7


  • Учителю
  • 13 урок Про дівчинку Ганнусю та інформацію (2 клас)

13 урок Про дівчинку Ганнусю та інформацію (2 клас)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Тема: Про дівчинку Ганнусю та інформацію.Мета:формувати поняття інформації, повідомлення, вміння подавати одну й ту саму інформацію в різні способи; розвивати пам'ять, увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері; формувати вміння узагальн
предварительный просмотр материала

Дата:____________

Клас: 2

Тема: Про дівчинку Ганнусю та інформацію.

Мета:формувати поняття інформації, повідомлення, вміння подавати одну й ту саму інформацію в різні способи; розвивати пам'ять, увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері; формувати вміння узагальнювати, міркувати; виховувати відповідальність,самостійність; викликати зацікавленість інформатикою.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення: OC Windows, програма «Скарбничка знань».


ХІД УРОКУ


І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Перевірка готовності учнів до уроку.

2. Привітання.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Випиши у кола числа 9, 15, 7, 1, 6 так, щоб стрілка була спрямована завжди від більшого числа до меншого.

6

1

9

15

7


ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Дайте загальну назву таким поняттям:

  • Шапка, рукавиці, пальто, шарф, шуба. (Зимовий одяг)

  • Крісло, стіл, стілець, шафа, диван. (Меблі)

  • Сокира, молоток, пилка, дриль, викрутка. (Інструменти)

  • Список учнів класу, розклад руху автобусів, прогноз погоди. (Інформація)

Учитель. Сьогодні ви ознайомитесь з таким поняттям, як інформація. Тема сьогоднішнього уроку - «Про Ганнусю та інформацію. Поняття про інформацію».

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Спираючись на проведену розминку, вчитель пояснює поняття «інформація»: тварини в такий спосіб передають нам інформацію.

А що таке інформація? (Вислухати відповіді учнів). Бажано надати переклад слова «інформація». Воно походить від латинського «informatio», яке має кілька значень:

1) роз'яснення, виклад, тлумачення;

2 )уявлення, поняття;

3) ознайомлення, просвіта.

- А як ви можете передати мені інформацію? (Малюнками,мовою, жестами, мімікою...)


Словничок

Інформація - це відомості, новини, знання, які ми отримуємоз навколишнього світу.

Властивості інформації

Інформація може бути корисною і некорисною, доступною і недоступною, істинною і хибною.

Усім відомо, що інформація корисна, коли отримана своєчасно.

Що корисного, якщо про дощ дізнаєшся тоді, коли він вже йде, а ти без парасольки? Якщо б ця інформація потрапила до тебе своєчасно, то була б корисною, і парасолька захистила б тебе від дощу.

Дівчинка Катруся розбила мамину вазу, а мамі сказала, що її розбив кіт Буся. Дівчинка Катруся повідомила мамі хибну інформацію, тобто сказала неправду. Але мамі буде важко визначити, хто насправді розбив вазу, тому що кіт не може себе захистити і повідомити істинну інформацію, тобто сказати правду. Він не вміє розмовляти. Отже, для мами ця інформація про те, хто насправді розбив вазу, недоступна, поки дівчинка Катруся не визнає своєї провини.

А передають інформацію за допомогою повідомлень. Що таке повідомлення, якими вони бувають - прочитаємо у підручнику.

V. ЗАСВОЄННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Робота за підручником

§ 13, запитання і завдання: № 4, 5.

Додаткові завдання

1. Гра «Надай інформацію»

Учитель показує будь-який об'єкт (кішка, парта, книга, комп'ютер, людина, учитель), а учні повинні дати про нього якомога більше інформації.



2. Розгляньте предмети, зберіть інформацію про них і заповніть таблицю.








Назва предмету

Кількість предмету

Інформація про предмет

VІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Котик рано піднімався, добре лапкою вмивався.

Гарно вушка вимивав, шубку добре розчесав,

Потім трішки поплигав.

Поруч муха задзижчала і його роздратувала.

Він її прогнав від себе, до роботи ж йому треба.

VIІ. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

  1. Робота з підручником: §13. Запитання і завдання: № 1, 2, 5

  2. Робота в робочому зошиті: ______________________________________

  3. Додаткове завдання

Прочитайте повідомлення.


Жила собі . Вона дружила з . У був, а у жила . Діти ♥ своїх тваринок.

Повторення правил роботи за комп'ютером

1. Віршик та правила поведінки за комп'ютером.

2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?

Робота за комп'ютером

§ 13, працюємо за комп'ютером.

Релаксація

1. Витягти праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за повільним рухом вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вгору і вниз. Повторити 4-5 разів.

2. Швидко покліпати, заплющити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 5 разів.

VIII. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Фронтальне опитування

  1. Що ви вивчили на уроці? Дайте визначення поняттю «інформація».

  2. Які бувають види інформації?

  3. Чого навчилися під час роботи за комп'ютером?

  4. Що сподобалось на уроці?

  5. Що було важко на уроці?

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Завдання за підручником: §13, стор. 58 - 62, читати.

  2. Завдання в робочому зошиті: _________________________________.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал