7


  • Учителю
  • Жоспар (Мәтінді теру ережесі)

Жоспар (Мәтінді теру ережесі)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Шымкент қаласы № 122 Ақжар жалпы орта мектебі.

Информатика пән мұғалімі: Сурумбаева Маржан Турганбайқызы

Сынып: 5.

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Мәтінді теру және түзету ережелері.

Сабақтың мақсаты: Әріпті, абзацты пішімдеудің негізгі параметрлерін үйрету. Компьютерде мәтінді сауатты теруге дағдыландыру.

Табыс критерийлері: Мәтінді теру ережелерін пайдаланып компьютерде мәтіндер тереді. Мәтіндік редактор элементтерін біледі.

Қолданылатын модульдер: оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқыту мен оқуда АКТ пайдалану, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, көшбасшылық.

Әдіс-тәсілдер: "Ақылды доп", "Елші" әдісі "Жұптық жұмыс" Кері байланысІ. Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу. 1мин

Оқушыларды психологиялық дайындау.

Өзін -өзі реттеу.

1. Сыныпқа ену, оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, сәлемдесу, түгелдеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. "Ыстық алақан" тренинг арқылы (алақан арқылы оқушылар бір-біріне деген жылы лебіздерін білдіру) ұйымдастыру.

1. Орындарынан тұрып сәлемдеседі . Сабаққа келмеген оқушыны кезекші айтады.

2. Ортада шеңбер құрып бір-бірінің алақанын ұстап жылы лебіздерін білдіреді.







2

Оқушыларды шағын топтарға бөлу.

3 минут.

Шеңбер құрып, оқушыларды 2 топқа бөлу.

"Мәтіндік", "Графикалық".

Оқушылар кезекпен атап 2 топқа бөлінеді.



3

Негізгі бөлім

(жаңа сабақ)

Білу - 4 минут

1. Үй тапсырмасын, өткен тақырыптарды қайталау үшін "Ақылды доп" әдісін пайдалану.

1. Компьютерде мәтіндік ақпаратпен жұмыс істеудің артықшылығын ата?

2. Мәтіннің негізгі элементтерін ата?

3. Мәтіндік курсор дегеніміз не?



Әр топ бір- біріне өткен тақырып бойынша сұрақтар қойып, жауап береді.









Түсіну - 6 мин



Жаңа тақырыпты игеруге көмектесу.

Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында 1,2- топқа

«Елші» әдісін қолдану.

Тақырыпты оқушылар өздері меңгеруіне мүмкіншілік беру.

Берілген тақырыпты өздері оқып, түсініктерін топта талдайды, келесі топқа барып толық түсіндіреді.

1. Мәтін терудің ережелері. 1-4 ережесі.

2. Мәтін терудің ережелері. 5-8 ережесі.





А4 парағы

маркер, қалам,бор.

Қолдану - 12 мин



Дарындылық, жас ерекшеліктеріне сай компьютерде А, В,С деңгейлік тәжірибелік жұмысты орындату.

1. Полкан деген ит.

2. Ғалым кісі. 10 бет.

Компьютер

4

Сергіту сәті

2 минут

Оқушылармен бірге сергіту сәтін ұйымдастыру.

Салют жасау.

Сергіту сәтінде оқушылар орындарынан тұрып қимылдар жасайды.

Компьютер

5

Талдау - 6 мин





Сыни ойлауын дамыту.

Пернелер қызметі.

"Жұптық жұмыс". Пернелердің қызметін тауып, атап беру.

Плакат. Қалам, бор.

6

Сабақты бекіту Жинақтау- 6 мин



Жаңа сабақты бекіту үшін оқушыларға сұрақ қою және олардың жауаптарына қарай әрекет ету.

1. Бос орын қай кезде қойылады?

2. Тире қалай қойылады?

3. Мәтін бойынша жылжу пернелерін ата?



Анықтама тұжырымдайды, түйінді сөздерді, ережелерді нақтылайды.



Оқулық, дәптер, бор.

7

2 минут





Бағалау. 2 минут



1. БББ кестесін таратуБілемін

Білдім

Білгім келеді











2. Қорытынды баға шығару.

Оқушылар кестені толтырады.







Топ бағалаушылары топ мүшелерін бағалайды.



Бағалау парақшасы.

8

Үйге тапсырма

1 минут

§20. Мәтінді теру және түзету ережелері.

Бақылау сұрақтарына жауап беру.

Үй тапсырмасын күнделігіне жазып алады. 158-162 бет оқу.

Оқулық, дәптер, қалам,бор.

9

Рефлексия

1 минут

Оқушыларға стикерлер таратады, тақтадағы смайликтің суреті бар плакатқа бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазып ілуге нұсқау береді.

Оқушылар стикерлерге бүгінгі өткен сабақ бойынша

- Ненің ұнағанын

- Ненің ұнамағанын

- Не білгісі келеді? деген сауалдар төңірегінде ішкі сезімдерін жазады.

"Кері байланыс" плакаты, түрлі-түсті стикерлер.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал