- Учителю
- Конспект Практикалық сабақ графикаға байланысты
Конспект Практикалық сабақ графикаға байланысты
Күні: |
Пәні: Информатика |
7 «Ә»- сынып | |
Сабақтың тақырыбы: Компьютерлік графика
| |||
Сілтеме |
| ||
Сабақтың мақсаты |
| ||
Күтілетін нәтижие |
Графика тақырыбын топпен бірлесе отырып, қолданып, талдап, зерттеп, анықтап көреді. Растрлық және векторлық графиканың бір-бірімен байланысын және олардың айырмашылықтарын анықтайды. | ||
Сабақтың түрі |
Практикалық сабақ
| ||
Әдіс - тәсілдері |
Сын тұрғысынан ойлау, Мерсердің (зерттеушілік әңгімесі), Блум таксономиясы, топтық және жұптық жұмыс, жеке жұмыстар, «Стоп кадр» әдісі, «Венн диаграммасы», «Кластер» әдісі, «Галереяға саяхат» әдісі, «Ақылдың алты қалпағы» әдісі | ||
Пәнаралық байланыс |
Сызу,сурет,әдебиет | ||
Кезең |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті
| |
Ұйымдастыру кезеңі 3-минут |
1.Оқушылардың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында: поезд болып орналасып, бір-біріне сәттілік тілеумен сабағымызды бастаймыз. Кассадан билет алу арқылы 3-топқа бөлінеді. Графиктік редакторлердің аттарымен топтарға бөлу. 1.Poto Shop 2.Corel Draw 3.Paint Сабаққа дайындығын тексеру, сабақтың мақсатымен таныстыру.
|
Поезд 3-бекеттен тұрады екен деп, алған билеттері бойынша сол берілген топқа отырады. | |
Білу, түсіну
|
Графика әлемі туралы бейнекөрсетілім көрсетіледі. |
Оқушылар ойлана отырып, бейнекөрсетілім туралы өз ойларын еркін түрде жеткізеді. | |
Қолдану
|
Оқушыларға суреттер таратылып беріледі. Сол суреттерді білу мен түсінуді еске түсіре отырып, берілген тапсырманы қолдана отырып орындайды.
|
Оқушылар сыни тұрғыда ойлана отырып, берілген суреттерді қолданып сол бойынша топпен бірлесе отырып, қорғап шығады. | |
Талдау
|
Әр топ өздерінің топтарының аттарына байланысты: 1.Poto Shop 2.Corel Draw 3.Paint осы программалар бойынша берілген тапсырманы компьютерде «Галереяға саяхат» әдісі бойынша орындайды. |
Оқушылар тапсырманы орындап болған соң, жұп бойынша бірігіп, қорғап шығады. | |
Жинақтау
|
Компьютерлік графика тақырыбына байланысты сұрақтар беріледі. Эдуардо Де Бононың «Ақылдың алты қалпағы» әдісі бойынша беріледі. |
Оқушылар берілген сұрақтарға өз ойларын тұжырымдап айтады | |
Бағалау
|
Формативті бағалауда бағдаршам арқылы бағалау. Топ басшысына бағалау парағын беріп қою. Кері байланыс ретінде оқушыларға Блум таксономиясының сатыларын белгілету. |
Өз қорытынды балдарын шығарады. Оқушылар өздерінің қандай деңгейде тұрғандықтарын жазып, көрсетеді. | |
Үйге тапсырма |
Графика тақырыбына байланысты өмірмен байланыстырып, информатикалық диктант жазып келу. |
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады |