7


  • Учителю
  • Программалық қамтамасыз етудің жалпы сипаттамасы және жіктелуі.

Программалық қамтамасыз етудің жалпы сипаттамасы және жіктелуі.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала









Информатика Тексерген

Күні



Сабақтың тақырыбы:

Программалық қамтамасыз етудің жалпы сипаттамасы және жіктелуі. Операциялық жүйе ұғымы және оның атқаратын функциясы.

Сабақтың мақсаты



Windows ортасының жұмыс атқарудың бастамасын және объектілерін үйрету.

Сабақтың міндеттері

1. Білімділік : Берілген тапсырмада оқушылар компьютерлік бағдарламаның басқару жүйесін таныстыру.

2. Тәрбиелік: Оқушыларды білім мен біліктілікке тәрбиелеу.

3. Дамытушылық. Оқушылардың білім білік, дағдысын қалыптастыру ой өрісін дамыту, біліммен біліктілікке үйрету.

Сабақтың түрі

Жаңа білімді бастапқы оқып үйрену және есте сақтау іс-әрекеттерінің тәсілдері(дәріс, киносабақ, саяхат сабақ, әңгімелесу, сырттай саяхат және т.б).

Білімін және іс-әрекет әдістерін жетілдіру(практикум, семинар, «ашық ойлар» сабағы, «брейн-ринг ойыны, тренинг сабақ, өзіндік жұмыс, т.б»).



Білім және іс-әрекет тәсілдерін кешенді қолдану(әңгімелесу және практикалық сабақ, дәріс және тренинг(бірінші және екінші түрдің өзара үйлесуі))



Білім мен іс-әрекет тәсілдерін жүйелеу және қорытындылау(бірінші және екінші түрдің үйлесуі)

Білімді және іс-әрекет әдістерін тексеру, бағалау, түзету сабағы(бақылау жұмысы, диктант, мазмұндама, шығарма, тестілеу)

Сабақтың әдісі:

1. Оқытудың түсіндірме-бейнелеу әдістері: семинарлар, әңгіме,оқу материалымен өзіндік жұмыс

2. Репродуктивті әдіс: жаттығуларды орындау,практикум,бағдарламаланған оқыту,дағдыларды жаттықтыру.

3. Проблемалық-ізденушілік оқыту әдістері: проблемалық мазмұндау,жартылай ізденушілік,зерттеушілік, миға шабуыл

4. Оқытудың коммуникативтің әдістері: талқылау, пікірталас,диалог, «ызылдаған топтар», «қар кесегі»,жобалар әдісі,тұсаукесерлер.

5. Рольдік ойындарды қолдана оқыту әдістері: іскерлік ойын,рольдік ойын,ұйымдастыру-әрекеттік жаттығулар, ұйымдастыру-ойлау ойындар,аквариум, нақты жағдайды саралау(кейс-стади)

Сабақтың түрі:





Таным қызметін ұйымдастырудың үлгісі:

1. Жекелік үлгі - танымдық қызметтер оқушының өз күшімен орындалады.

2. Жан-жақтылы - барлық оқушылар үшін жалпы міндет қойылған кезде пайдаланылады.

3. Топтық - жалпы міндеттен туындаған мақсатты шешу жолында топ түрінде

әрекеттеніп, жауап топ ішінде жинақталады.

4.Ұжымдық форма - ұжым өзінің әр мүшесін немесе әр мүше өз ұжымын оқыту, тәрбиелеу, дамыту әрекетіне келеді.

Сабақтың көрнекілігі және жабдықталуы

арнайы дайындалған слайдтар, интерактивті тақта, моноблоктар, электронды оқулықтар.



Пәнаралық байланыс

математика, дизайн

1. Ұйымдастыру кезеңі.

2. Үй тапсырмаларын тексеру кезеңі.

3. Оқушының субъектілік тәжірибесін өзектілеу кезеңі

4. Жаңа білім мен іс-әрекет тәсілдерін зерделеу кезеңі

5. Жаңа білім мен іс-әрекет тәсілдерін алғашқы тексеру кезеңі 6. Үй тапсырмасы туралы мәлімет беру кезеңі

7. Сабақты қорытындылау кезеңі

8. Рефлексия кезеңі

9. Білімді бағалау кезеңі



Ұйымдастыру кезеңі: (қызығушылықты ояту)

1. Сәлемдесу

2. Түгелдеу



Жаңа сабақ

Программалық қамтамасыз етудің жалпы сипаттамасы және жіктелуі.

Программалық қамтамасыз етудің жалпы сипаттамасы және жіктелуі.

Программалық қамтамасыз етудің жалпы сипаттамасы және жіктелуі.

Программалық қамтамасыз етудің жалпы сипаттамасы және жіктелуі.

Үй тапсырмасы:

Кез-келген операциялық жүйені алып, мәлімет жинақтау







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал