- Учителю
- Урок для 5 класса «He likes English»
Урок для 5 класса «He likes English»
-
Пәні
Ағылшын тілі
Сынып
5
Тақырыбы:
He likes English.
Мақсаты:
Осы шақты қайталау, пән атауларын еңгізу.
Міндеттері:
-Осы шақты қайталай отырып сөйлем құрастыру.
- Сөйлемдерді еркін оқып мағынасын түсіну.
-Пәндердін атауларын дұрыс айта білу.
Күтілетін нәтиже
-Осы шақты қолданып сөйлем құрай біледі, осы шақта үстеулердін аудармаларын, сөйлемде орналасу ретін біледі.
-Ағылшын тілінен қазақ тіліне аударады, өмірмен байланыстырып сөйлем құрай біледі.
-Пәндердін атауларын дұрыс аударып, айта біледі.
Тіл тосқауылын жеңу:
Тірек сөздері, сөздікпен жұмыс.
Дерек көздері\ ресурстар:
Cambridge, Messages 1 Student's Book for Kazakhstan; Class Audio CDs(1); Видео-1(Cartoon Dance); презентация(2); флипчарт(1)
Сабақ кезеңдері
7 модуль;
Әдіс-тәсілдер
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Күтілетін нәтиже
Ресурстар
Ұйымдас тыру
1-мин.
2-мин.
2 - мин.
ББ көшбасшылық модулі:сыныпты ұйымдастыру.
1.Сыныпты ұйымдастырады, басқарады, бағыт-бағдар береді.
-Good morning children.
-I'm very glad to see you.
-How are you?
Амандасады.Сабаққа дайындалады.Күннің жадын тақтаға жазады.
Good morning teacher.
We are very glad to see you too.
OK. Thank you.
Тақта
ББмБА жаңа тәсілдер модулі:тренинг.
2.Балаларға ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында, оқушылардың көңіл-күйін көтеру үшін оларды ортаға шығарып интерактивті тақтадан би көрсетіп билетеді.
Оқушылар интерактивті тақтадан кызықтай отырып, бірге қайталап билейді.
Оқушыларға жағымды көңіл-күймен сабаққа бет бұрады.
Видео -1
3. Тақтадан жапырақтар таңдау арқылы өткен материал: зат есіммен сын есімге қайталау жүргізе отырып , тапқа бөледі.
1-топ зат есімдер, 2-топ сын есімдер болып бөлініп отыруын сұрайды.
Оқущылар жапырақтарды алып өздеріне берідген сөздерді оқып, аударып топқа бөлінеді. Зат есім болса 1 топ, сын есім болса екінші топқа барады.
Bedroom
Chair
Clock
Desk
Kitchen
Shower
Clean
White
Green
Old
New
Brown
Өткен тараулардын лексикасын қайталайды.
Тақта, жапырақ пішініңдегі стикерлер.
4 - мин.
4.Үй жұмысын тексереді.
Lets' check up your home task.
What do you usually do on Monday?...
Оқушылар апта сайын қайталанатын іс әрекеттерін суреттеп жазып келеді.
On Monday I usually play basketball.
On Tuesday I often go to the swimming pool…
осы шақта үстеулердін аудармаларын, сөйлемде орналасу ретін қайталайды.
Ватман
Маркер
Мағына ны тану
3-мин.
4-мин
5-мин
5-мин
СТО: INSERT картасымен жұмыс.
5.EX:2(a) p:50. Мәтінмен жұмыс.
Т:Мәтінді 1-рет тыңдатады.
Мәтінді тыңдай отырып, мәтінде түсінбеген жерлеріне ? белгісін, білемін дегендеріне + белгісін қойып шығуды ұсынады.
Мәтінді тыңдай отырып, мәтінде түсінбеген жерлеріне ? белгісін, білемін дегендеріне + белгісін қойып шығады.
Естіп түсіну қабілетін арттырады.
Кітап,
Электрондық кітап, диск
ББмБА жаңа тәсілдер модулі.Топтық жұмыс:Ойлан-жұптас-талқыла.
ББмБА жаңа тәсілдер модул:Жұптық жұмыс:
6. Оқушыларға топта жүмыс жасауға сөйлемдер беріледі. Тапсырмаларды орындау бойынша бағыт береді.
Мысалы:
1. Біз екеуміз де әуенді жақсы көреміз.
