7


  • Учителю
  • Презентация по казахскому языку на тему 'Бағдаршам ережелері' (6 класс)

Презентация по казахскому языку на тему 'Бағдаршам ережелері' (6 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Пән казақ тілі сынып 6 мұғалімнің аты-жөні Абденова Гүлнәр ШапенқызыТізім бойынша оқушылар саны: 15 қатыспағандар: 1Сабақ тақырыбы БағдаршамСабақ мақсаты Оқушылардың ккөшеде жүру ережелерін меңгеру дағдысын қалыптастыру және оны іс жүзінде пайдалана білуін жетілдіру. О
предварительный просмотр материала

Сабақ жоспары

Пән казақ тілі сынып 6 мұғалімнің аты-жөні Абденова Гүлнәр Шапенқызы

Тізім бойынша оқушылар саны: 15 қатыспағандар: 1

Сабақ тақырыбы Бағдаршам

Сабақ мақсаты Оқушылардың ккөшеде жүру ережелерін меңгеру дағдысын қалыптастыру және оны іс жүзінде пайдалана білуін жетілдіру. Оқушыларды сақтыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі:

Сабақ типі - жаңа материалды түсіндіру; ББД жетілдіру сабағы,

Сабақ түрі - ауызша сұрау сабағы,жазбаша сұрау сабағы.

Жұмыс түрлері жеке, топтық, жұптық, рөлдік ойын...

Қолданылатын әдістер мен тәсілдер:

Сөйлесім - - монологиялық,пікір-сайыс, диологиялық.

Көрнекіліқ - - кітаппен жұмыс, иллюстрация.

Тәжірибиелік - - тәжірибиелік тапсырмалар.

Түсіндірме-көрнекілік, репродуктивтік, жеке іздену, проблемалық, зерттеу.

Сабақ кезеңдері Уақыты


Мұғалім қызметі


Оқушылар қызметі


Ұйымдастыру кезеңі


Сәлемдесу, түгендеу. «Жүректен жүрекке» жылулық шеңбері


Оқушылар бір-біріне жылы лебіздер білдіреді


Үй тапсырмасын тексеру


Білімнің өзектілігі


Жол ережесін жақсы білсен өзіңді жол апатынан сақтайсың.

Жаңа материалдарды меңгеру


Кызықтау кезеңі, жұмбақ:

Жоқ өзінде бас та, ауыз да, кұлақ та, бақырайған үш көзі бар бірақ та. Ол не? Бағдаршам.

Бүгінгі сабақтың тақырыбы «бағдаршам». Оқушыларға мәтін таратылады, тапсырмалар беріледі.

Мәтінге сұрақтар қою.


Балалар, алғашқы бағдаршам темір жол бойында пайда болған. Оны ойлап тапқан адамның есімі тарихта сақталмаған. 1914 жылдары Америка қалаларында екі түсті(қызыл, жасыл)электрлі бағдаршам болды.1918 жылдан бастап үш түс қолданысқа енді. Кеңес одағы бойынша алғаш рет бағдаршам Мәскеу қалаларының көшелерінің қиылысынан орын алды.

Оқушылар мәтінді түсініп оқып, тапсырмаларды орындайды.


Оқылым


Берілген мәтінді мұқият оқып шығу, сөздікпен жұмыс, түсіну.




Сөздік жұмыс:

кеңес одағы - советский союз

қиылыс - пенрекресток

жаяу жүрушілер - пешеход

Тыңдалым


Мұғалімнің бағдаршам тарихы туралы қосымша ақпаратын тыңдау.


Дәптерге: 1868 ж, 1918ж, 1930ж,

Айтылым


Бағдаршам, жол ережесі туралы слайдтар.


7-8 слайдты түсініп оқып шығу




Жазылым


Жауап жазу:

  1. Велосипедті неше жастан бастап тебуге болады?

  2. Бағдаршамы бар жол қауіпті ме немесе бағдаршам жоқ жер қауіпті ме?

  3. Жол бойында тоқтап тұрған көлік неге қауіпті? Жауаптарын тексеру, тыңдау.

Алғашқы тексеріс

және жаңа білімді

қолдану


Үй тапсырмасы туралы ақпарат


Үй тапсырмасы берілді:

Үзіліске дейін


«Бағдаршам маған неге керек?» шағын әңгіме жазу, ауызша айтып беру.


Сабақ қорытындысы (жеке оқушылар мен сынып жұмысын сапалы бағалау, нәтижені дұрыс бағалау)


I Оқушыларға ақыл-кеңес беру, жол ережесін уйрету.

II Жасыл топ:Оқушыларға тілек айту. Оқушыларға жолдарың ашық болсын! Аман сау болыңдар!

III Қызыл топ: Тоқта! Ережені есіңде сақта. Бұл сенің міндетің.

Рефлексия


Бүгін не білдім?

Нені білгім келеді?

Нені білемін?


Мен бүгін білдім...


Сабақты бағалау:

Түсіндіру, оқушылармен бірге

Белсенділік көрсеткендерді бағалау





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал