7


  • Учителю
  • План - конспект урока по английскому языку на тему 'Проблемы окружающей среды. Какие последствия они несут?' (10 класс)

План - конспект урока по английскому языку на тему 'Проблемы окружающей среды. Какие последствия они несут?' (10 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Мета:навчальна:формувати предметні компетентності з іноземної мови:фонологічну –відпрацьовувати правильну вимову іншомовних слів; інформаційну та продуктивно - творчу – створення власних презентацій з використанням Інтернет – ресурсів лексичну –активізувати вжив
предварительный просмотр материала

Мета:

навчальна: формувати предметні компетентності з іноземної мови: фонологічну -

відпрацьовувати правильну вимову іншомовних слів;

інформаційну та продуктивно - творчу -

створення власних презентацій з використанням Інтернет - ресурсів

лексичну -

активізувати вживання вивчених лексичних одиниць в мовленні;

граматичну -

здатність користуватися граматичними ресурсами мови; повторити та закріпити вживання підрядних речень (Defining/non-defining relative clause) під час усного мовлення (дискусії). Удосконалювати навички аудіювання учнів; навчати застосовувати отримані знання на практиці (під час роботи в групах,при захисті презентацій учнів , під час діалогічного мовлення); перевірити рівень знань учнів під час аудіювання, обговорення проблемної теми, роботі в групах, діалогічного та монологічного мовленні.

лінгвістичну -

уміння опрацьовувати усне повідомлення (виділяти головне та складати питання)

соціолінгвістичну -

уміння використовувати вирази ввічливості, розуміння прислів'я та епіграфів мови, яка вивчається

розвиваюча: розвивати ключові компетентності учнів:

комунікативну (збагачення та активізація мовленнєвого процесу;уміння висловлювати свої думки англійською мовою, культура спілкування учнів, розвиток та удосконалення навичок монологічного та діалогічного мовлення, уміння працювати самостійно та в групах; вміння логічно викладати свої думки, критичність мислення);



полікультурну (уміння учнів орієнтуватися в англомовній культурі, під час захисту презентацій, ведення дискусії з теми; поглиблення знань учнів з культури та звичаїв народу, мова якого вивчається; узагальнити знання учнів про основні екологічні проблеми сьогодення)

соціальну (уміння працювати в групах, відповідати на питання з заданої теми;обговорювати проблемну тему; уміння використовувати вирази привітання, ввічливості; підводити підсумки; сприяти розвитку бажання зберегти планету та види, які її населяють; спонукати до прагнення жити у чистому та здоровому довкіллі);

саморозвитку та самоосвіти (вміння учнів самостійно шукати інформацію та складати повідомлення з заданої теми іноземною мовою, розвиток

мовної здогадки учнів, пам'яті, уваги);



здоров'язберігаючу (заохочення учнів до здорового способу життя та залучення їх до підтримання свого здоров'я протягом уроку шляхом фізкультхвилинок та релаксацій).

виховна: - виховувати розуміння актуальності проблеми забруднення навколишнього середовища; любов до рідної планети, природи та повагу до оточуючого середовища; культуру спілкування учнів, інтересу до країни, мова якої вивчається.

Обладнання: підручник, робочий зошит, картки, відеоролик, презентація з теми.

Тип уроку: Урок застосування знань, навичок і умінь

Форма уроку: Урок - дискусія

Методи: дискусійний метод, метод проектів, інформаційно - рецептивний, репродуктивний, проблемно - пошуковий

Прийоми: опис - повідомлення проблем навколишнього середовища,активізація уваги та мислення, робота з додатковим матеріалом, самоконтроль

Форми роботи: групова, індивідуальна, фронтальна, еврестична бесіда, розповідь - пояснення, повідомлення учнів


Очікувані результати

Учні повинні:

  • активно вживати вивчені лексичні одиниці в діалогічному та монологічному мовленні;

  • правильно вживати підрядні речення в усному мовленні;

  • вміти розповідати про проблеми навколишнього середовища та робити висновки щодо запобігання та шляхи їх вирішення.


План уроку:


І. Орієнтація, мотивація діяльності.

ІІ. Цілепокладання.

1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ; мотивація навчальної діяльності.

2. Визначення очікуваних результатів.

ІІІ. Цілереалізація.

1. Перевірка домашнього завдання; відтворення й коригування опорних знань, умінь, навичок, необхідних для самостійного виконання практичних завдань уроку.

2. Загальний інструктаж, усвідомлення алгоритму дій (осмислення змісту й послідовності практичних дій).

3. Самостійне виконання завдань під контролем і за допомогою учителя, враховуючи індивідуальні можливості).

4. Фізкультпауза.
5. Узагальнення й систематизація учнями результатів роботи.

6. Звіт учнів про способи й результати виконання роботи .
ІV. Рефлексивно-оцінюючий.

1. Підведення підсумків уроку.

2. Повідомлення домашнього завдання.

3. Рефлексія.

4. Цінування, оцінювання.

Хід уроку:

I. Етап орієнтації. Привітання. Мотивація діяльності.

T: Доброго ранку діти! Я дуже рада вас бачити. Сьогодні ми поговоримо о проблемах навколишнього середовища та шляхи їх вирішення,а також - які наслідки вони несуть. Дізнаємось які види природних катаклізмів ви вже знаєте, які ні. Ми повинні захищати свою планету, як свій рідний дім. Ця тема є актуальною на сьогоднішній день. А також протягом уроку будемо вести дискусію з теми. Будемо висловлювати свої точки зору на ті чи інші проблеми. Отже, скажіть для чого нам потрібно вчити цю тему?

T: Good morning pupils! I'm glad to see you! Today we are going to speak about the environmental problems and their solutions. We must defend our planet like our own house. This topic is very actual nowadays.

II. Етап ціле покладання.

  1. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

Greeting and Aim.

T: Отже, яка тема нашого уроку? What is the topic of the lesson?

Формулюймо мету уроку.

T: Сьогодні у нас нестандартний тип уроку - це урок - дискусія. На уроці ми будемо висловлювати свої власні думки з теми; повторимо вже вивчені слова,виконаємо цікаві завдання й поспілкуємось один з одним за темою (розвиток навичок діалогічного та монологічного мовлення); також будемо продовжувати працювати в групах; прослухаємо презентації учнів.

T: Today we have an unusual lesson. It is a discussion. You are going to express your own thoughts.



  1. Визначення очікуваних результатів.

Чому б ви хотіли навчитися сьогодні на уроці? What do you want to learn from this lesson?

  1. Мотивація навчальної діяльності.

T: Ви повинні бути дуже уважними та активними на уроці, щоб правильно та чітко визначити проблеми навколишнього середовища та сьогодення взагалі. Зуміти відповісти на питання - які наслідки вони несуть? та спробувати запропонувати актуальні вирішення цих проблем. А саме найголовніше, чому ми повинні вивчати цю тему - це піклування про нашу планету, щоб залишитися живими та здоровими.

T: You should be very attentive and active at the lesson, because you will be able to ask some questions and answer on them. The most important in this topic is a care of our planet.

Уведення в іншомовну атмосферу. Warming -up

  1. What day is it today?

(Який сьогодні день?)

  1. What is the season?

(Яка пора року?)

Я би хотіла почати урок зі слів великого філософа Д. Лама:

«Наша планета попереджує нас - що ми повинні піклуватися про неї так, як про свій дім».

I would like to start our lesson with words a very famous philosopher D. Lama "Mother Planet is showing us the red warning light - "be careful" - she is saying. To take care of the planet is to take care of our own house "

Чи згодні ви чи ні з цим висловлюванням? Do you agree with this statement?

III. Етап ціле реалізації. Основна частина уроку.

  1. Актуалізація й корекція опорних знань.

  1. Перевірка домашнього завдання. Check on homework.

Презентації учнів з теми

T: Перед тим, яким ми почнемо перевіряти домашнє завдання, давайте відпрацюємо вимову цих слів та словосполучень.

T: Before checking your homework, let's revise our lexical material

Biofuel, coal, oil, solar, tidal, wave, nuclear waste, renewable energy, carbon emissions, fossil fuels

  1. Сприйняття й первинне усвідомлення навчального матеріалу, осмислення зв'язків та співвідношень в об'єктах вивчення.



2.The revision of the lexical material. Повторення вже вивченого лексичного матеріалу

1) Revision the words. Повторення вже вивчених слів.

2)Учні самі вимовляють слова, слідкуючи за своєю вимовою. Якщо вони зроблять помилку вчитель повинен виправити їх та попросити повторити за ним.

  1. Listening. Аудіювання. (на основі підготовлених презентацій, які були задані додому)

T: А зараз ви прослухаєте та подивитись презентації деяких учнів, а потім ви повинні задати питання до прослуханих презентацій, а деякі учні зроблять завдання на картках («правда» чи «неправда»)

T: And now you are going to listen to some pupils' presentations and then do some tasks.

  1. Group Work. Робота в групах. (Завдання № 1)

Як ви вже бачити, що ми поділені на 2 групи. Отже, ваше завдання - відповісти на питання. As you can see you have divided into 2 groups. Your task is answer the questions.



  1. When was the first Earth Day celebrated?

  2. Who was the founder of this holiday?

  3. When is it held nowadays?

  4. How many countries do in this holiday participate?

  5. What is the symbol of this holiday?

  6. What is the aim of this holiday?



  1. Фізкультхвилинка. Physical Activity.

T: А зараз прийшов час відпочити недовго, і я пропоную вам подивитись відеоролик, який проведе вас у щасливе майбутнє, де немає хвороби,смутку тощо; а також зробити зарядку для очей і слідкувати за своєю поставою під час навчально - виховного процесу.

T: I think that you are tired a little, that's why let's have a rest. I propose you to watch some video about the happy future.

  1. Group Work. Робота в групах з елементами письма. (Завдання № 2)

  1. I група - Що потрібно робити, щоб уникнути природних катаклізмів; (What should we do?)

II група - Що не потрібно робити, щоб не викликати природні катаклізми; (What shouldn't we do?)

  1. Розвиток навичок діалогічного мовлення (відпрацювання діалогічних умінь на запропоновану тему шляхом висловлювання власних думок). The presentations of dialogues. (резерв)

IV. Етап рефлексивно - оцінюючий. Заключна частина уроку.

  1. Домашнє завдання. Homework.

  1. Підготувати усне повідомлення «Проблеми навколишнього середовища у нашому регіоні» (високий рівень)

(to find about "The environmental problems in your region")

  1. Впр.6, с. 90 (вставити пропущені слова)

(complete with missed words)



  1. Підведення підсумків уроку. Summarizing.

T: Чи сподобався вам урок? Що сподобалось більше усього? Чи досягли ми з Вами поставленої мети? Можете тепер чітко та правильно визначати проблеми навколишнього середовища? Які наслідки вони несуть? Які завдання викликали труднощі? Які були легкими?

T: Do you like the lesson? What do you like most of all? What tasks were difficult/ easy?

Етап оцінювання та цінування.(Цінування та оцінювання учнів здійснюється шляхом коментування їхньої роботи протягом уроку)

T: Ви дуже гарно попрацювали , були активними та уважними.

До побачення!!!

T: You are great. Thank you for your work! You were very active and attentive!

Good - bye !!!





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал