- Учителю
- Открытый урок Describing Places
Открытый урок Describing Places
Сабақ жоспары
Пән мұғалім: Зулхажжина Светлана
Сыныбы: 6
Апта-2
Күні-6
4 - сабақ
Сабақ тақырыбы
Describing places
Сабақ мақсаты
1.Оқушылардың сөздік қорын молайту,еркін сөйлеуге үйрету.
2.Топтар арасында оқушылардың білім деңгейлерін,сөйлеу мәнерін байқау,алған білімдерін дамыту,ойларын жинақтау
3.Оқушылардың білім-білік дағдыларын жетілдіру,сөйлеу,есте сақтау қабілеттерін арттыру
Сілтеме
Ағылшын тілі оқулығы 6 сынып Т. Аяпова,З.Абильдаева
Ағылшын тілін оқыту әдістемелігі. №4 2013ж
Күтілетін нәтижелер
Диалогтық оқытуда нақты дұрыс қолдану.Жаңа сөздер меңгереді,тілдік қорын дамытады,бағалауды үйренеді.
Тапсырмалар
1.Сөзжұмбақ
4. ЖИГСО әдісі-топтық жұмыс
2. «Ой-ашар»
5.«Конверт » әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру
3.Рөлдік ойын
6."Кубик" әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру.
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
Мұғалім және оқушы немен айналысады
Сабақ кезеңдері
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ресурс
Ұйымдастыру
3 минут
Оқушылармен амандасады, түгендейді.
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Оқушыларды шаттық шеңберге тұрғызады.
Топқа бөледі, назарларын сабаққа аударады.
Бағалау парақтары беріледі.
Амандасады, кезекші оқушы мәлімет береді.
Сыныпта жағымды ахуал тудыру тілек айтады.
Оқушылар Су,ауа,жер,табиғат деп 4 топқа бөлінеді.
Бағалау парақтарымен танысады.
Постер, маркер, стикер, интерактивті тақта, ғаламтор материалдары
Үй тапсырмасын тексеру
8 минут
«Қызығушылықты ояту»
1.Сөзжұмбақ шешу
Сөзжұмбақты шешекен кезде өткен тақырыптағы жаңа сөздер белгілі болады.
I want to live
And not to die
I want to laugh
And not to cry.
Оқушылар топпен бірігіп белгілеп, бағалау парақтарына бағаларын қояды.
Сөзжұмбақты шешеді.
Топтық жұмыс. Оқушылар барлығы бірге тіл жаттықтырды. Оқушылар бұл өлең жолдарын мәнерлеп оқиды.
Бағалау парақшасына бағалайды.
Жаңа сабақ
5 минут
3-минут
5 - минут
7 минут қорғауға 5 минут
2-минут
2-минут
«Мағынаны тану»
1.Warm-up «Ой-ашар»
Оқушыларғажасырылған әріптер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады
.
2. Сөздікпен жұмыс
Тақырыпта кездесетін жаңа сөздермен таныстырады
3.Рөлдік ойын
4. ЖИГСО әдісі-топтық жұмыс.
«Топтық жұмыс» (топ бойынша тапсырмаларды бөліп береді) (Жұппен жұмыс, топпен жұмыс тапсырмаларын береді)
I-топ- Лондонды суреттеу
II -топ Лондонның тағам атауын суреттеу
III-топ көрікті жерлерін суреттеу
IV-топ Ауа -райын сипаттап айту
Оқушыларды сергіту сәтіне дайындау.
Оқушыларға диалогқа байланысты жаттығуды орындатты
5. Кім жылдам" ойыны
«Конверт»әдісі арқылы тапсырма беріледі.
Оқушылар әріптерді таба отырып, жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Жаңа сөздермен танысып,олардың оқылуы мен жазылуын үйренеді.
Рөлдік ойындарда топ мүшелері өздеріне берілген диалогты мұқият оқиды.
Жұптасып, топта талқылайды. Постерге дайындап, спикерлері қорғайды.
Бағалау парағына топтық жұмыста қатысып, түйінді ой айтқан оқушыларды топта ақылдасып, критерийлер бойынша оқушылар өздерін бағалайды
Оқушылар интерактивті тақтадан көрсетілген бейнероликке биледі.
Оқушылар сөйлемнің дұрыс бұрыстығын тауып жазды
Әр топпен,жұппен бірлесе отырып бір оқушы жауап береді
Жаңа сабақты бекіту
Жаттығулар
5 минут
«Ойтолғаныс»
«Кубик» әдісі бойынша сұрақтар береді.
Жаңа сабақты қорытындылау мақсатында оқушылар бір-біріне кубикті лақтыра отырып сұрақ қояды, сұраққа жауап береді.
Кейінгі оқу
2 минут
Үйге тапсырма беру-
166 беттегі 9 жаттығуды орындау
Сабақты бағалау
2 минут
Әр оқушы бағалау өлшемдері арқылы өзін-өзі бағалайды.
Рефлексия
3 минут
Рефлексия
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін смайликке жапсырады. (не ұнады? Не ұнамады?)