- Учителю
- Презентация по русскому языку на тему 'Блакнот және калькулятор бағдарламалары' (5 класс)
Презентация по русскому языку на тему 'Блакнот және калькулятор бағдарламалары' (5 класс)
Күні:
Сыныбы
5-сынып
Пәні
Информатика
Сабақтың тақырыбы
Блакнот және калькулятор бағдарламалары
Сілтеме
Оқулық. Информатика 5 сынып, Арман -ПВ, 2013 ж,
МАН, материалдары, слайд, компьютер.
Сабақтың мақсаты
Блокнот және калькулятор бағдарламасын таныстыру арқылы онымен жұмыс жасай білуді үйрету.
Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері
-
Тақырып бойынша мағлұмат бере отырып, практикалық жұмысқа баулу;
-
Топтық жұмыс арқылы бірлескен жұмысты ұйымдастыру;
-
Тақырыпты АКТ көмегімен аша отырып, сыни ойлауға жетелеу;
Оқыту нәтижесі
«Блокнот» «Калькулятор »программаларымен танысады;
Екі программаның қазіргі кездегі мүмкіндіктерін көреді.
Негізгі идея
Блакнот және калькулятор бағдарламаларының мүмкіндіктерімен жұмыс жасауға үйрету.
Сабақтың көрнекілігі
Интербелсенді тақта,компьютер,
Бағалау
Бағалау парағы, басбармақ әдісі
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
І .Ұйымдастыру кезеңі( 5 минут)
Сынып оқушыларына жағымды ахуалорнату.
Шаттық шеңберге тұрғызу. Блакнот және калькулятор тақырыбында топқа бөлінеді.
Оқушылар шаттық шеңберге тұрады.
Берілген киынды қағаздарды алу арқылы топқа арқылы топқа бөлінеді.
І бөлім «Ой қозғау»
Үй жұмыстарын тексеру(9 минут)
Оқушылар «Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша үйтапсырмасына жауап береді.( жеке жұмыс) Мадақтау арқылы бағалау.
ІІ бөлім «Ой түю» Жаңа тақырыпты хабарлап мақсатын түсіндіру.
Тыңдайды, ұғынады, салыстырады, ой түйеді.
ІІІ бөлім «Ой қорыту»
Топ болып ақылдасады, бірін бірі тыңдайды.шешімге келеді жауап береді.
8. Блум таксономиясы бойынша тапсырмалар
Бағалау
Уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-
әрекеті
Білу, Түсіну
«Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша үйтапсырмасына жауап береді. ( жеке жұмыс)
«Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша блакнот және калькуятор бағдарламалары туралы айтады.
Басбармақ әдісі арқылы бағалау
10 мин
Қолдану
Деңгейлік тапсырма беремін. ( жеке жұмыс)
Оқушылар оқулық бойынша тапсырмаларды орындайды .
Топ басшылары бағалайды. Әр сұраққа 1 баллдан қойылады.
13 мин
Сергіту сәті
Бейне роликтегі қимылдарды орындау.
2 мин
Талдау, Жинақтау
Галереяны шарлау стратегиясы бойынша - 1- топқа блакнот тақырыбына 2- топқа калькулятор тақырыбына 5 сұрақтан жазу.
Галереяны шарлау стратегиясы бойынша - 1- топқа блакнот тақырыбына 2- топқа калькулятор тақырыбына 5 сұрақтан жазып қабырғаға іліп, әр топ бір-бірінің сұрақтарына жауап бреді.
Басбармақ әдісі арқылы бағалау
15 мин
Бағалау
Ынталандыру белгілері арқылы, бағалау парағы бойынша
жиналған ұйпайларын есептеп суммативті бағасын шығару.
Сабақты талдау кестесі.
5 мин
Үйге тапсырма
197- беттегі бақылау сұрақтарына жауап беру.
1 мин