7. Ex:2 (b) .50-беттегі жаттығуды орындауға ұсына отырып, жасалу жолын түсіндіреді.
Мыс:
It's ……….. , because ………..
8. Екі топқа үлестірме қағаз таратады. Тапсырмаларды орындау бойынша бағыт береді.
9. Тапсырманы орындауға бағыт-бағдар береді
- Look at the picture and find the right subject.
Сөйлемдердің ағылшыншпа варианттарын, 1-жеке өз бетімен орындап болған соң, жұппен салыстырады, топта тексереді.
We both like music.
-Балалар жаттығудың жасалу ретіне қарай отырып, суретке қарап, сөйлем құрастырады.
-It's Joe, because he plays basketball.
Балалар берілген тапсырманы жұппен отырып, орындайды.
Оқушылар суретке қарап пән атауларын орындарына орналастырады.
Ағылшын тіліндегі мәтінді түсінеді.
Еркін сөйлеуге тырысады.
Грамматикалық тақырыпты ағылшын тілінде оқып айтуға тырысады.
Пәндердін атауларын дұрыс аударып, айта біледі.
Презентация-1
Презентация-2
Үлестірме қағаздар
Флипчарт-1
Ой толғаныс
10-мин.
9. Постермен жұмыс.
Оқушыларға А3 формат ватман және түрлі түті маркерлер береді.
-Your task is to do a school time table to three days.
Group-I: Monday, Tuesday, Wednesday.
Group-II: Thursday, Friday, Saturday.
Топпен жұмыс. Жаңа сөздерді және өз күнделіктерін қолданып, түрлендіріп сабақ кестелерін жасайды.
Тақтаға шығып өз жұмыстарын қорғайды.
Жаңа сөздерді бекітеді.
Ватман
Маркерлер
Бағалау
4-мин.
Оқыту үшін және оқуды бағалау модулі:
-формативті бағалау
Сабақ бойы смайликтер тарату арқылы бағалайды.
Қортындысында жинаған смайликтердің санына қарай бағалайды.
3- смайл-5; 2-смайл-4;
1-смайл-3
Сабаққа белсенді қатысып көп смайлик жинауға тырысады.Смайликтер санына қарай өздерін бағалайды.
Оқушының белсенділігін арттырады.
Слайд, инт.тақта
Үйге тапсырма
2-мин.
Деңгейлік тапсырмалар.
Оқушылар орындалу деңгейіне қарай қалауы бойынша дайындалып келеді
-Жаңа сөздерді жаттау,
Өз сабақ кестесін жасау.
-Жаңа сөздерді жаттайды,
Өз қалауы бойынша дайындалып келеді.
Кері байланыс
3-мин
ББмБА жаңа тәсілдер модулі:
-рефлексия әдісі
Оқушылардың сабақ бойынша ой қорытуларын сұрайды; оқушылар ұсынысы арқылы келесі сабақ мақсатын айқындайды
Кестені толтырады:
-сабақта не әсер етті?
-несімен әсер етті?
-не білдім?
-не білгім келеді?
Ой қорытады, өзіне есеп береді
Қосымша:
6 тапсырма
-
Find the right translation.
1. Біз екеуміз де әуенді жақсы көреміз.
2. Джой тарих және математика
пәнінен жақсы.
3. Мен спорттық бағдармаларды қарамаймын, бірақ мен хоккей ойнаймын және дзюдо клубына барамын.
4. Джой футбол және баскетбол
ойнайды.
6.Мен вегетарианецпін, сол себептен мен ет жемеймін.
We both like music.
Joe's good at history and maths.
I don't watch sport on TV, but I play hockey and I go to a judo club.
Joe plays football and basketball.
I'm a vegetarian, so I don't eat meat.
8 тапсырма
-
Group-I
1. When do we use the present simple?
2. When do we use the -s ending?
3. When do we use do/does or don't/doesn't?
c. We use the present simple for things that happen normally or regularly.
a. We use it for the third person singular verb form.
b. We use it in interrogative or negative sentences, but we don't use in affirmative sentences.
Group-II
1. What auxiliary words do you know?
2. If we don't have the main verb, what do we use in sentences?
3. How many subjects have you got at school in 5th form?
b. They are: always, seldom, usually, often, sometimes, every day, once a week …
a. We use the verb "to be". For example : I'm good at English.
c. There are 11 subjects. They are English, Kazakh, Russian, Mathematics, Geography, History, Computer Studies, Science …