7


  • Учителю
  • Урок 'Правила поиска в Интернете'

Урок 'Правила поиска в Интернете'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Тема «Правила пошуку даних в Інтернеті»

Мета:

  • Ознайомити дітей зі структурою глобальної мережі та правилами користування пошуковими системами

Задачі:

Освітня: Познайомитися з пошуковим сервером; навчитися користуватися пошуковими системами, та засвоїти правила пошуку в Інтернеті

Розвиваюча: розвивати логічне мислення, просторову уяву, розвивати в учнів інтерес до предмету, інформаційну культуру та вміння аналізувати та робити висновки.

Виховна: виховувати акуратність, точність, коректність і тактовність при роботі з комп'ютером; прищеплювати навички самостійної та групової роботи.

Обладнання: комп'ютери, мультимедійна дошка та проектор, зошити з інформатики, картки з зеленим та красним кольором світлофору, картки зі смайлами настрою, електронна презентація.

Програмне забезпечення: операційна система Windows XP Starter, пакет програм Microsoft Office (Word та Power Point), Internet Explorer


Хід уроку:

1. Організація класу до уроку

А з яким настроєм ви прийшли сьогодні на урок? У кожного з вас на столі є 3 картки зі смайлами! Підніміть саме ту картку, яка відповідає вашому настрою.

2. Повторення правил поведінки в комп'ютерному класі

Форма: гра «Світлофор» у вас на столі лежить дві картки, як на світлофорі для пішоходів. Що означає зелене світло? А червоне? Так, зелене дозволяє, а червоне заперечує. Я називаю правило, а ви піднімаєте картку відповідного кольору. Якщо можна так робити, то зелену, а якщо не можна- червону.

Можна їсти в кабінеті інформатики. (червоне)

Біля комп'ютеру треба сидіти рівно (зелене)

До кабінету інформатики треба заходити лише за дозволом вчителя (зелене)

Можна бігати біля комп'ютерів та в кабінеті взагалі (червоне)

На монітор комп'ютера не можна ставити квіти, класти книги тощо (зелене)

Не можна торкатися руками дротів під напругою (зелене)

3. Мотивація навчальної діяльності

Конкурс «Плутанка». Хто швидше збере слова і прочитає вислів

2. Повідомлення теми та постановка мети уроку

На минулому уроці ми ознайомилися із комп'ютерною мережею Інтернет, а на сьогоднішньому уроці ви дізнаєтеся, які послуги пошуку надає своїм користувачам Інтернет, про його можливості та ми будемо шукати в Інтернеті за допомогою пошукових серверів цікаву і корисну інформацію.

2.1 Пояснення нового матеріалу

Нагадайте мені будь ласка, що таке Інтернет? Так, це Всесвітня павутина, це сукупність електронних веб-сторінок, які можна переглядати за допомогою браузерів.

Для чого ми використовуємо Інтернет?

Яку інформацію ми можемо знайти в Інтернеті?


Навряд чи хтось може сказати, скільки веб-сторінок і веб-сайтів є сьогодні у веб-просторі, але немає сумніву, що рахунок йде на мільярди. Усі ці веб-сторінки пов'язані довільно, а отже, неможливо побудувати загальну структуру цієї глобальної мережі, що давала б уявлення про те, де міститься та яку адресу має той чи інший сайт.

За таких умов, не маючи ефективних пошукових програм, знайти у Вебі потрібну інформацію майже неможливо. Тому засоби пошуку дуже необхідні користувачам цієї служби. Але не лише їм. Оскільки Веб - ефективне середовище для торгівлі та реклами, величезна кількість підприємств, організацій і приватних осіб прагнуть представити себе у веб-просторі, щоб підвищити ефективність своєї діяльності. У Всесвітній мережі працюють також інтернет-магазини, платні електронні бібліотеки тощо. Звичайно, усі такі підприємства й приватні особи дуже зацікавлені в тому, щоб потенційний клієнт якнайшвидше потрапив на їхній сайт, і згодні платити за це.

Усе це створило сприятливі умови для виникнення та розвитку різних пошукових засобів. Поширення набули два їх різновиди -веб-каталоги та пошукові системи.

Веб-каталог - сайт, на якому зібрано багато посилань на інші сайти, відсортованих і розділених накатегорії згідно з тематикою.

Пошукова система - веб-сайт, призначений для пошуку сторінок, що містять заданеслово або словосполучення чи відповідність іншим критеріям.

Працюючи у мережі Інтернет, необхідно орієнтуватися в об'ємі інформаціє. Для пошуку інформації можна:

  1. Вказати адрес сторінки

2) Переміщення по гіпертекстових посиланнях;

3) Звернення до пошукової системи

Yandex. ru Яндекс - російська система пошуку в Мережі. Сайт компанії, Yandex.ru, був відкритий 23 вересня 1997 року. Відмітна особливість Яндекса - можливість точного налаштування пошукового запиту. Це реалізовано за рахунок гнучкої мови запитів.

Google. ru Лідер пошукових систем в Інтернеті. За однією з версій, Google - спотворене написання англійського слова googol. "Googol (гугол)" - це математичний термін, що позначає одиницю з 100 нулями.

А тепер давайте трішки відпочинемо.

2.2 Фізкультхвилинка

2.3 Підготовка до роботи з комп'ютером

2.4 Закріплення нових знань

Мета: навчитися використовувати теоретичні навички на практиці

А зараз ми виконаємо з вами практичну роботу з цієї теми.

1.Ви повинні сісти за комп'ютери, відкрити інтернет-браузер Internet Explorer

2. В рядку адреси ввести yandex.ua

3. У рядку пошуку вводити дані, та натискати кнопку пошук.

2.5 Рефлексія

А зараз давайте трішки відпочинемо, та послухаємо музику, заплющимо очі, та підключимо свою уяву. Ми з вами сидимо на зеленій заквітчаній галявині в лісі. Яскраво світить сонечко, літають красиві метелики. Рядом багато - багато чарівних квіток … На вулиці не жарко, світить сонечко… Літо…

2.6 Виконання логічних вправ

3. Домашнє завдання

За допомогою пошукових систем в інтернеті знайти цікаву інформацію про інтернет, людей, країни або міста. (за вибором)

3.1 Підведення підсумків уроку

- Пошукові сервери використовують для..?

- Де можна використати знання, отримані на уроці?

- З яким настроєм ви закінчуєте наш урок? Підніміть картки настрою!

- У кого настрій покращився, та чому?

Сьогодні на уроці найактивніші отримають оцінки! А також ті, хто виконав навідмінно практичну роботу.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал