- Учителю
- Ашық сабақ Типті типтен өзгеретін функциялар. Тұрақтылар, өрнектер және функциялар
Ашық сабақ Типті типтен өзгеретін функциялар. Тұрақтылар, өрнектер және функциялар
Қостанай облысы. Арқалық қаласы. Ш. Уәлиханов атындағы №1 жалпы орта білім беретін мектебінің
І санаттағы информатика пәнінің мұғалімі Байшугулова Бакытгуль Кадырмендиновна
ҚР педагог қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бағдарламасының үшінші деңгейлі сертификат иегері
28.11.2015. Информатика. 10 «А» сынып. Оқушы саны:18 Қатысқаны: 18
Сабақ тақырыбы: §12. Типті типтен өзгеретін функциялар. Тұрақтылар, өрнектер және
функциялар.
Мақсаты:
Функцияның түрлерімен және қызметін түсіндіру;
Оқулықтағы мысалдарды орындап, білімдерін дамыту;
Оқушылардың жан - жақтылық тұрғысында ойлау өрісін қалыптастыру;
Тұрақтылар, амалдар, өрнектер және стандартты функциялар ұғымымен таныстыру;
Амалдарды функцияларды өрнектеуде қолдануды үйрету;
Табыс критерийлері:
-
Типті типтен өзгеретін функциялардың атқаратын қызметін;
-
Тұрақты дегеннің не екенін;
-
Амалдар белгісін;
Көрнекілік: АКТ, сызба, карточкалар, бейнежазба, электрондық оқулық.
Әдіс-тәсілі, түрі: жаңа сабақ, СТО, АКТ, топтық.
Сабақтың барысы:
5 минут
Амандасу. Есімдер арқылы бөлу.
Топ ережесін құру. Оқушылар есімдердің жалғауын табу арқылы топқа бөлінеді
Топ ережесін құрады, қорғайды
өзін-өзі, өзара бағалау
Сергіту сәті
«Балалар би» 2 минут
Жаңа тақырып
3 минут
«Ой қозғау» Тұрақтылар, өрнектер және функциялар дегеніміз не?
Жеке жұмыс.
Өз ойын жеткізу
Өзін-өзі
Топтық жұмыс 2 минут
Бағыттаушы, көмекші
Бағалау критерийін құру.
-
Тақырып мазмұнын ашуы-1 ұпай
-
Баяндамашының түсіндіруі - 1 ұпай
-
Регламент - 1 минут, 1-ұпай
-
Сұраққа жауап беру-1 ұпай
Критерий бойынша жұмыс жасау
Тақырыпты меңгеру
Топпен -5 мин
Бақылаушы
(үш деңгейлі оқушы)
1,3 топ - өрнектер
2,4 топ - функциялар
Жеке таныс-у, топпен талқылау
Тақырыпты пысықтау.
10 минут
Бақылаушы
Таныстыру.
Оқушы әр топқа түсіндіреді.
Тыңдау
Өзара бағалау
10 сынып. Электрондық оқулықпен жұмыс: Оқушылар топ ішінде талқыланып,
плакаттарға түсіріп, постер қорғайды
Бекіту
Толықтыру сауал сұрақтарға жауап жазу
2-3 оқушы табыс критерийін талқылау
2-3 оқушы айтып беру
Крі байланыс
Рефлексивтік парақ. Жағдаяттық мәлімдеме - Маған ұнады ......, себебі ..... Енді/келесі жолы .....
Бағалау
Бағаға түсінік беру
өзін-өзі, өзара бағалау
Үйге тапсырма
Тапсырма береді
§12. Оқу
терминдерді жаттау.
Кестені толтыру.
</