- Учителю
- Сабақ жоспары: Объектілерді сығып шығару, бөлімшелер (subdivide), программада Булева операциялары
Сабақ жоспары: Объектілерді сығып шығару, бөлімшелер (subdivide), программада Булева операциялары
Сынып: |
10 | |||
Күні: |
| |||
Сабақтың тақырыбы: |
Сығып шығару. Бөлімшелер (subdivide) | |||
Сабақтың мақсаты: |
Blender бағдарламасын қолдана отырып модельдеу, cығып шығару құралдары көмегімен компьютерлік 3d модель үлгілерін жасай алу дағдысын жетілдіріп, логикалық үйлесімді ойлау мен ұжымда, топта жұмыс жасай алу қабілеттіліктерін дамыту | |||
Сабақтың түрі: |
Аралас сабақ | |||
Әдіс-тәсілдер: |
Жекелей жұмыс, жұппен жұмыс | |||
Көрнекіліктер: |
Blender бағдарламасы, оқулық, макет суреттері, тақта, постер, | |||
Сабақтың жүру барысы | ||||
Кезеңдер |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ұйымдастыру |
4 мин |
1. оқушыларды түгендеп, оқу құралдарын қарап шығу 2. оқушыларды капитан ойыны арқылы жұптастыру |
Амандасу, шеңберге тұрып, ойын шарты бойынша жұптарын табу |
|
Үй жұмысын тексеру |
10 мин |
3D модельдеу бағдарламалары (Blender бағдарламасы) жайлы интеллект карта жасауға тапсырма беру. Бағалау критерилеріне сәйкес бағалау |
Жұбымен ақылдаса отырып интеллект карта сызу |
Бағалау критерилері: - мазмұндылық; - құрылымдық үйлесімділігі; - жұптағы екі мүшенің де жұмысқа араласуы |
Жаңа тақырып |
7 мин |
§25. Сығып шығару. Бөлімшелер (subdivide) |
Түсініксіз жерлерін сұрайды |
|
Практика |
20 мин |
Тапсырма. Subdivide пен Extrude құралдарын қолдана отырып текшелерден құралған үстел модельін жаса.
|
Жұптар бір -біріне көмектесе отырып, Blender бағдарламасында үстел макеттін тұрғызады.
Жұптар көрші жұптың жұмысын бағалайды. |
Жұптар көрші жұптың жұмысын бағалайды. Бағалау критерилері: - макеттің толық аяқталуы; - ұқыптылығы; - уақыт үнемдеуі; -жұптың жұмыс жасаудағы ұйымшылдығы;
|
Бекіту |
5 мин |
Зымыран сұрақтар. Мұғалім таңдауы бойынша оқушылар таңдалады
|
Басқа оқушылар осы таңдалған оқушыларға 3 сұрақтан қояды |
|
Рефлексия |
3 мин |
Оқушыларға стикерлер таратылып, сабаққа және мұғалімге кері байланыс жасау ұсынылады |
Стикерлерге әр оқушы мұғалімнің сабақ жүргізу, түсіндіру әдістеріне өз бағаларын беріп, сабақтан алған әсерлерін, ұсыныстарын жазып ағаш бұтақтарына іледі |
|
Бағалау |
2 мин |
Ортақ бағаны есептеп, хабарлау |
Күнделікке бағаларын қойдырады |
Қорытынды баға |
Үйге тапсырма |
1 мин |
§25-та берілген 3D MAX бағдарламасының мүмкіндігімен танысып, Blender бағдарламасымен салыстыра отырып ВЕНН диаграммасын толтырып келу |
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазу |
|
Бағалау парағыПрактика
Бекіту
Қорытынды баға
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20