- Учителю
- Планы на тему Word
Планы на тему Word
Берілген уақыт |
Пәні: Информатика |
Мерзімі: 13.03.2014 жыл |
Сыныбы: 8«Ж» | |
Сабақтың тақырыбы: |
1. Мәтіндік процессорда кестелермен жұмыс жасау | |||
Сабақтың реті: |
2-сабақ | |||
Жалпы сабақтың мақсаты: |
Кестелер. Кестелерді құрады, Кестелерді редакциялайды, кесте ішіне мәлімет енгізеді және пішімдейді | |||
Күтілетін оқу нәтижелері:
|
Оқушылар мәтіндік процессорда кесте құра алады, - мәтін енгізеді және пішімдейді; - ұяшықтармен жұмыс жасауды біледі; - оқушылар диаграмма құруды үйренеді. | |||
Түйінді идеялар: |
Мәтіндік процессорда кесте құру және кестенің барлық мұмкіндігін пайдалана отырып жұмыс жасауды меңгеруі | |||
Сабақтың типі: |
| |||
Сабақты ұйымдастыру түрі: |
Тренинг-тәжірибе | |||
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Сәлемдесу, айналмалы бекет, ойлан, бірік, бөліс әдісі, ыстық орындық, анкета | |||
Жұмыс түрлері: |
Ұжымдық, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс | |||
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: |
Интерактивті тақта, ғаламтор, слайд, ақ парақшалар, маркерлер, стикерлер, компьютер | |||
І Қызығушылығын оятукезеңі: | ||||
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті | |||
2 мин |
1-әрекет . Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. «Сәлемдесу» ойсергегін жасайды |
Оқушылар бір-бірімен төрт түрлі әдіспен амандасады. | ||
1 мин |
2-әрекет . Осы ойындағы «Танымайтын адам, мұғалім мен оқушы, сыныптастар» арқылы топқа бөлу.
|
Оқушылар топқа бөлініп, жаңа топ құрады | ||
5 мин |
3-әрекет. «Айналмады бекет» әдісімен үй тапсырмасын тексеру. |
Оқушылар әр топқа берілген сұраққа жауап беріп топтарды айналып шығады, соңында өз тобындағы жазылған жауаптарды түйіндеп, топтан бір адам жауап береді | ||
1 мин |
4-әрекет . Жауаптар «Бағдаршам» арқылы бағаланады |
Топтар бір - бірінің жауабын түрлі-түсті қағаздарды пайдалану арқылы бағалайды | ||
3 мин |
5-әрекет. Топтық жұмыс: Интербелсенді тақтадан жаңа сабаққа байланысты, мәтіндік процессорда кестелерді құру, кестелерді түрлендіру туралы слайд көрсету
|
Слайдтағы материалдарды талқылау арқылы, жаңа сабақтың мағынасын ажыратады | ||
10 мин |
6-әрекет. Топтық жұмыс: «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы топтық жұмыста кестені қолданудағы тиімді жақтарын талқылайды
|
Оқушылар топта кестені не үшін пайдаланады, кестенің тиімді жақтарын қандай, кестені кандай жолдармен құрады сол жайында постер дайындайды. Оны топ мүшелері қорғайды, жариялайды, топ арасында талқылайды.
| ||
1 мин |
7-әрекет . Стикерді пайдалану арқылы постерді бағалау |
Топтар бір-бірінің жұмыстарын стикер жабыстыру арқылы бағалайды | ||
|
ІІ Мағынаны тану кезеңі: | |||
5 мин |
8-әрекет. Жеке, жұппен, топпен жұмыс: Компьютерде кестенің түрлерін құру және оған мәтін енгізу тапсырылады |
Оқушылар берілген тапсырма бойынша компьютерде жұмыс жасайды | ||
1 мин |
10-әрекет . Бағалау |
Оқушылар бір-бірлерінің жұмыстарын орындарын ауыстыру арқылы бағалайды
| ||
2 мин |
11-әрекет . Сергіту жаттығуын жасату |
Оқушылар интербелсенді тақтадан көрсетілген қимылдарды қайталау арқылы сергіту жаттығуын жасайды | ||
8 мин |
12-әрекет. Жұптық жүмыс Ой қозғау әдісі бойынша оқушылар кестенің басқа да мүмкіндіктерін қарастыру тапсырылады. |
Оқушылар жұптасып EXSEL бағдарламасында жұмыс жасап, диаграмма құруды үйренеді | ||
1 мин |
13-әрекет . Үй тапсырмасы |
Үйге кестелер туралы оқып келу. Күрделі кестелерді құру тапсырылады | ||
3 мин |
14-әрекет . «Ыстық орындық» әдісі бойынша белсенді оқушыны марапаттау |
Оқушылар ең белсенді оқушыны анықтап, «Ыстық орындыққа» отырғызады, оған бүгінгі тақырып бойынша сұрақтар қояды, сыйлық беріледі | ||
2 мин |
15-әрекет. Жеке жұмыс: «Анкета» әдісі бойынша кері байланыс жасату
|
Оқушылар күтілетін нәтижеге ойларын анық жеткізеді, бірін-бірі бағалай алады. Оқушылар анкета толтыру арқылы кері байланыс жасайды.
| ||
|
Мұғалім |
Байбалақова Зейнегүл Қырғызбайқызы | ||
|
Тренер |
Есентаева Айжан |