- Учителю
- Урок 'I can see'
Урок 'I can see'
Пән
Ағылшын тілі
сынып
1
Мерзім
Сабақтың тақырыбы
Мен көре аламын
Негізгі мақсат
Оқушылардың тіл байлығын арттыру. Топ алдында еркін сөйлеуге, дауыс ырғағын дұрыс сақтауға, олардың пәнге деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру
Сабақтың мақсаты
Тыңдай білу дағдысын жетілдіру.Сандармен таныстыру.
Сілтеме
Атамұра оқулық; компьютер, проектор, түрлі-түсті маркер, үлестірмелі қағаздар, А4 форматтағы ақ қағаздар, стикерлер.
Күтілетін нәтиже
Топтық жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, өз бетінше ізденіп, жоба қорғауға үйренеді, сөздерді оқуға талпынады.
Ынтымақтастық атмосфераны ұйымдастыру
Бір бірлеріне тілек тілейді.
Тапсырмалар
Блум токсономиясы
Мұғалімнің іс әрекеті
Оқушының іс - әрекеті
Қолданылған модулдер
Білу
Good morning children!
Sit down.
Good morning teacher!
Бір бірлеріне тілек тілейді
«Шаттық шеңбер»
Оқушыларды топқа бөлу
(фигура арқылы)
Warm up.
Өткенге шолу
Big Little сұрақ қою арқылы
Is it little apple ?
Is it big kite?
Оқушылар топқа бөлінеді
1 топ: star
2 топ: circle
Топбасшы сайлау
Оқушылар өлен айтады?(Dady finger)
Уеs
No
Топтық жұмыс
АКТ ны пайдалану,
Is it big kite?
Is it big horse?
Is it little key?
Is it little jug?
Yes
Yes
Yes
No
Түсіну
Жаңа сабақ
Ll әріпімен таныстыру.
New words:
Lemon
Lion
Leaf
Look
CD диск №49 тыңдау , қайталау.
Дәптермен жұмыс
Ll әріпін жазу
Видео қосып тыңдату №51
-
Балалар біз мына видеодан не көрдік?
-
Иә балалар біз бұл видеодан сандарды көрдік.
-
Бүгін біз он бір мен он екі деген санды өтеміз.
-
Балалар біз 10 ға дейін санау білемізғой?
-
Қане санап көрейік.
-
Дұрыс балалар!
11- eleven
12- twelve
Тыңдайды, қайталайды.
Тыңдайды, қайталайды
Жазады
Сандарды көрдік.
One, two, three, four, five, six, seven, eight, nine, ten.
Топтық жұмыс, диалог, Сыни тұрғыдан ойлау, АКТ ны пайдалану,
СД диск
Пайдалану
Сын тұрғысынан ойлау технологиясы
Қолдану
How many? сұрағын қою арқылы кітаппен жұмыс жасау
Eleven circles
Twelve triangle
Eleven squares
Twelve star
Сергіту сәті
Видео қосып іс қимылдарды көрсету
Талдау
Әр топқа тапсырмаларды орындатуӘр топқа фигуралар берілген суреттерді беріп санату.
How many…can you see?
I can see___ stars.
I can see___ circles.
I can see___ squares.
I can see___ triangles.
«постер» толтырып қорғау
Топта өзіндік білім алу
Жинақтау
Қорытындылау
Ойын "өткенге шолу "
Тедті мысал ретінде келтіріп сұрақтарға жауап іздейміз. Әр топтан оқушылар шығып сұраққа жауап береді.
Жұмыртқа - egg
Алма - apple
Үйрек - duck
Шаян - crab
Үй - home
Банан -banana
Ту - flag
Ешкі - goat
Құмыра - jug
Батпырауық - kite
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.Тақтаға жазады.
Ee
Aa
Dd
Cc
Hh
Bb
Ff
Gg
Jj
Kk
Сұрақ - жауап әдісі
Бағалау
Критерийлері арқылы бағалау
Кері байланыс Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді?
Не білдім? Не ұнады?Сабақтан алған әсерім
Өзін өзі бағалау және өзгені бағалау
Формативті және суммативті бағалау
Рефлексия
Ашық сабақтың есебі
Ағылшын пән бірлестігінің 10 күндігіне орай "Мен көре аламын" атты тақырыпта ашық сабақ өткіздім. Ашық сабақта оқушылар Ll әріпімен танысып және 11 12 деген сандардың ағылшыншасын үйренді. Жоспарды блум таксаномиясына салып құрдым. Жаңа сабақты игерту барысында түрлі әдістерді қолдану арқылы терең ойлануға мүмкіндік жасадым. Сабақты бастамас бұрын шаттық шеңберін құрып бір бірлеріне тілек тіледі.Сабағымның басында оқушыларды топқа бөліп алдым. Балаларға фигураларды таңдау арқылы 2 топқа бөлінді. Топтың аттары фигураға байланысты болды 1 топ: star, 2 топ: circle.Топқа бөліп алған соң оқушылар өздерінің жаттаған өлеңдерін айтты. Өткенді қайталау кезінде түрлі сұрақтар қойып , диологты пайдаландым.Жаңа сабақта слайд арқылы көрсетіп тақтамен жұмыс жасадым.Оқушылардың қызығушылығын ояту мақсатында Тед ойыншығын мысал ретінде алып өткіздім Сонымен қатар өткен сабақпен жаңа сабақты байланыстыру кезінде түрлі сұрақтар қойып, диалогты қолдандым. Осы сабақтағы барлық тапсырманы балалардың жас ерекшелігін ескере отырып, құрастырдым. Осы сабақтарды даярлау барысында сандық технологияның және АКТ- ның үлесі зор болды. Интербелсенді тақтадағы бейне сюжетті көріп, тыңдау арқылы есте сақтау ұзақ болатынын білді. Мұндағы АКТ-ның сиқырлы күші балалардың қызығушылығының және танымдық қабілеттерінің артуына түрткі болғанын байқадым. Балалардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыту барысында суреттермен жұмыс жасаттым.
Осы тапсырманы орындау барысында балалардың топпен жұмыс жасау арқылы ынтымақтастық атмосферасын құрғандығы және оның оң ықпалын тигізгенін байқадым. Бұл тапсырманы орындау барысында ерекше көзге түскен Дәулет,Нурасыл,Ақниет, Гулжайна ,Салтанат, Кәусар атты оқушылар болды. Бұл балалар сабақ барысында өздерінің шапшаң, ынталы, епті, ұқыпты екендерін, тіпті кейбір бұрын соңды көп сабаққа қатыса қоймайтын оқушыларда өз ойын айтуға барынша тырысып, бойындағы кейбір сыныптастарына өзінің беймәлім тұстарын көрсете білді. Осы сабақтағы барлық тапсырманы балалардың жас ерекшелігін ескере отырып, құрастырдым. Сабақтар барысында оқушылар бойынан пәнге деген қызығушылығын байқадым.Ал, бұл топтық жұмыста барлық бала өздерінің дарынды екенін, соның ішінде Нұрия,Аяулым,Ақниет,Амрхан ерекше көзге түсіп, алғырлықтарымен өздерін көрсете білді