- Учителю
- Сабақтың тақырыбы: Ақпараттың қасиеттері (6-сынып)
Сабақтың тақырыбы: Ақпараттың қасиеттері (6-сынып)
Сабақтың тақырыбы: Ақпараттың қасиеттері.
</<font face="Times New Roman, serif">Сабақтың мақсаты:
-
оқушылар бойында ақпараттың қасиеттері туралы білім қалыптастыру.
Оқушылар білуі тиіс: ақпараттың қасиеті - обьективтік, толықтық, адалдық, өзектілік, құндылықты.
Оқушылар үйренуі тиіс: ақпараттың қасиеттерінің мәнін бағалауды, алған ақпараттың белгілі бір қасиеттерге ие екендігіне мысалдар келтіре алуды.
Сабақтың барысы
-
Ұйымдастыру кезеңі
-
Сабақтың мақсаты мен міндеттерін қою
-
Білімді дамыту.
-
Еске түсіру арқылы қандай ақпарат түрлерін алдыңдар?
-
Қандай сезім мүшелері арқылы ақпаратты қабылдадыңдар?
-
Алынған ақпарат пайдалы болды ма?
-
Ақпараттың тағы қандай қасиеттерін атай аласыңдар?
-
Жаңа сабақты оқып - үйрену.
Ақпараттың қасиетін бағалау керек болған бірнеше жағдаяттарды қарастыру. Мысалы: Сіз көшеде келе жатсаңыз, алдыңыздан бір адам шығып түсініксіз тілде: «Tere! Kas voite oelda, kuidas saada hotelli?» (Сәлеметсіз бе! Айтыңызшы,қонақүйге қалай барады). Сіз үшін бұл қандай ақпарат?
-
Бекіту
-
Толық ақпаратты анықтау:
-
Бір тәулікте 24 сағат бар.
-
Ұшақ таңертеңгі сағат 5 - те ұшып келеді.
-
Бұл айда 31 күн.
-
Менің палитрамда 6 түс.
-
Бір жылда 24 ай бар.
-
Дәйекті ақпаратты анықтау:
-
Барлық сабақтар 30 минутқа созылады.
-
Барлық өсімдіктердің жапырақтары жасыл түсті.
-
Креслоның екі аяғы бар
-
Сабақ уақытында мектептің терезелері әрқашан ашық болады.
-
Информатика кабинетінде компьютерлер орнатылған.
-
Түсінікті ақпаратты анықтау.
-
- Квадрат теңдеудің түбірлерін табу үшін дискриминант есептеп шығаруы керек.
-
- Жедел жәрдем телефон нөмірі 103.
-
Қорытындылау
Оқушыларды бағалау.
-
Үй тапсырмасы.
Оқулықтағы $3-ты оқып, бақылау сұрақтарына жауап беру.