөйлемдер құрастырады. 2.Мәтінді оқиды. 3.Сұрақтарға жауап береді. 4.№2-тапср. 5.№3-тапс. №5-тапс. 6.№6-тапс. Атау с - Бағдад 7. Мәтінді диалогке айналдыруады. | Мадақтау
Формативті баға | Оқулық,
Дәптер |
| |||
Сергіту сәті /5мин/ Би «Қара жорға» | сергіту сәтін ұйымдастырады
| Сергіту сәтін орындайды |
|
|
| |||
Қорытындылау /7мин/ | Жаңа тақырып бойынша сұрақтар дайындау. |
| Формативті баға | Жазу дәптері, оқулық |
| |||
Рефлексия | Оқушыларға түрлі түсті стикерлер беріледі | Оқушылар өздерінің ойларын стикерлерге жазып, жапсырып кетеді. |
| Түрлі түсті стикерлер |
| |||
Бағалау | Сабақ барысында жұмыс істегендеріне қарай баға беру. | Күнделіктеріне баға қойғызу | Суммативті баға беру. | Күнделік |
| |||
Үйге тапсырма
| Оқушыларға үй тапсырмасын орындалу тәртібін түсіндіреді | Мұқият тыңдайды. Күнделікке жазып алады. |
| Күнделік |