- Учителю
- Графикалық редакторда сурет салу құралдары
Графикалық редакторда сурет салу құралдары
Сабақ 23 |
| |||||||
Сабақтың тақырыбы |
Графикалық редакторда сурет салу құралдары | |||||||
Сабақтың мақсаты |
Paint графикалық редакторының құралдарымен таныстыру, олардың атқаратын қызметі және қасиеті туралы мағлұмат беру. Paint графикалық редакторының элемент құралдарын таныстыру, оларды білім белсенділігіне, суреттерді компьютерде пайдаланып салу, мүмкіндіктеріне және тәсілдеріне қатысты оқушылардың білімін толықтыру. | |||||||
Оқыту Нәтижесі |
Paint графикалық редакторының құралдарын ажырата алады, редакторда сурет салып оны бояп сақтап , сипаттай алады. | |||||||
Әдіс-тәсілдер |
Жеке, жұптық, топтық жұмыс, Блум таксаномиясы, Диалогтық оқыту, АКТ, | |||||||
Кері байланыс |
Берілген тапсырмаларды орындату арқылы және бағалау түрлері арқылы байланыс жасау; | |||||||
Ресурстар мен құрал-жабдықтар |
Интербелсенді тақта, постер, маркер,практикалық тапсырмалар | |||||||
Бағалау әдістері |
Сөзбен бағалау /ауызшы/, критерийлер бойынша бағалау парақтары, білім ағашын отырғызу, топтық, өзін-өзі бағалау, формативті бағалау, жиынтық бағалау | |||||||
Сабақ барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті Маған қосылып қайталаңыз: |
Оқушының іс-әрекеті
| ||||||
. | ||||||||
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды психологиялық дайындау, өзін-өзі реттеу |
Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алады. |
Сәлемдеседі, сабаққа назар аударады. | ||||||
«Мен- ол - мен» бүкіл әлемде маған ұқсайтын жан жоқ. Менің барлық жеңісім мен табысым тек маған ғана тиесілі. Менің барлық жеңілісім мен қателігім өзімдікі.Менде бәрі жеткілікті. Мен өте тамаша адаммын. Менің қолымнан бәрі келеді | ||||||||
Білу Тақырып мазмұны бойынша Кім? Не? Қандай? Қалай? Нені? Қашан? Не істеді? Сияқты сұрақтарға жауап беретін толық ақпарат іріктелінуі қажет.
|
(Әрбір дұрыс жауапқа оқушыларға жұлдызшалар таратылды)
| |||||||
Топтық жұмыс топтарға бөліп отырғызу |
Мозаика әдісі бойынша оқушыларды үш топқа бөліп отырғызу. | |||||||
Түсіну Неге? Неліктен? Себебі? Не үшін сұрақтары оқушының жоғарыда берген жауаптарына оларды тереңдету үшін қойылады |
| |||||||
Қолдану Практикалық жұмыс |
«Қызықты диктант» Мұғалім берілген тапсырманы оқиды, ал оқушылар тапсырмаларды компьютерде орындайды. (Activ studio -дағы видео құралы арқылы жаздырып қою) 1. Үлкен шеңбер салыңыз 2. Сол шеңбердің төменгі бөлігін өшіріңіз. Сол кезде доға пайда болады. 3. Кішкентай шеңбер салыңыз. 4. Сол шеңбердің бірнеше көшірмесін жасап немесе бірнеше шеңбер салып бірінен соң бірін орналастырыңыз. 5. Оларды доғанын астына орналастырыңыз 6. Кіші шеңберлердің төменгі бөліктерін өшіріңіз 7. Центірінең бастап сызық жүргізіңіз 8. Сызықтың төменгі сол жағына кішкене шеңбер орналастырыңыз 9. Шеңбердің жоғарғы жартысын өшірініз 10. Өзімізге ұнаған түспен бояу Сол кезде қандай сурет шықты? (Қолшатыр) | |||||||
Сергіту сәті |
Интербелсенді тақтаға «Скелет биі» биін қосып қояды Оқушылар сергіту сәтін орындайды | |||||||
Талдау Қорытында жасау, анықтама беру, мазмұнды жүйелеу, |
Әр топ өздерінің салған суреттері және бүгінгі күнгі сабақта өтілген материалдар талдау жасайды?
| |||||||
Топтау Өз жұмыстарына баға беру
|
Оқушылар бүгінгі сабақта өткен материалдар бойыншаБілемін
|
Білдім
ұпай(0,5) |
Жаңалық
ұпай(0,65) |
Түсінбедім
ұпай(0,2) |
Ком сурет сала алмадым ұпай (0,95)
| |||
|
|
|
|
|
Сабақты қорытындылау
Бағалау
Мұғалім жинақтап қорытынды баға қояды
«5»- (2,8-3,1)
«4»-(2,5-2,7)
«3»-(2,6-2,3)
«2»-(2,2-1,5)
Әр топ басшысы бағалау парағындағы қорытынды ұпайды шығарып, сыныпқа хабарлайды
Рефлексия
«Әткеншек» ойыны. Балаларды екі шеңберге тұрғызу. Ішкі және сыртқы шеңбер кезегімен қозғалып сабақта не болғанын бір біріне айтады
Оқушылар сыртқы және ішкі шеңберге тұрады. Ішкі және сыртқы шеңбер кезегімен қозғалып сабақта не болғанын бір біріне айтады
Үйге тапсырма
$ 48 оқу, кескін картаға зерттеушілердің маршруттарын белгілеу.
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады