7


  • Учителю
  • Алгоритм ұғымы Сабақ жоспары

Алгоритм ұғымы Сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Апта:

Күні:

Пәні

Информатика

Мұғалім аты-жөні

Чабаев А.О.

6 «а,б,» сынып

Оқу-ісінің меңгерушісі

Құрманғалиева Б.Б.

________

Сабақтың тақырыбы: Алгоритм ұғымы

Сілтеме:

  • 6-сынып оқулығы;

  • 6 -сынып электрондық оқулық

  • Әдістемелік нұсқа .

Сабақтың мақсаты:

Білімділік мәні:

Алгоритм және орындаушылар түсінігін енгізу,сөз түрінде сызықтық құрылымды

алгоритмді құруды дағдыландыру.

Тәрбиелік мәні

Оқушыларды ақпараттық мәдениеттілікке, өзін-өзі бағалауға, уақытты тиімді пайдалануға тәрбиелеу.



Дамытушылық мәні:

Оқушылардың өздігінен жұмыс істеу,шығармашылық қабілеттерін дамыту.



Нәтиже:

Алгоритм түсінігімен танысады, алгоритм орындаушыларын біледі, орындалатын іс-әрекет нәтижесінде белгілі бір нәтижеге қол жеткізуді біледі. Сөз түрінде сызықтық құрылымды алгоритмді құруды үйренеді. Тақырып бойынша сұрақтарды бірлесе шешеді,өзін және өзгелерді бағалауды үйренеді, басқаның пікірімен санасады

Түйінді идеялар:

Алгортим

Алгортим түрлері .

Алгоритм түрлерімен жұмыс жасау

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Әдіс-тәсілдері:

АКТ,Кір жаю стр ,Блум түймедағы, ЖИГСО-1, диалогтық оқыту, Рефлексия

Пәнаралық байланыс:

Математика

Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

  1. Сәлемдесу.

  2. Ұйымдастыру.

  3. Топқа бөлу.

  4. Сабақ барысымен таныстыру.

  5. Бағалау парағын таныстыру.

Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру

  • Сәлемдесу

  • Өздерін ретке келтіру

  • Топқа бөліну

  • Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындаштарын дайындыққа келтіру

Сыныпты санау арқылы 3 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау.

Топтағы әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру.

9сынып оқулығында «Алгоритм ұғымы» тақырыбын оқыту.



Оқушылар белсене қатысады.

Оқушылар екі топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Топтағы әрбір оқушының қолдарына «бағалау парағы» беріледі.

Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды.

Топтағы әрбір оқушы «Алгортим ұғымы » тақырыбын бөліп алып оқиды.

Оқушылар өздері оқыған ақпарат туралы топқа түсіндіреді..

Қызығушылықты ояту

Үй тапсырмасын тексеру ( мин.)

(сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі)

Білу кезеңі Кір жаю стратегиясы сұрақ-жауап

Мағынаны тану Түсіну кезеңі ( мин.)

(Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.)

9-сыныпқа арналған электронды оқулықтан «Алгоритм.» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Ол материалда: мәтін, сурет, анимация, тарихи деректер және дыбыстық түсіндіру қамтылған.

Оқушылар зейін қойып тыңдайды

І топ Алгортимнің қарапайым тілде берілуі

ІІ топ Графикалық тілде

ІІІ топ Программалау тілінде







Қолдану кезеңі

Оқулық бойынша №2 практикалық жұмыста орындау



Талдау кезеңі

І-топ

1.Қала аралық телефонға қоңырау шалу алгоритмін құру

2. Сабаққа дайындалу алгоритмін құру

ІІ-топ

1.у=(ax+b)(cx-d)

формуласына алгортим құру

2. Табаны В, биіктігі Н үшбұрыш ауданын есептейтін алгортим құру

ІІІ-топ

1.53+12=65

2. 65*2=130

есептерінің

блок-схемасын құру

Блум түймедағына сұрақтар жазып топтар бір-бірімен сұрақ алмасу, жауап беру

Алгоритм ұғымы Сабақ жоспарыАлгоритм ұғымы Сабақ жоспарыАлгоритм ұғымы Сабақ жоспары

Жинақтау диктанты (4 мин.)

1. --------- деп алдын-ала анықталған мақсатқа жету үшін, есептің шешімін табу үшін орындаушыға (адамға, компьютерге және т.б.) берілген түсінікті нұсқаулардың тізбегін айтады.

2. -------- - арнайы геометриялық фигуралар, нұсқамалар арқылы орындалатын әрекеттер мен олардың орындалуы ретін көрсететін графиктік схемалармен берілетін алгоритм.

3. Орындаушының барлық іс-әрекетін сипаттайтын жарлықтар жүйесі ---------- ---- болып табылады.

4. ----------- ---- - деп, орындаушы ЭЕМ үшін жазылған алгоритмді сипаттайтын тілді айтамыз.



1. --------- деп алдын-ала анықталған мақсатқа жету үшін, есептің шешімін табу үшін орындаушыға (адамға, компьютерге және т.б.) берілген түсінікті нұсқаулардың тізбегін айтады.

2. -------- - арнайы геометриялық фигуралар, нұсқамалар арқылы орындалатын әрекеттер мен олардың орындалуы ретін көрсететін графиктік схемалармен берілетін алгоритм.

3. Орындаушының барлық іс-әрекетін сипаттайтын жарлықтар жүйесі ---------- ---- болып табылады.

4. ----------- ---- - деп, орындаушы ЭЕМ үшін жазылған алгоритмді сипаттайтын тілді айтамыз.



Бағалау кезеңі . Бес саусақ әдісі (3 мин.)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау)

1.Сабақта ең маңызды не болды?

2.Өз жұмысыңа қанағаттанасыңба?

3.Алгоритимнің қай түрімен жұмыс жасау жеңіл болды?

4.Сабақта не қиын болды және сен үшін жаңалық не?

5.Бүгінгі сабақтан кімді мақтар едіңіз?





Сұрақтарға жауап береді.



Алгоритм ұғымы Сабақ жоспары

Бағалау парағы бойынша оқушылардың бағасын шығару (2 мин.)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бақылайды, бағалайды.

Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды.

Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды.

Бағалау парағыРөлдік

Білу

Кір жаю стр

беруіне -3 балл

Түсіну

Оқы, ойлан, талқыла

түсіне жеткізе білуі- постер 5 балл

Қолдану

Практикалық жұмыс-

3 балл

Талдау

Тапсырмалармен жұмыс-2

Блум түймедағы

2 балл

Жинақтау

Диктант -4 бб

Қорытынды баға



































    Үйге тапсырма (1 мин.)

    Мұғалімнің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    13 бет, 1-3 тақырып сұрақтары

    Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады.

    Рефлексия (2 мин.)

    Мұғалімнің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну.

    Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады.











     
     
    X

    Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

    После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

    Кнопки рекомендации:

    загрузить материал