- Учителю
- Алгоритм және оның атқарушылары
Алгоритм және оның атқарушылары
Күні: | Сыныбы: 6А,Ә,Б Бекітемін:________
| |
Сабақтың тақырыбы | Алгоритм және оның атқарушылары | |
Сілтеме | 6 сынып оқулығы | |
Сабақтың мақсаты | 1.Оқушыларға «алгоритм» ұғымын талдау және оның қасиеттеріне мысалы келтіру, қарапайым алгоритмді құру дағдысын қалыптастыру. | |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар алгоритм сөзіне анықтама бере отырып, қарапайым алгоритм құра біледі, оның нәтижесін талдай алады. | |
Сабақта қолданылатын әдістер | Сын тұрғысына ойлауға үйрету; Диалогты оқыту ; Топтық жұмыс | |
Түйінді идея | Алгоритмнің анықтамасын айтып, негізгі қасиеттерін сипаттай алуы керек. | |
Сабақта қолданылатын әдістер | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру , Диалогті оқыту (жетелейтін сұрақтар қою ), Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету , оқыту Жас ерекшеліне қарай оқыту | |
Сабақ кезеңдері | Ұйымдастыру кезеңі . Жаңа сабақты талдау Қорытынды шығару Рефлексия | |
Ұйымдастыру кезеңі | Оқушыларды киімдері арқылы 2 топқа орналастыру | |
Үй тапсырмасын тексеру
Жаңа сабақты талдау | 2 топқа арнайылап тапсырма беру арқылы жұмыс жүргізу. | |
Топтық тапсырма бермес бұрын жалпы сұрақтар қою арқылы өткен тақырыптар бойынша тапсырмаларды еске түсіру үшін келесі сұрақтармен қайталау жұмысы жүргізіледі . | ||
1-топ Алгоритм 1.Анықтама бер. 2.Алгоритмнің қасиеттері. 3.Мысалы келтір. | 2-топ Алгоритмнің қасиеттері 1.Анықтама бер. 2.Алгоритмнің атқарушылары деген не? 3.Мысал келтір. | |
| 1.Тақырып аясында топ ішінде талдау жасау . 2.Тақырыпқа байланысты мысалдар келтіру . 3. Нақты қорытындысын топ ішінде шығарып ,басқа топтар алдында айтып беру . | |
Бағалау | Өзара бағалау (2 топ жасаған жұмыстарына қарай бір топты екінші топ бағалайды (сыни тұрғыдан ойлауға үйрету ) Бағалау кестесі: 1.Топтың толық жұмыс жасауы ; 2.Тақырыптан ауытқымады, барлық тақырыпты да қамтыды ; 3.Тақырып ашылды ; 4.Уақытты дұрыс пайдалана білді ; 5.Сызбалары эстетикалық талапқа сай ; | |
Үйге тапсырма | Оқуға қосымша материалдар табу. | |
Келесі оқылым: Алгоритмді жазу пішімі, блок схема | ||
Рефлексия | Мұғалімге хат жаздыру арқылы кері байланыс жасау . |