- Учителю
- План урока Информатика (10 класс)
План урока Информатика (10 класс)
Күні: 10.09.2016 |
Сыныбы: 10
|
Пәні Информатика |
Мұғалім аты-жөні Келмағамбетова А | |||||
Сабақтың тақырыбы: §2. Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпараттық жүйелер және ресурстар | ||||||||
Сілтеме: |
| |||||||
Сабақтың мақсаты: | ||||||||
Білімділік мәні: |
Ақпарат туралы білімдерін толықтыру, ақпараттық жүйелер мен ресурстардың қолдану аясын үйрету. | |||||||
Дамытушылық мәні: |
Практикалық дағдыларын дамыту, өз бетінше жұмыс жасауда білімдерін пайдалана білуге, пәнге деген қызығушылығын қалыптастыру. | |||||||
Тәрбиелік мәні: |
Өз бетімен жұмыс жасауда ұқыптылық, еңбекқорлық, жинақылық, шапшаңдық қасиеттерін тәрбиелеу. | |||||||
Нәтиже: |
| |||||||
Түйінді идеялар: |
Ақпарат Ақпараттық жүйелер. Ресурстар. Ақпараттық, техникалық, программалық, математикалық қамтамасыз ету | |||||||
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ | |||||||
Әдіс-тәсілдері: |
диалогтық оқыту | |||||||
Пәнаралық байланыс: |
Математика | |||||||
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.) | ||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||||
|
| |||||||
Үй тапсырмасын тексеру (7 мин.) (сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі) | ||||||||
| ||||||||
Қызығушылықты ояту (2 мин.) | ||||||||
10сыныпқа арналған Е-Кітапханадан «Әлемнің ақпараттық бейнесі. Ақпараттық жүйелер. ресурстар» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Ол материалда: мәтін, сурет, анимация, тарихи деректер және дыбыстық түсіндіру қамтылған. |
Оқушылар зейін қойып тыңдайды
| |||||||
Мағынаны тану (Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.) | ||||||||
ББҮ (2 мин.) | ||||||||
ББҮ-ны толтыру |
ББ бойынша флипчартта жазу | |||||||
Білемін? |
Білгім келеді? |
Үйрендім? | ||||||
Сабақтың негізгі бөлімі (20 мин.) | ||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||||
Сыныпты санау арқылы 3 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру. 10сынып оқулығында «Әлемнің ақпараттық бейнесі. Ақпараттық жүйелер. ресурстар» тақырыбын оқыту.
|
Оқушылар белсене қатысады. Оқушылар екі топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды. Топтағы әрбір оқушы «Әлемнің ақпараттық бейнесі. Ақпараттық жүйелер. ресурстар» тақырыбын бөліп алып оқиды. Оқушылар өздері оқыған ақпарат туралы топқа түсіндіреді.. | |||||||
Ой толғаныс (4 мин.) | ||||||||
Әлемнің ақпараттық бейнесі. Ақпараттық жүйелер. ресурстар |
Әлемнің ақпараттық бейнесі. Ақпараттық жүйелер. ресурстар | |||||||
Қорыту. Күтілетін нәтиже (3 мин.) | ||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||||
Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау) |
Сұрақтарға жауап береді. | |||||||
Бағалау (2 мин.) | ||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||||
Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды. |
Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды. | |||||||
Үйге тапсырма (1 мин.) | ||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||||
Үйге «Әлемнің ақпараттық бейнесі. Ақпараттық жүйелер. ресурстар» тақырыбын оқып келу. |
Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады. | |||||||
Рефлексия (2 мин.) | ||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||||
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну. |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады. |