- Учителю
- Урок казахского языка 'Сын есім'
Урок казахского языка 'Сын есім'
Тексерілді: Нарметова С Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ жоспары № 17 Пән мұғалімі : Балабекова К
Пәні : қазақ тілі
Сыныбы:5 «Г,Д»
Мерзімі :23.10.2015ж
Тақырыбы: Тамақтану тәртібі.Сын есім.
Мақсаты:
Оқушылармен «Тамақтану тәртібі» деген тақырыптан сын есімдерді таптырту.Теориялық білімдерін арттыру, тақырып бойынша берілген материалдарды жүйелі орындауға үйрету;Сөздерден сөз тіркесін құрау.
Сабақтың әдісі:
Заттармен топқа бөлу. «Шаттық шеңбері», ««Кемпірқосақ», «Джиксо», «Үш тұжырым», «Екі жұлдыз бір тілек»
Күтілетін нәтиже:
Оқушылармен «Тамақтану тәртібі» деген тақырыптан сын есімді табады. Теориялық білімдері артады, тақырып бойынша берілген материалдарды жүйелі орындауға үйренеді;Сөздерден сөз тіркесін құрайды.
№
Уақыты
Сабақтың барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар,құралдар,көрнекіліктер
1
3мин
ІҰйымдастыру.Психоло-қ дайындық.
Сыныпты балалардың өз заттары арқылы топтарға бөлу.Оқу құралдарын түгелдеу,жаңа сабаққа назарларын аудару.
Балалар бір-біріне сәттілік тілейді.
Заттары бойынша топтарға бөлінеді
Бағалау парағы,мадақтау сөздер
Тақта,оқулық,суреттер
2
7мин
ІІ. Өткен сабақ «Кемпірқосақ»
Үй тапсырмасын сұрау.Өткен сабаққа шолу,үй тапсырмасынан сұрақтарды дайындауды тапсырамын. Жұмыс дәптерін тексеру.
Балалар бір-біріне «Кемпірқосақ» әдісімен сұрақтар жазып алмасады.
Қалыптастырушы баға стикерлер
тақта,қоржын.
3
5мин
ІІІ.Жаңа сабақ
1-тапсырма.
Жаңа сабақ «қызығушылықты ояту».Төменде берілген сөздерді барыс септігіне қойып жазыңдар. Сын есімді қатыстырып, сөздерден сөйлемдер құрайды.
Төменде берілген сөздерді барыс септігіне қойып жазады.
Қалыптастырушы баға, стикерлер
Флипчарт, А4 қағаз,қалам,қайшы,маркер
4
3 мин
Сергіту сәті
Іс-әрекетті қайталау
«Айна». Іс-әрекетті қайталайды.
Әуен,
5
15мин
Мағынаны тану.
2-тапсырма.
3-тапсырма.
4-тапсырма.
Топтық жұмыс.І топқа Тамақтану тәртібін флипчартқа жазып шығады.ІІтопқа Таңғы,түскі,кешкі тамақ түрлерін жазады.ІІІ топқа дұрыс тамақтанудың денсаулыққа пайдасы жайлы жазады.
Төменде берілген ауыспалы осы шақта тұрған етістіктерді жекеше және көпше түрде жіктеңдер.
Етістікті теріп жазып, қандай шақта болып тұрғанын анықтаңдар.
Топтық жұмыс.Тамақтану тәртібін флипчартқа жазады.Ережелермен танысып, мысалмен дәлелдейді.
Төменде берілген ауыспалы осы шақта тұрған етістіктерді жекеше және көпше түрде жіктейді.
Етістікті теріп жазып, қандай шақта болып тұрғанын анықтайды.
Тапсырманы тез орындау барысында оқушыларға стикерлер беру
Интерактивтітақта
6
5 мин
Ой қорыту
«Сұрақты қорапша»
«Сұрақты қорапша » әдісімен жаңа сабақты пысықтау
«Сұрақты қорапша»әдісімен сұрақтарға жауап береді.
Стикер
Флипчарт, қалам,қайшы
7
2мин
Үйге тапсырмалар
Үйге тапсырма:5-тапсырма.
Үйге :5-тапсырма.
8
3мин
Оқушыларды бағалау
Жиналған стикерлер негізінде жиынтық бағасын шығару
Күнделікке баға қойдырады.
Жиынтық бағаны журналға қою
Стикерлер.
9
2мин
Рефлексия
Қорытынды минут. Сабақта не сәтті не сәтсіз өтті?
«Бес саусақ» әдісі арқылы рефлексия жазады
Парақша