- Учителю
- Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар №8 сабақ 'Алгоритм құру және оны программалау. ' (9 Сынып)
Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар №8 сабақ 'Алгоритм құру және оны программалау. ' (9 Сынып)
Сабақтың номері 8 | Сынып 9 Кезеңі 1 | Бала саны: | Пәні: информатика | Мұғалім аты жөні: Байдарманова Л.Н. | Жоқтар | Сынып жетекшісі
| |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Алгоритм құру және оны программалау. | ||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Алгоритмнің түрлеріне мысалдар келтіріп, оны программалауды үйрету. | ||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Программа құра алуы және блок схемада алгоритмді бейнелей алуы керек. | ||||||||||||||||||
Қолданылатын ресурстар | үлестірме қағаздар, тестілеу бағдарламасы, таймер, проектор, интерактивті тақта, мысал есептер, сұрақтар | ||||||||||||||||||
Мақсатқа жетудегі сабақ модульдері | Кіріспе жағымды психологиялық ахуал | Білім өзектілігін дәйектеу | Жаңа материал оқу | Проблемаларды талқылау және шешу | Оқу есептерін шешу | Бақылау және кері байланыс | Сұрақтар құрастыру мен оларды қоя білу дағдылары | ||||||||||||
Қолданылатын стратегиялар | Ең жақсы қасиетің, сергіту | Хоккей ойыны | Тірек материал | Алгоритм құру | Программалау және оны тестілеу Activote | Рефлексия Жиынтық қалыптастырушы | түймедақ | ||||||||||||
Сабақтың жоспары | 1 Ұйымдастыру 2 Топқа бөлу 3Түймедақ Қауіпсіздік ережелеріне тапсырма 4 Капитандар сайысы 5 Қорғаушылар сайысы Сергіту 6 Капитан мен қорғаушылар сайысы 7 Қорытындылау Компьютерлік тест Activote 8 Рефлексия | ||||||||||||||||||
Сабақтың барысы кезеңдері мен уақыттары тапсырмалары | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Блум | Пайдаланыл-ған ресурс | Бағалау | Ескертулер Өзгерістер мен қолд. Страт. Тиімд. | АВС әрекеті Сөйлеуі мен өз ойын дәйектей алу Оқушының жазу сауаттылығы тәртібі, ынтасы, | ||||||||||||
Ұйымдастыру 2 минут | Жоқтарды белгілеу, үй жұмысын тексеру | Алтын ережелерді жазу Тақтаны сүрту |
| Журнал ереже |
|
|
| ||||||||||||
Топқа бөлу қайталау 3 минут | Ең жақсы қасиетің көбелектер түсі бойынша отыру | Қалыптастырушы бағалауы керек | ахуал | Тамаша Бәрекелді Өте керемет Әдемі Таңқаларлық |
|
|
| ||||||||||||
Түймедақ Сұрақ 8 минут | Сұрақтар:
10. Read және readln операторларының айырмашылығы қандай? Программа соңында қойылатын readln операторы нені білдіреді? | Түймедақ сұрақтарына жауап беру қорғаушылар мен капитандар | Білу | кітап Тірек материалдар | Қара жәшік ішіндегі жұмыс |
|
| ||||||||||||
Қауіпсіздік ережелерін ескерту 3 минут | Қауіпсіздік ережелері туралы тест тапсырма орындау | Жауап береді немесе дұрыстығын растайды |
| Жарайсыңдар Тамаша Білгір Тапқыр | Жиынтық бағалау |
|
| ||||||||||||
Капитандар сайысы |
| Әр топтың капитандары компьютерге отырып берілген есептің программасын жазады. Есептердің берілгендері карточка арқылы беріледі. |
| Кітап | Тамаша ж Құрметке лайық оқушы Тағы ойланып көрші |
|
| ||||||||||||
Қорғаушылар конкурсты | Program экранды тазалау үшін библиотеканы ашады var экранды тазалау Readln программаның басы writeln айнымалыларды сипаттау Begin енгізу операторы end шығару операторы clrscr программаның соңы Алдынғы екі конкурстың нәтижелері тексеріледі. Шабуылдаушылар мен қақпашылар конкурсы. Әр комментатор дұрыс сөйлей білу керек. Соныдықтан, топтағы коммен- таторлар Паскаль программа-сындағы операторлар жайлы айтып беру қажет.
| Қорғаушылардың зейіндері дұрыс дамыған болуы керек. Сондықтан, әр топтың қорғаушылары компьютерде терілген дайын программаның қатесін табу керек. Терілген программа: | Түсіну | Үлестірме | Жауап нақты ма? Жауап түсінікті ме? |
|
| ||||||||||||
Сергіту 3 минут | билейді | Орындарынан тұрып билейді |
| видео |
|
|
| ||||||||||||
Капитан мен қорғаушылар жарысы | Әр топтың капитандары мен қорғаушылары компьютерде жұлдызшалардан қақпаның суретін салу программасын шығару керек. Мысалы: * *
| Шабуылдаушылар мен қақпашылар қарсылас командаларына дайындаған сұрақтарын қояды. Капитандар мен қорғаушылар Паскаль тілінде жасалған жұлдызшалар түріндегі қақпаның суреті интерактивті тақтадан көрсетіледі. |
| Программа тестілеуден өту керек. | Жарайсыңдар Тамаша Білгір Тапқыр |
|
| ||||||||||||
Тестілеу жұмыс 7 минут | Активборд таратылады | Сұрақтарға жауап береді | Қол | ОЖ ға арналған тест | Жиынтық бағалау |
|
| ||||||||||||
Рефлексия Қорытындылау 2 минут | Ұсыныс. Тілек. Ұнағаны. Қиналғаны. | Рефлексия жазу | дану | Не ұнады? Не үйрендің? Нені қалар едің? |
|
|
| ||||||||||||
Бағалау парағы Үй тапсырмасы 2 минут | Қалыптастырушылық бағалау мен дискриптор арқылы бағалау | Үйге тапсырмасын жазады |
| 90-100 бес 70-90 торт 40-70 уш |
|
|
|