- Учителю
- Информатика 10 сынып қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы
Информатика 10 сынып қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы
Сыныбы: 10 "А»
Мұғалімі: Далибаев Қ
Пәні: Информатика
Сабақтың тақырыбы: Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Тезере.
Сабақтың мақсаты: Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы мен таныстыру.
Сабақтың міндеті: 1. Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасымен танысады;
2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады.
3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.
Оқыту технологиясы: Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық -коммуникациялық
технологиясы.
Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Пән аралық байланыс:
Қажетті құралдар мен көрнекіліктер: Интерактивті тақта, компьютер, проектор, дәптер, оқулық,
слайдтар, электронды оқулықтар.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру;
2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту;
3. Карта арқылы топқа бөлу
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. Үш қадамды сұхбат 2
-
Алгоритм дегенді қалай түсінесіз?
-
Алгоритм тілі нешеге бөлінеді?
-
Алгоритмнің қандай қасиеттері бар?
ІІІ. Жаңа сабақ. Қызығушылықты ояту (3 мин)
Оқушылардан қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы туралы сұрау? Түсінік беру.
IV. Мағынаны тану. Джигсо әдісі
1 тапсырма.
І топ Меню тақтасы
ІІ топ: Меню тақтасы
ІІІ топ:
2. Тапсырма.
Семантикалық картамен жұмыс
+
Программа мәтінін өндеуге арналған команда
+
Біріктірілген құрастыру ортасының конфигарцияларын өзгертуге мүмкіндік беретін команда
+
Программа мәтітін жазуды автоматтандыру құралдарын қамтитын команда
+
Қосымша ресурстарды қолдануға мүмкіндік беретін команда
+
Басқару командаларын қамтитын және құрастыру кезінде қолданылатын команда
+
V. Сабақты бекіту. Сәйкестендіру кестесі.
VII. Үйге тапсырма.
7. тақырыпты оқу, Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасына байланысты «Мен не білдім» тақырыбына ой толғау жазу.
VIII. Бағалау.
Сабақ барысындағы көңіл-күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады.
1 топсырма І топ:
1 тапсырма ІІ топ:
1 тапсырма ІІІ топ:
Семантикалық картамен жұмыс
Семантикалық картамен жұмыс
Сәйкестендіру кестесі.
Сәйкестендіру кестесі.
Сәйкестендіру кестесі.