- Учителю
- Сабақ тақырыбы: Информатика. Ақпарат.
Сабақ тақырыбы: Информатика. Ақпарат.
Мерзімі |
Информатика 7-сынып | ||||
Сабақтың тақырыбы: |
</<font face="Times New Roman, serif">Информатика. Ақпарат. Ақпараттардың алуан түрлілігі және олардың өңдеу тәсілдері. Ақпарат саны, өлшем бірлігі Ақпарат қасиеті. Әлемнің ақпараттық бейнесі | ||||
Сілтеме |
« Информтаика» 7сынып «Информатика негіздері» Республикалық Ғылыми әдістемелік журналы № 3, 2014ж. Интернет материалдары. Мұғалімдерге арналған нұсқаулық. | ||||
Мақсаты |
- деректер мен зерттеулерді өз бетінше оқып, қажетіне сай пайдалану дағдыларын дамыта отырып, Ақпараттардың алуан түрлілігін саралай білу, шығармашылықпен жұмыс істеуді қалыптастыру; -Ақпаратты танып-білуге, айырмашылықтарын салыстыра білуге.Тақырыпқа байланысты тапсырмалар арқылы окушылардың сыни тұрғыда ойлау қабілеттерін дамыта отыра, ой -қиялын, өрісін, іздену қабілеттерін дамыту. | ||||
Нәтижесі |
Оқушыларды бірлесе оқыту мақсаттарын орындау барысында жаңа әдіс -тәсілдерді пайдалану арқылы өзара әрекеттесу дағдылары дамиды. Оқудың тиімді жолдары арқылы оқушылардың білімдерін бағаланады. Негізгі шарт ақпарат бейнесін үйреніп, тірек сызбалармен жұмыс істейді. | ||||
Көрнекілігі |
ДК, интербелсенді тақта, электронды оқулық, постер, қима тапсырмалар, ; | ||||
Сабақтың барысы |
Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, даярлығын тексеру, ынтымақтастық атмосферасын құру, топқа бөлу. (5 мин) | ||||
Жаңа сабақ кезеңдері | |||||
Білім |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Модуль | |
Түсіну (20 мин) Жаңа сабақтың жоспары: 1.Информатика ғылымы немен айналысады ? 2.Ақпарат дегеніміз не?; 3.Ақпарат саны, өлшем бірлігі, қасиеті ; 4.Ақпараттық бейнесі |
Практикалық жұмыс
|
1) Тақырыппен таныстыру 2) Әр топка сызба түріндегі ресурсты тарату, тапсырманы көрсету, бағыттау;
|
1) Жаңа материалды муқият тыңдау, көреді, талқылайды; 2) Топпен жұмыс жасай отырып: кесте түрінде берілген ресурспен танысып, визуалды айғақтарды постерге орналастыра отырып тапсырмасын орындайды, топта зерттеу жұмысын жүргізе отырып диалогка түседі.
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер (Топпен жұмыс. Жеке жұмыс.
Жұптық жұмыс.
Диалогтік оқыту, сұрақ қою)
Оқытуды басқару және көшбасшылық
СТО
АКТ- ны пайдалану. (интерактивті тақта, ноутбук)
ОүБ және ОБ | |
Сергіту сәті 2 мин |
| ||||
Қолдану (6 мин) |
1)Тапсырмалар беріледі Ақпарат деген не? Ақпараттың түрлері? Ақпараттың қасиеттері? Ақпаратты өңдеу? |
Жұптарға тапсырма, деңгейлік және жас ерекшелігіне байланысты тапсырма береді. |
Дұрыс жауабын белгілеп, өздерін-өздері тексереді. | ||
Талдау Жинақтау (7 мин) |
Жоспар бойынша түсініктерін жинақтау, Қорытындылау Жаңа материал бойынша түсінгендерін зерттеу: - Ақпаратты қалай өлшеуге болады? Ақпараттың қасиеттерінтүсіндіретін мысалдар келтір? |
Бүгінгі сабақта оқытылған материалдарды еске түсіреді. Сонымен, бүгін сабақта не үйрендік? |
Тапсырманы орындай отырып оқушылардың СТО қабілеті дами түседі;
| ||
Бағалау (3 мин) |
Бағалау парағын топ басшыларына бағалату. |
Топ мүшелерінің қойған бағаларымен салыстыра отырып бағалайды. |
Топ басшылары бағалау парағындағы топ мүшелерінің бағасын оқиды. | ||
Орындауға арналған тапсырмалар (2 мин) |
тәжірибелік жұмыс №3
|
Үй тапсырмасын береді |
Үй жұмысын белгілеп алады (Рефлекция: сабақтан алғанын стикерге жазады) |
|