- Учителю
- Розробка уроку інформатики з теми 'Комп'ютери бувають різні' (2 клас)
Розробка уроку інформатики з теми 'Комп'ютери бувають різні' (2 клас)
УРОК № 3
Тема. Комп'ютери бувають різні
Мета: сформувати уявлення про види комп'ютерів; розглянути види комп'ютерів та сфери їх застосування; повторити правила безпечної роботи та поведінки в комп'ютерному класі, правила вибору , переміщення об'єктів;
вчити робити висновки, узагальнення, доводити власну думку; набувати досвіду роботи на комп'ютері в програмі «Сходинки до інформатики»; розвивати вміння висувати проблему, шукати шляхи її розв'язання; розвивати пам'ять, увагу, спостережливість, логічне мислення;
виховувати уважність, охайність при роботі з комп'ютером.
Формування компетентностей:
Інформаційна, самоосвітня, здоров'язберігаюча, комунікативна.
Ключові слова: персональні комп'ютери, стаціонарні комп'ютери, портативні персональні комп'ютери (ноутбук, нетбук), кишеньковий персональний комп'ютер, мікрокомп'ютер.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: мультимедійне обладнання: проектор, екран або мультимедійна дошка; програмний комплекс, підручник, робочі зошити.
Програмне забезпечення: Windows XP.
Перебіг уроку
-
Організаційний момент. Створення сприятливої атмосфери.
- Добрий день, діти.
Діти! У народі кажуть: «Добрий гість - дому радість». Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте пригадаємо, як звати наших помічників (Ганнуся, Елзік та Мудрунчик). Подаруйте їм посмішку. А зараз візьміться за руки і зігрійте своїм теплом тих, хто поруч з вами, посміхніться один одному, побажайте успіху. Я сподіваюсь, що гарний настрій у вас залишиться протягом усього уроку. (Слайд 1)
-
Отже, із гарним настроєм, ми розпочинаємо наш урок.
Вправа «Очікування».
- А що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Можливі відповіді дітей:
-
-
Я очікую, що на уроці буде цікаво.
-
-
Я хочу дізнатися щось корисне та важливе.
-
Я сподіваюсь, що дізнаюсь більше про види комп'ютерів, їх призначення та використання.
-
Я очікую, що будемо творчо працювати.
Учитель. А я, у свою чергу, сподіваюсь, що ви будете правильно, точно й красиво висловлювати свої думки, відстоювати свої точки зору, злагоджено працювати, робити висновки. Які якості характеру для цього вам потрібні? (спостережливість, витривалість, наполегливість, віра в свої сили та можливості). Ось зараз ми і перевіримо, чи ви насправді уважні, спостережливі та кмітливі. Наші помічники приготували для вас цікаві завдання. Спробуйте їх виконати. (Слайд 2)
-
Актуалізація раніше набутих знань.
Розминка
-
Гра «Відгадай слово» (Слайд 3)
-
Гра «Хто це? Що це?» (Слайд4)
Перевірка домашнього завдання.
А зараз давайте пригадаємо, що ми вже знаємо про комп'ютери? Для цього виконаємо завдання на картках.
Вкажи позначкою у квадратику, що вміє робити комп'ютер. Поясни свій вибір.
-
Обчислювати
-
Керувати пристроями
-
Складати вірші
-
Усміхатися
-
Програвати музику
-
Грати у футбол
-
Продавати квитки на літаки
-
Розмовляти
-
Прибирати в кімнаті
-
Радіти
-
Насолоджуватися
-
Грати в шахи
-
Стрибати
-
Попереджати про небезпеку
-
Навчати
-
Допомагати міліції
-
Перекладати з однієї мови на іншу
-
Мріяти
-
Допомагати конструювати машини
-
Нагадувати про дні народження друзів
-
Ображатися
-
Спостерігати за погодою
-
Допомагати мамі готувати обід
-
Товаришувати
Фронтальне опитуваня.
Тестове завдання. Вибери правильний варіант відповіді. ( Слайд5-9)
-
Для розрахунків комп'ютери використовують у:
а) бібліотеках;
б) кіностудіях;
в) банку та офісах.
-
Де комп'ютери зберігають інформацію про маршрути, наявність вільних місць:
а)у касах банків;
б)у касах попереднього продажу квитків;
в)у супермаркетах.
• Для проектування нових будинків, мостів, розроблення сучасних проектів оновлення міста комп'ютер використовують:
а) інженери;
б) продавці;
в) бібліотекарі.
• Для моделювання зачісок комп'ютер використовують у:
а) будинках моделей;
б)косметичних салонах;
в) перукарнях.
• Для створення спеціальних ефектів комп'ютери використовують у:
а)лікарнях;
6) бібліотеках;
в) кіностудіях.
-
Оголошення теми та завдань уроку.
-
А зараз, діти, я хочу відкрити вам невеличкий секрет. Справа в тому, що у Ганнусі незабаром День народження і Мудрунчик з Елзіком вирішили привітати дівчинку і подарувати їй подарунок. Але не можуть вирішити який. Ганнуся дуже любить читати книги, малювати, слухати музику, переглядати фільми, подорожувати, а на канікулах часто їздить у гості до бабусі. Як же все це сумістити? І тут у її друзів з'явилася чудова ідея! Ганнуся може подорожувати світом, читати улюблені книги, слухати музику користуючись Інтернетом! А для цього їй потрібен комп'ютер!
Саме за ним і відправились друзі до магазину. (Слайд 10). Але що ж вони побачили? На полицях магазину знаходиться безліч зовсім різних предметів і всі вони називаються одним словом - комп'ютер. Друзі прочитали, що є комп'ютери стаціонарні, персональні, кишенькові, мікрокомп'ютери, ноутбуки, нетбуки. Для того, щоб зробити правильний вибір, необхідно детальніше дізнатися про призначення кожного з них. Про різні види комп'ютерів і піде мова на сьогоднішньому уроці. Тема нашого уроку зашифрована в ребусі. Давайте спробуємо розгадати його. (Слайд 11)
Прочитаємо разом «Комп'ютери бувають різні» (Слайд 12)
-
Вивчення нового матеріалу.
-
Який же з них підійде для Ганнусі? За допомогою друзі звернулись до продавця-консультанта магазину. (Слайд 13)
А що він їм розповів, давайте послухаємо разом. І не просто послухаємо, а спробуємо допомогти Мудрунчику та Елзіку зробити правильний вибір для Ганнусі і пояснити його. (Слайд 14, відео)
Рефлексія. Так який же комп'ютер, на вашу думку, найбільш підходить для Ганнусі і чому? Ну що ж, подарунок обрали, тепер поспішаймо на День народження до дівчинки.
5. Закріплення знань і навичок.
-
Але подивіться, чомусь наша Ганнуся сьогодні сумна. (Слайд 15)
-
І я знаю, чому. Бо вона отримала завдання, яке не може виконати. Їй треба підготувати розповідь про те, які бувають комп'ютери. Вона вже побувала в бібліотеці, але інформації виявилося так багато, що самій дуже важко розібратися і дівчинка розгубилася. Давайте допоможемо їй. І перше, що ми зробимо, розкажемо, як називаються різні комп'ютери. Для цього з'єднаємо зображення комп'ютерів з їх назвами. (Слайд 16)
-
А тепер назвемо комп'ютери у порядку збільшення їх розмірів - від найменшого до найбільшого. Хто із вас може це зробити? (Слайд 17)
А зараз давайте розкажемо про призначення різних комп'ютерів.
Вправа «Закінчи речення» (Слайди 18-22)
-
Комп'ютер, призначений для роботи на ньому однією людиною, називається… (персональним)
-
Портативні персональні комп'ютери - це… (ноутбук і нетбук)
-
Комп'ютери, які знаходяться у школі, бібліотеці, кіностудії, супермаркеті і встановлені там на тривалий час, називаються… (стаціонарними)
-
Спеціальна паличка, за допомогою якої вводиться інформація у кишеньковий комп'ютер, називається… (стілус)
-
Комп'ютери, які вбудовують у годинники, мобільні телефони, називають… (мікрокомп'ютерами)
-
Молодці, діти, я бачу, що ви були уважними, і, як справжні друзі, допомогли дівчинці. Тож можна і перепочити.
Фізкультхвилинка «Друзі». (Слайд 23-38)
Робота з підручником.
-
А де ще застосовують комп'ютери, ви дізнаєтесь на сторінках 17-20 вашого підручника.
Вправа «Читання з позначками» (діти читають, ставлять позначки: «+» - я це знаю; «?» - це нове; «!» - мені цікаво)
-
От ми і дізнались багато нового про комп'ютери. Але який же День народження без розваг? І сьогодні пропоную вам пограти в ігри за комп'ютером. Та за комп'ютером можуть працювати лише ті учні, які добре знають правила безпечної роботи та поведінки в комп'ютерному класі.
6. Практична робота з комп'ютерною програмою «Сходинки до інформатики».
Повторення правил роботи за комп'ютером. Гра «Правила безпеки» (вправа «Правильно-неправильно»)
-
Із запропонованих картинок необхідно вибрати, де діти правильно користуються комп'ютером, а де - неправильно. (Слайди 39-42)
-
А зараз запрошуємо вас у комп'ютерну подорож. Ви знову зустрінетеся з Ганнусею, Елзіком та Мудрунчиком. І разом з ними побуваєте у місцях, де використовують комп'ютер.
Практична робота учнів в програмі "Стрільці по яблуках".( Слайд 43)
-
Вчитель допомагає учням працювати за комп'ютером.
Гімнастика для очей «Звездочёт» (Слайд 44-52)
Уважно слідкуйте, діти, за зірочками на екрані.
- Діти, я хочу відкрити вам таємницю - незабаром у Мудрунчика день народження і він мріє про подарунок. Дізнаємось, який? (Слайд 53).
7. Домашнє завдання. (Слайд 54)
- Ми сьогодні з вами, діти, познайомилися із сучасними комп'ютерами. Але життя не стоїть на місці. І, можливо, хтось із вас створить новий вид комп'ютерів. Тому я вам пропоную вдома намалювати, якими ви уявляєте комп'ютери майбутнього.
- Опрацювати текст підручника на ст. 17-21, розв'язати задачі №1,2 на сторінці 22.
8.Підсумок уроку (рефлексія)
- Чи справдились ваші очікування від уроку?
- Я пропоную вам незакінчене речення. Висловлюючись по черзі, закінчіть його:
На сьогоднішньому уроці для мене найбільш важливим відкриттям було…
-
Хто задоволений своєю роботою на уроці?
-
Визначте, хто був сьогодні найактивнішим.
-
Яку б пораду ви дали дітям, які ще не досягли такої активності?
-
Подякуйте один одному за допомогу, співпрацю.
.