- Учителю
- Розробка уроку з інформатики (3 клас)
Розробка уроку з інформатики (3 клас)
Т
Тема: Основні прийоми введення та редагування тексту. Підготовка до
контрольної роботи.
Цілі: узагальнення знань про призначення основних клавіш клавіатури,
застосування умінь і навичок введення тексту, основних прийомів
редагування тексту;
-
розвиток в учнів логічного мислення, пам'яті, уваги, інформаційно-
комунікативних навичок;
-
виховувати наполегливість, самостійність, інтерес до предмета, дбайливе
ставлення до пристроїв ПК.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Обладнання: картки із зображенням основних клавіш клавіатури, розділових
знаків.
Програмне забезпечення: текстовий редактор " Блокнот" , " скарбниця знань".
Вимоги до учнів: знати назви і призначення основних клавіш на клавіатурі,
основні прийоми введення і редагування тексту.
Хід уроку
І. Організаційний момент ( вітання з учителями) -1 хв.
ІІ. Розминка: а) робота з програмою " Скарбниця знань" - знайди зайвий
предмет-3 хв.
б) складання пазлів ( кожен учень складає пристрій ПК) - 1 хв.
ІІІ. Мотивація.
Обговорення вислову академіка Глушакова: " Людина в ХХІ ст.., яка не вміє користуватися комп'ютером, подібна до людини ХХ ст.., яка не вміла ні читати, ні писати".
ІV. Актуалізація опорних знань.
а) призначення клавіш (5хв.)
Клавіша
Дія
Робота в парах
Enter
Переводить курсор на новий рядок
Дітям роздається картка з зображенням
( одна клавіша на картці).
Вчитель читає призначення клавіші і вивішує на дошку. Учні повинні цю клавішу повісити біля дії, яка їй призначена
Caps Lock
Вмикає і вимикає режим великих літер
Back Space
Вилучає символ ліворуч від курсора
Переводить курсор у вказаному напрямку
Пробіл
Відокремлює одне слово від іншого
Home
Установлює курсор на початок рядка
End
Установлює курсор на кінець рядка
б) Встановити відповідність.
На дошці картки з розділовими знаками. Учням потрібно встановити відповідність між знаком і комбінацією клавіш.( 3хв.)
: Shift + 6
, Shift + .
! Shift + 1
; Shift + 4
? Shift + 7
« » Shift + 2
V. Застосування знань, вмінь і навичок.
-
Робота із зошитом ( 5 хв.)
Завдання 1.
( Діти працюють самостійно, перевіряємо за допомогою карток. На листочках учні записують правильну відповідь і показують її усі разом вчителю.
-
Фізкультхвилинка (2 хв.)
-
Робота із зошитом.
Завдання 2.
Прочитати текст, обговорити про що йдеться мова у тексті. Дібрати назву до уривку ( 3хв.)
-
Повторити основні правила набору тексту ( мікрофон).
Вчитель починає правило, учні по черзі продовжують: ( 2 хв.)
а) Знак пробілу ставиться після ….
( ●, , , !, ? , до і після тире, до і після дужок, між словами)
б) пробіл не ставиться ( між словом і комою, крапкою, до і після дефісу).
-
Повторити правила роботи за комп'ютером ( учні по черзі тягнуть картку і читають правило). ( 2 хв.)
-
Сидіти рівно, ноги на підлозі.
-
Відстань від очей до екрана 60 см.
-
Руки чисті, сухі.
-
Не торкатися пальцями монітора.
-
Не можна стукати по клавішам.
-
Не можна клацати клавіатуру сусіда.
-
За комп'ютером працюємо 15 хвилин.
-
-
Виконання практичної роботи:
а) Лото.
( склали учні лото - носії інформації, вчитель перевертає картки і виходить
назва текстового редактора " Блокнот" ) 1 хв.
б) робота за комп'ютером:
( учні набирають текст із робочого зошита, дописують назву тексту і розбивають його на рядки по 4 слова у кожному. ( 15 хв.)
-
Пояснення домашнього завдання ( 1 хв.).
-
Підсумок уроку ( 3 хв.)