- Учителю
- Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар №8 сабақ 'Пішіндер және нысандар (обьектілер) ' (10 сынып)
Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар №8 сабақ 'Пішіндер және нысандар (обьектілер) ' (10 сынып)
Сабақтың номері 8 | Сынып 10 Кезеңі 1 | Бала саны: | Пәні: информатика | Мұғалім аты жөні: Байдарманова Л.Н. | Жоқтар | Сынып жетекшісі
| |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Пішіндер және нысандар (обьектілер) | ||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Пішін деген не? Пішіннің қасиеттері туралы түсінік беру, пішіннің кодтау алаңымен таныстыру. Нысандардың атқаратын қызметі мен қасиеттерін түсіндіру. Оқушыларды топпен жұмыс жасап, бірөбірімен пікір алмасуға үйрету. | ||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Пішін және нысандардың әрқайсысының қасиеті болатынын және пішінге нысандарды кірістіруді, қаситеттерін өзгертуді білуі тиіс. | ||||||||||||||||||
Қолданылатын ресурстар | үлестірме қағаздар, тестілеу бағдарламасы, таймер, проектор, интерактивті тақта | ||||||||||||||||||
Мақсатқа жетудегі сабақ модульдері | Кіріспе жағымды психологиялық ахуал | Білім өзектілігін дәйектеу | Жаңа материал оқу | Проблемаларды талқылау және шешу | Оқу есептерін шешу | Бақылау және кері байланыс | Сұрақтар құрастыру мен оларды қоя білу дағдылары | ||||||||||||
Қолданылатын стратегиялар | Адам атының мағынасы, сергіту | Миға шабуыл | Мәнмәтінмен жұмыс | Жұптық және топтық тапсырмалар | Үлестірме қағаздармен жұмыс Activote | Рефлексия Жиынтық қалыптастырушы | Түймедақ | ||||||||||||
Сабақтың жоспары | 1 Ұйымдастыру 2 Топқа бөлу 3Түймедақ сұрақтарына жауап алу Қауіпсіздік ережелеріне тапсырма 4 Мәтінмен оқу және талқылау 5 Дәптермен жұмыс Сергіту 6 Жаңа білімді бекіту 7 Сабақтан білгеніміз 8 Қорытындылау Компьютерлік тест Activote 9 Рефлексия | ||||||||||||||||||
Сабақтың барысы кезеңдері мен уақыттары тапсырмалары | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Блум | Пайдаланыл-ған ресурс | Бағалау | Ескертулер Өзгерістер мен қолд. Страт. Тиімд. | АВС әрекеті Сөйлеуі мен өз ойын дәйектей алу Оқушының жазу сауаттылығы тәртібі, ынтасы, | ||||||||||||
Ұйымдастыру 2 минут | Жоқтарды белгілеу, үй жұмысын тексеру | Алтын ережелерді жазу Тақтаны сүрту | ах | Журнал Ереже |
|
|
| ||||||||||||
Топқа бөлу 3 минут | Көбелектер таңдау | Түстеріне қарай отыру | уа |
|
|
|
| ||||||||||||
Түймедақ сұрақтары минут | Визуал бейсик терезесі неден тұрады? ВБ жұмысты қалай бастайды? Қолданыстағы жобалар деген не? | Түймедақ сұрақтарын құрастыру және оған жауап беру | Білу | кітап Тірек материалдар | Қара жәшік ішіндегі жұмыс |
|
| ||||||||||||
Қауіпсіздік ережелерін ескерту 3 минут | Қауіпсіздік ережелері туралы тест тапсырма орындау | Жауап береді немесе дұрыстығын растайды |
| Жарайсыңдар Тамаша Білгір Тапқыр | Жиынтық бағалау |
|
| ||||||||||||
Мәтінмен жұмыс | Сабақтың мәнмәтінін дауыстап және жұптаса оқыту. Не оқыдың? Не түсіндің? Қай сөйлем маңызды? | Керекті және маңызды сөйлемді қаламмен сызып отыру. Сұрақтарға жауап беру. Мәтінді өзара талқылау |
| Кітап | Тамаша ж Нағыз құрметке лайық оқуш | Толықтырсаң дұрыс болар еді Тағы ойланып көрші |
| ||||||||||||
Дәптермен жұмыс Топтық тапсырмалар орындау 5 минут | тапсырмалар тарату Әр топқа тапсырмалар мен тірек материалдар таратып береді | тақырыптар бойынша практикалық тапсырмаларды орындап тұжырымдайды | Түсіну | Дәптер Үлестірме | Жазуы көркем Жазуы тиянақты Дәптері таза
|
|
| ||||||||||||
Сергіту 3 минут | билейді | Орындарынан тұрып билейді |
| Видео Қытай балеті |
|
|
| ||||||||||||
Жаңа білімді бекіту | Компьютерлерге отырғызу | Алған білімдерін компьютерде орындау | қолда | Дәптер Кітапты пайдаланып компьютерде жұмыс жасау | Жарайсың Тамаша Білгір Тапқыр |
|
| ||||||||||||
Сабақтан білгеніміз | Сабақтан не үйренгенін жаздыру | Сабақтан нені білгендерін және нені білу керектілерін жазады | ну | Пішін, оның қасиеттері, нысандарды визуалдауды, кодтау алаңын |
|
|
| ||||||||||||
Тестілеу жұмыс 7 минут | Активборд таратылады | Сұрақтарға жауап береді | қолдану | Тақырып бойынша арналған тест | Жиынтық бағалау |
|
| ||||||||||||
Рефлексия Қорытындылау 2 минут | Ұсыныс. Тілек. Ұнағаны. Қиналғаны. | Рефлексия жазу |
| Не ұнады? Не үйрендің? Мұғалімнің жақсы жағы? Мұғалімге тілек. |
|
|
| ||||||||||||
Бағалау парағы Үй тапсырмасы 2 минут | Қалыптастырушылық бағалау мен дискриптор арқылы бағалау | Үйге тапсырмасын жазады |
| 90-100 бес 70-90 торт 40-70 уш |
|
|
|
Тест жауаптары
1а 2а 3в 4в 5 с
1а 2а 3а 4 с 5 D