- Учителю
- 6 сыныпю ағылшын тілінен қысқа мерзімді сабақ жоспары. 'Тамақ пісіру'
6 сыныпю ағылшын тілінен қысқа мерзімді сабақ жоспары. 'Тамақ пісіру'
Сабақ: Cooking a meal. Тамақ пісіру | Мектеп: secondary school |
| ||
Күні: 30.09.2015 | Мұғалім есімі: Zhakupova R.B. |
| ||
Сынып: 6 b | Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: 0 | |||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Саналатын және саналмайтын зат есімдерді ажыратып, «some», "any" есімдіктерін қолдану арқылы рецепт жазуды үйрену. |
| ||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар |
| ||
«some», "any" есімдіктерін жаңа сөздермен байланыстыра алады. |
| |||
Оқушылардың басым бөлігі |
| |||
Сөздерді ауызекітілде қолдана алады. |
| |||
Кейбір оқушылар |
| |||
Жаңа сөздердің көмегімен тағамның рецептін жаза алады. |
| |||
Тілдік мақсат
| Оқушылар саналатын және саналмайтын зат есімдерді ажырата алу керек. Мұғалім сөздер тізбегін оқиды, оқушылар оларды ажырата алғандарын «C», "U" әріптерін көтереді. |
| ||
Негізгі сөздер мен тіркестер |
| |||
Flour, glass, salt, raisins, sultanas, cake. |
| |||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
| |||
Талқылауға арналған мақсаттар: |
| |||
Диалогтан болымды, болымсыз, сұраулы сөйлемдерді тауып жазу. Топқа постерға жазуға тапсырма. |
| |||
Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба? |
| |||
- Do you like cooking? - What do you like to eat? - What do you like to cook? - Do you like cake? - Do you like an apple cake? |
| |||
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
| |||
Жаңа сөздерді сөздіктеріңізге көшіріп алыңыздар. |
| |||
Алдыңғы оқу: Саналатын және саналмайтын зат есімдерді ажырата алады. Өткен сабақтың тақырыбы тағамдар мен сусындар. Сол атауларды ажырата алу. |
| |||
Жоспар | Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз ) | Ресурстар |
| |
Жоспарланған уақыт |
|
|
| |
Басталуы 15 мин 2 min Сиқырлы сандық 5 min
3 min
5 min | Ұйымдастыру кезеңі,
|
English book, 6 grade. |
| |
Ортасы: 25 мин. Іздейік те табайық. 7 min
сұрақ жауап 8 мин Біз аспазбыз 10 мин | Топтық жұмыс. Топта диалогты оқып, әр топ ішінен болымды, болымсыз, сұраулы сөздерді теріп жазады да, қорғайды. I'll give them the dialogue at page 45. Exercise 3. Jennifer: O.K. Let's see. What do we need? Have we got any flour? Asel: Yes, we've got lots of flour. Here. J: Good. We need some butter, too. Have we got any butter? A: Some butter … butter …. Ah, yes. Here we are. J: Excellent. A: we've got six eggs. Do you want them? J: no, we don't need any eggs. Sugar? A: Sugar.... sugar. No! We haven't got any sugar. J: Oh, no! I know! We can make …. (biscuits)
тапсырмалар: 1. I'll give you posters, you are to write sentences. 1 group will find positive sentences. 2 group will find negative sentences. 3 group will find interrogative sentences.
Қорғап болған соң барлық топ суға тұз қосады. Жұптық жұмыс. Оқышылар сұрақтар қойып, жауап беру керек. -You say "any" when …...you have a talk about negative and interrogative sentences.
Сұрақтарға жауап беріп болған соң, кастрюльдарына сәбіз салады.
Топтық жұмыс. Әр топ өздерінің сүйікті тағамдарының рецептін жазады. Write a recipe of your favorite food.
Рецепт жазып болған топ, кастрюльға картоп салады.
To play a game. Сергіту сәті. Have you got an apple? Yes, I have got an apple. No, I haven't got an apple.
|
|
| |
Аяқталуы 5 мин Бағалау | Бағалау. Тест. 3 сұраққа жауап бергендер 5 2 сұраққа жауап бергендер 4 1 сұраққа жауап бергендер 3.
a. do. b. has. c. have*
a. some. b. not many. c. any*
a. some*. b. any. c. many
тест сұрақтарына толық жауап бергендер 3 ожау суп құйып алады, 2 сұраққа жауап бергендер 2 ожау ішеді, 1 сұраққа жауап бергендер 1 ожау ішеді.
Hometask is to learn by heart the rhymes on page 44.
Reflexive.стикер тарату. Оқушылар өз жауаптарын алма ағашына іледі. Слайдта жазылып тұр. Мен не үйрендім? Не білгім келеді? saying good bye. |
|
|