7


  • Учителю
  • Іздеу амалдары, сұрыптау, қорытынды мәнін шығару

Іздеу амалдары, сұрыптау, қорытынды мәнін шығару

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

9 «в » Күні:19.02.2015ж Бекітемін:

Сабақтың тақырыбы

Іздеу амалдары, сұрыптау, қорытынды мәнін шығару

Сілтеме

Әдістемелік нұсқаулық , оқулық

Сабақтың мақсаты

MS Access мәліметтер базасының негізгі объектілері жайлы білім қалыптастыру.Оқушылардың пәнге қызығушылығын, танымдық белсенділігін, ұқыптылығын арттыру.

Күтілетін нәтиже

А) сұрыптау не екенін біледі.

Ә) Деректер қорындағы күрделі мәліметтерді сұрыптауды біледі

Б) Деректер қорындағы күрделі мәліметтерді сұрптауды біледі және басқа оқушыға түсіндіре алады.

Ұйымдастыру

кезеңі

Оқушылармен амандасып, сынып тізімін тексеремін.

Сергіту ойыны ««Джунглидегі жаңбыр»» .Оқушылармен бірігіп бағалау критерилерін талдау. «Ән » арқылы топқа бөлу.

Үй тапсырмасын сұрау

«Ispring QuizMaker» бағдарламасы арқылы үй тапсырмасын тексеру.

Тұсау кесер бөлімі

«10 сұрақ» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашып аламын. Яғни әр топтан 3 оқушы шақырып жануар, өсімдік, аң аттары жазылған паракшаны маңдайларына жабыстырып және олардың информатика пәніне қандай қатысы бар екенін сұраймын. Әр оқушы әр түрлі пікірлерін тыңдау арқылы жаңа тақырыпты ашып аламын.

Негізгі бөлім

Жаңа тақырыпты меңгерту.

Жаңа тақырыпты меңгерту үшін әр топқа ресурстар таратып, постер жасатамын. Постер жасауға уақыт белгілеп беремін. Уақыт аяқталғаннан кейін әр топ постерлерін қорғайды. Басқа топ мүшелері қорғаған топты «екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалайды.



Практикалық бөлім. Оқушыларды компьютерге отырғызып, деңгейлік тапсырмалар беремін.

А) І деңгей

№1 тапсырма «Қазақстанда сирек кездесетін жануарлар» туралы мәліметтер кестесін аш.

а) Саны өрісі бойынша кему ретімен сұрыпта.ә) Ең ұзақ өмір сүретін 3 жануар: _________________________________________

б) Жануарлар өрісі бойынша өсу ретімен сұрыпта;



В) ІІ деңгей

Тапсырма №2

а) Кестеге өріс енгіз. Атын «Өмір сүру ұзақтығы» деп сақтап, өріске сандарды енгіз

б) Өмір сүру өрісі бойынша кему ретімен сұрыпта.

в) Ең көп өмір сүретін 3 жануар:



С) ІІІ деңгей

Тапсырма №3"Өзендер" мәліметтер қоры кестесінмен жұмыс





а) Ұзындығы қазақстанда 725 болатын өзен: _________________________________________

ә) Осы _________________өзеннің 725 дегенді 815 деп алмастыр.

б) Су алып жатқан ауданы (мың кв.км) ең өзен:___________________________________

в) Ең ұзын (жалпы ұз.) з өзен: _____________________________________________________



Қорытынды

Тақырыпты қаншалықты меңгергендерін анықтау мақсатында «Блоб ағашын» қолданамын. Сабақ барысында оқушыларды ынталандыру үшін смайлктер беріп отырамын. Барлық оқушыны критерий бойынша бағалаймын.

Үйге тапсырма: Өзінің тоқсандық бағаларын сұрыптау









Іздеу амалдары, сұрыптау, қорытынды мәнін шығару



































«Джунглидегі жаңбыр»

Сендер джунглиге тап болдыңдар. Ауа - райы тамаша, күн жарқырап тұр, күн ыстық, әрі қапырық. Міне, самал жел соқты. Алдымыздағы адамның арқасына жеңіл қол қимылын жасаңдар. Жел күшейе бастады.Арқаға қаттырақ қимыл. Ураган. Арқаны дөңгеленіп, қатты қимыл жасаймыз. Сосын жаңбыр тамшылай бастады, (қолдың ұшымен массаж жасау) Бұршақ жауа бастады. Саусақ ұшымен қаттырақ соғу. Қатты нөсер жауды, ұсақ жаңбыр, ураган, жел күшейді, ақырындай бастады, табиғат тыныштанып, күннің көзі жарқырап шыға бастады





















БЛОБ ағашы

Іздеу амалдары, сұрыптау, қорытынды мәнін шығару



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал