7


  • Учителю
  • Графикалық әдістер мен процедуралар (10 сынып)

Графикалық әдістер мен процедуралар (10 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала
Қызылорда облысы, Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті

№210 О.Әбілпаттаев атындағы орта мектебінің

Информатика пән мұғалімі Залова Жансая

Сыныбы:

10

Тақырыбы

Графикалық әдістер мен процедуралар .

Мақсаты

Графикалық әдістер мен процедураларды үйрену.

Күтілетін нәтиже

А) Графикалық әдістер мен процедураларды қолдана отырып қарапайым программаларды құра алады.

В) Графикалық әдістер мен процедураларды қолдана отырып күрделі программаларды құра алады.

С) Графикалық әдістер мен процедураларды қолдана отырып күрделі программаларды құра алады және басқа оқушыға түсіндіре алады.

Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Интернет Google.kz,Электронды оқулық,Оқулық(Информатика 10 сынып. Оқулық. Б.Бөрібаев, Б.Нақысбеков, Г.Мадиярова, Мектеп 2013)

Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе



10

1.Оқушылармен амандасып, танысыу.

2. сыныпта жоқ оқушыларды белгілеу

3.Сергіту сәті, топқа бөлу:

«Сағат бойынша достар» сергіту сәтін ұйымдастырып, кейін оқушыларға 3 түрлі суреттердің қиындыларын ұсынып, осы суреттерге байланысты 3 топқа бөлемін

4. Барлық оқушылармен сабақ соңында бағалау үшін бағалау критерилерін талдаймыз.

5.Үй тапсырмасын тексеру

«easyQuizzy» бағдарламасында жасалған 10 сұрақтан тұратын тест тапсырмаларын орындау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтай отырып үй тапсырмасын тексеремін.

1.Сергіту сәті,топқа бөлу

Барлық оқушылар қағазға 12 оқушының есімдерін жазып тақтада ұсынылған әрекеттерді тізім бойынша орындайды.Кейін оқушылар 3 түрлі суреттердің қиындыларын құрастыру арқылы өздеріне берілген және құрастырған қиындылары арқылы топқа бөлініп отырады.

2. Барлық оқушылармен сабақ соңында бағалау үшін бағалау критерилерін талдаймыз.

3.Үй тапсырмасын тексеру.

Компьютерде электронды тест орындайды.

Тұсаукесер



3

1. Ой қозғау, проблема қою

Сұрақтар қою арқылы жаңа тақырыпты ашып аламын.

  1. Visual Basic бағдарламасының мүмкіндігі қандай деп ойлайсындар?

  2. Visual Basic бағдарламасына графика қосуға болама?

1.Ой қозғау, проблема қою

Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпт айтады.

Негізгі бөлім

12

Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Мозайка» әдісін пайдаланамын.

1.Процедура дегеніміз не?

2. Мәтінмен қалай жұмыс жасаймыз?

3. Процедура дегеніміз не?мысал келтір...

4.Қызыл түсті төртбұрышты бағдарламада қалай сызамыз?

5. Үйдің бейнесін қалай сызуға болады

Әр топқа осындай сұрақтар ұсынамын және оны топ мүшелеріне бөліп, әр оқушы өзіне түскен сұрақтар бойынша зеріттеп, оны дәлелдейді.

Жаңа тақырыпты меңгеру үшін оқушылар оқулықты және интернет көздерін пайдалана отырып өздеріне берілген сұрақтардың жауаптарын тауып, зеріттеп оған мысал келтіреді. Дәптерлеріне жазып отырады.

Қортынды





20

Берілген уақыт ішінде аяқтап, әр топтан сұрақтарға жауап беріп оны дәлелдейді, басқа топтан қосымша деректер қосып, толықтырып отырады.Деңгейлік тапсырмалар беремін. Сабаққа қатысу деңгейлеріне байланысты смайликтер ұсынып отырамын.

Топтар бірін - бірі «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды. Post-It әдісі арқылы кері байланыс жасаймын, яғни

Не нәрсе оңай болды?

Не нәрсе қиын болды?

Не білгіңіз келеді?

Сабақ соңында бағалау критерилері бойынша бағалаймын.

Үйге тапсырма: Visual Basic кез келген 2 фигурадан туратын сызба сызып келу

1. Берілген уақыт ішінде оқушылар жұмыстарын аяқтап, әр топтан сұрақтарға жауап беріп оны дәлелдейді, басқа топтан қосымша деректер қосып, толықтырып отырады.Берілген деңгейлік тапсырмаларды орындайды..

Топтар бірін - бірі «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды. Оқушылар тақырыпты қаншалықты меңгергендерін, яғни

Не нәрсе оңай болды?

Не нәрсе қиын болды?

Не білгіңіз келеді? -деген сұрақтарға жауап береді.

Үйге тапсырма: Visual Basic кез келген 2 фигурадан туратын сызба сызып келу







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал