7


  • Учителю
  • Есептеу техникасының даму тарихы.ЭЕМ даму буындары

Есептеу техникасының даму тарихы.ЭЕМ даму буындары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала



Сыныбы:6 «А»

Күні: 08.10.2016

Пәні: Информатика

Мұғалімі:Сүлейменова А

Сабақтың тақырыбы:

Есептеу техникасының даму тарихы.ЭЕМ даму буындары



Мақсаты :

Оқушыларды есептеу механизмдері мен құрылғыларының шығу тарихымен таныстыру

Күтілетін нәтижелер:

Есептеуіш техниканың даму тарихын біледі

Есептеуіш техниканың даму кезеңдерін талдайды

Қазіргі кезде қолданып жүрген компьютерлерге сипаттама береді

Керекті жабдықтар:

Интерактивті тақта, бағалау парақтары, стекерлер, бағдаршам түстері, ватман, маркер

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

I.Тұлғааралық байланыс орнату

1.Сыныппен амандасу

2.Топқа бөлу

Топқа бөлінеді

(Есептеу құрылғысы арқылы)

Тұсаукесер:

Тест

  1. Пернетақта қандай құрылғы

**а) Компьютерге ақпаратты енгізу құрылғысы

в) Компьютерден ақпаратты шығару құрылғысы

с) Компьютердің қосымша құрылғысы

  1. Алфавиттік-цифрлық пернетақта пернелерін атаңыз

а) Функциялық пернелер

**в) Әріптер мен сандар

с) Қосымша пернелер

  1. Курсорды басқару пернелерін атаңдар

а) NumLock,оң жағындағы сандар

в) F1-F12

**с) Сілтемелер, Home, End, PageUp, PageDown

  1. Функционалдық пернелер нелер жатады

а) NumLock,оң жағындағы сандар

**в) F1-F12

с) Сілтемелер, Home, End, PageUp, PageDown

  1. Қосымша цифрлық пернетақтада қандай пернелер бар

**а) NumLock,оң жағындағы сандар

в) F1-F12

с) Сілтемелер, Home, End, PageUp, PageDown

Тест сұрақтарына оқушылар жауап береді. Бірін-бірі тексереді

Негізгі бөлім :

Топтық жұмыс (Суреттер беріледі)

1 топ Есептеу техникасының даму тарихы

2 топ ЭЕМ даму буындары

Оқулықпен жұмыс

тапсырмалар беріледі

1 топқа В деңгей

2 топқа А деңгей

Оқушылар постермен жұмыс жасайды

1 топты «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»

2 топты «Бағдаршам» арқылы бағалайды

Оқушылар кітапта берілген тапсырманы орындайды

Қорытынды

  1. Сөзжұмбақты шешу керек

  2. Кестемен жұмыс

Бұл тапсырмалар интерактивті тақтада орындалады

Тапсырмалар интерактивті тақтада орындайды

Үйге тапсырма

Есептеуіш машинаның даму тарихын оқу, реферат дайындау,

43 беттегі кестемен жұмыс

Бағалау

Бағалау парағы арқылы бағаланады

Критериалды бағалау, Екі жұлдыз, бір ұсыныс, Бағдаршам

Ұпайды бағаға айналдыру шкаласы: Барлығы: 21 ұпай

18-20 - "5"

14-17 - "4"

9-13 - "3"

Бағалау шкаласы арқылы өздерін бағалайды

























 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал