7


  • Учителю
  • Конспект урока по казахскому языку для 5 класса «Азық-түлік дүкенде»

Конспект урока по казахскому языку для 5 класса «Азық-түлік дүкенде»

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: "Описание материала:Мною предоставлен урок для 5-го класса по теме «Азық-түлікдүкенде». Цель урока: Білімділік.Азық-түліктер туралы толық түсінік беру. Сурет бойынша сөйлем құрай білу,сөздік қорын молайту. Өлеңді мәнерлеп оқу дағдысын қалыптастыру. Тәрбиелік. Мәдениетіл
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Азық-түлік дүкенде

Сабақтың мақсаты: Білімділік. Азық-түліктер туралы толық түсінік беру.

Сурет бойынша сөйлем құрай білу, сөздік қорын молайту.

Өлеңді мәнерлеп оқу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Мәдениетілікке тәрбиелеу. Нанның қасиетті

туралы тәрбиелік мәні зор әңгіме ұйымдастыру.

Дамытушылық. Сөйлем құрау қабілеттерін дамыту.

Қисынды ойлау қабілеттерін дамыту жолында жұмыс

жасау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

ІІІ. Мұғалім сызба бойынша азық-түліктерді айтып түсіндіреді.


нан қант

май


Азық-түліктер

сүт айран


жұмыртқа кәмпит шұжық

ірімшік шай


ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1-тапсырма. Азық-түліктерді біліп ал.

Азық-түліктер: айран, май, нан, қант, сүт, шұжық, ірімшік, кәмпит, жұмыртқа, шай.

1. Мұғалім азық-түліктердің атын көрнекілік бойынша дауыстап оқиды, оқушылар қайталайды.

2. Оқушылар азық-түліктердің атын кітаптағы сызба бойынша қайталайды.

2-тапсырма. Сөздер мен сөз тіркестерін оқу.

нан жұмсақ нан

сүт ақ сүт

қант тәтті қант

не? май қандай? сары май

ірімшік ақ ірімшік

кәмпит тәтті кәмпит

шай көк шай

1. Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.

2. Оқушылар тізбектеп оқиды.

Үлгі:

не? - нан қандай нан? - жұмсақ нан

не? - сүт қандай сүт? - ақ сүт

не? - май қандай май? - сары май

Сергіту сәті.

3. Сөйлесуді жолдасынмен оқу.

1. Мұғалім сөйлесуді оқып береді. Оқушылар мұқият тыңдайды.

2. Мұғалім сөйлесуді оқиды, оқушылар қайталайды.

Жұптық жұмыс.

Оқушылар сөйлесуді парталас жолдасымен оқиды.

  • Сәлеметсің бе, Дина!

  • Сәлеметсің бе, Мира!

  • Сен азы-түліктерді білесің бе?

  • Иә білемін.

  • Қане, аташы.

  • Нан, май, сүт, қант, ірімшік, айран, ет, шұжық.

  • Олар қайда сатылады?

  • Олар дүкенде сатылады.

  • Сау бол, Дина!

  • Сау бол, Мира!

4-тапсырма. Өлеңді оқып, дәптерге жазу.

1. Мұғалім нан туралы өлеңді мәнерлеп оқиды, оқушылар тыңдайды.

2. Оқушылар өлеңді мәнерлеп, тізбектеп оқиды.

V. Дүкен сөзін септеу.

Атау с. кім? дүкен

Ілік с. кімнің? дүкеннің

Барыс с. кімге? дүкенге

Табыс с. кімді? дүкенімді

Жатыс с. кімде? дүкенде

Шығыс с. кімнен? дүкеннен

Көмектес с. кімммен? дүкенмен.

VI. Сабақты бекіту.

1. Азық-түліктердің атын ата.

2. Олар қайда сатылады.

VII. Сабақты қорытындылау.

VIII. Үйге тапсырма беру.

1. Азық-түліктердің атауларын есте сақтау.

2. Өлеңді дәптерге көркем етіп жазып жаттап алу.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал