- Учителю
- Конспект урока на тему 'Анимация және тұсаукесердің көрсетілуі'
Конспект урока на тему 'Анимация және тұсаукесердің көрсетілуі'
Сабақтың өтілетін күні | Пәні | Класы | Пән мұғалімі | |||||||
| Информатика | 6 | Джанзакова Айгерим | |||||||
Сабақтың тақырыбы | Анимация және тұсаукесердің көрсетілуі | |||||||||
Сабақтың мақсаты | POWERPOINT программасында құрылған презентацияны анимациямен әрлендіру дағдыларын қалыптастыру.
| |||||||||
Күтілетін нәтижесі | POWERPOINT программасында құрылған презентацияда анимация және гиперсылкамен жұмыс істей алады.
| |||||||||
Түйінді идея | "Естігенімді ұмытамын , көргенімді сақтаймын, өз жасағанымды меңгеремін"
| |||||||||
Сабақтың мазмұны
| ||||||||||
уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||
2 мин | Ынтымақтастыру сәті. Тренинг: «Жақсы лебіз» ойыны | Оқушылар шаттық шеңберіне жиналады. Бір оқушы қасындағы көршісіне жақсы лебіз білдіреді. Екінші оқушы үшіншіге т.с.с | Үш шапалақ |
| ||||||
2 мин | Топқа бөлу. мозайка animation presens сөздерін таңдау | Ағылшынша орысша қазақша |
| Суреттер | ||||||
5 мин | "Өзіме от шақырамын" 1.PowerPoint дегеніміз не? 2.Видеоны қалай кірістіреміз? 3.Тұсаукесерде WordArt нысандарын қолдануға бола ма? 4.Анимацияның көрсетілуі? 5.Тұсаукесерде анимацияның көрсетілуі? 6.Тұсаукесерге қосылған видеоны өзгертуге бола ма? | Жеке оқушыдан сұрақ-жауап алу | Үш шапалақ | Слайд | ||||||
5 мин | Тақырыпты меңгеру мақсатында Жұптық жұмыс . Тақырып ашылады: Анимация және тұсаукесердің көрсетілуі | Мәтінді бөліп оқиды, «Инсерт» стратегиясы арқылы түртіп алады, түсінгендерін бірге талқылайды, "Ротация" әдісі арқылы постер қорғайды | Бағалау парағы, үш шапалақ | постер маркерлер | ||||||
19 мин | Бекіту. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. Критеримен бағалау: 1.Жобаның тақырыпқа сай болуы 2.Анимацияның қамтылу деңгейі 3.Жобаны жеткізу шеберлігі. 4.Түстердің сәйкестігі.
| Жұптық жұмыс. 1 жұп А деңгейі. "Жонглер " 2 жұп В деңгейі "Ұшақ" 3 жұп С деңгейі "Ағаштағы жемістер" 4 жұп С деңгейі шығармашылық тапсырма.
| Критерий бағалау Жұптар бір-бірін бағалайды | Компьютермен жұмыс
| ||||||
2 мин
| Сергіту сәті «Көз жаттығу»
| Оқушылар орнынан тұрып жаттығуларды жасайды. |
| Слайд | ||||||
2 мин | Қорыту . Суретті сөйлету 204-211 суреттер | Жеке оқушы жаңа тақырыпты қорытады. | Үш шапалақ | Слайд
| ||||||
2 мин | Кері байланыс Бағалау парағы
| № | Тақырыпты меңгеруі | Өз бетімен 1 балл | Біреудің көмегімен 0 балл | |||||
1 | Анимацияны баптау |
|
| |||||||
2 | Слайдтардың ауысым режимін баптау |
|
| |||||||
3 | Басқару батырмалары |
|
| |||||||
4 | Слайдтардың алмасуы |
|
| |||||||
5 | Слайдтарды көрсеті |
|
| |||||||
| Жоғарғы 5 балл - "5" 4 балл - "4" 3 балл - "3" | |||||||||
Оқушының аты-жөні. | ||||||||||
"Екі жұлдыз, бір тілек" |
Кері байланыс: БҮҮ стратегиясы
Шығармашылық ағашын толтырды.Бұл жерде толық меңгердім - жеміс, толық емес - гүл, түсінбедім - жапырақ белгілеріне пікірлерін жазды.
3 мин
Тақтаға не білдім?, нені үйрендім?,нені білгім келеді?БҮҮ стратегиясы арқылы сабақты қорытындылау
Оқушылар өз ойларын тақтаға стикерлер арқылы іледі
Бірін -бірі бағалайды,өздерін өзі тексереді
Оқулық, интерактивті тақта.
2 мин
Үйге тапсырма
Ғаламторсыз дүние бос...
ЭССЕ жазып келу.