- Учителю
- Урок 'Понятие веб-страницы, ее адрес. Гиперссылка'
Урок 'Понятие веб-страницы, ее адрес. Гиперссылка'
Тема: «Поняття веб - сторінки, її адреси. Гіперпосилання »
Мета:
-
Ознайомити учнів з поняттям «веб - сайт», «веб - сторінка»;
-
Закріпити знання про комп'ютерну мережу;
-
Розширювати кругозір, просторові уявлення, вміння орієнтуватися в глобальній мережі;
-
Розвивати практичні навички роботи на комп'ютері;
-
Виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерного обладнання.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: комп'ютери, наочність, книжки, зошити.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Добрий день, в добрий час,
Рада, діти, бачить вас.
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
1. 1 повторення правил техніки безпеки
Гра «Правильно - неправильно»
В клас комп'ютерний спітнілі ми вбігаємо щосили… (ні)
Витри старанно взуття, нам не потрібне сміття! (так)
За улюбленний комп'ютер падаєм, мов спілі фрукти… (ні)
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Що таке комп'ютерна мережа?
- Які комп'ютерні мережі ви знаєте?
ІІІ.Повідомлення теми і завдань уроку
- Вам знайомі слова «веб - сайт», «веб - сторінка?» Сьогодні на уроці ми дізнаємось, що вони означають, навчимось ходити по сайтам, продовжимо працювати з програмою Internet Explorer.
ІV. Вивчення нового матеріалу
4. 1 Девіз уроку
Думаємо коллективно,
Працюємо оперативно,
Сперечаймось доказово -
Це для всіх обов'язково.
4.2 Бесіда
Про Інтернет чув сьогодні, мабуть. Кожний. А що ви про нього знаєте? -
запитав учитель.
- Користуватися Інтернетом дуже цікаво, - почав розповідати Олесь.
- У ньому можна знайти відповідь майже на всі запитання. Дізнатися про
погоду, останні новини, результати спортивних змагань, прочитати статтю з
енциклопедії, переглянути програму телепередач, навіть самі телепередачі.
- А якщо я хочу дізнатися про життя тварин? - запитала Ганнуся.
- Будь-ласка! Є спеціальні веб-сайти про тварин, рослинний світ. Є
сайти бібліотек. Заходь - і читай будь-яку книгу. На сайтах можна
подивитися картини з колекцій відомих музеїв світу. Навіть з дому не треба
виходити, - відповів Олесь.
- Що означає "веб-сайт"? - запитала Марійка.
- Сайт можна порівняти з книжкою. Сторінки веб-сайту називаються
веб-сторінками. Кожен сайт має свою адресу в Інтернеті й головну сторінку,
з якої можна потрапити на інші сторінки сайту, - сказав учитель.
Крім того, з веб-сторінок можна перейти на сторінки інших сайтів. Ця
система зв'язків між різними сторінками сайтів по всьому світу охоплює
планету ніби павутина. Саме тому її називають веб (від англійського слова
web - павутиння).
Всесвітня павутина (англ. World Wide Web, скорочено: WWW;
також: веб або тенета - найбільше багатомовне сховище інформації в
електронному вигляді: мільйони пов'язаних між собою документів, що
розташовані на комп'ютерах розміщених на всій земній кулі.
Вважається найпопулярнішою і найцікавішою службою-мережею в
Інтернет, яка дозволяє одержувати доступ до інформації незалежно від місця
її розташування.
- Існують сайти, на яких можна розміщувати свої розповіді, повідомлення,
ставити запитання, обговорити їх, ділитися
враженнями, - продовжив учитель.
- А давайте ми теж будемо розміщувати
інформацію про наш клас та про цікаві уроки в
нашій школі на сайті. Діти з усієї України
дізнаються про нас, і ми познайомимося один з
одним, - запропонував Василько.
- І не тільки діти України. Користувачі
Інтернету з усього світу зможуть прочитати
ваші розповіді, а також побачити малюнки й фотографії, - додав учитель.
Відкриється вікно програми, і в ньому одразу відобразиться домашня
сторінка - це веб-сторінка, з якої користувач хоче починати свою роботу в
Інтернеті. Кожен встановлює її на свій смак. Це може бути сторінка
улюбленого сайту, сторінка для пошуку сайтів або навіть сторінка власного
сайту.
Якщо у нашій школі є шкільний сайт, імовірно, ви потрапили саме на
одну з його сторінок.
Сторінки сайту містять заголовки, тексти, малюнки, фотографії тощо.
Деякі слова, фрази і зображення є "дверцятами" до інших веб-сторінок. Як
правило, такі слова підкреслені і виділені кольором. Якщо встановити
вказівник на ці "дверцята", він стає таким: .
Тепер досить клацнути ліву кнопку миші, і у вікні відкриється нова
сторінка.
Такі "дверцята" називають гіперпосиланням.
На сторінці може бути багато гіперпосилань.
Роздивіться першу сторінку сайту школи. Знайдіть посилання до інших
сторінок.
4.3 Фізкультхвилинка
4.4 робота з підручником
4. 5 Практична робота за комп'ютером
4. 6 Комплекс вправ для очей
Ваші очі стомились, тому виконуємо кілька вправ для них.
Очки вліво подивилис
Там нічого не змінилось!
Вправо поведем зінички …
Ні зайчика, ні лисички…
Ми нікого там не бачим?
Знову вліво… і направо..
Це не вправа, а забава!
Очі вгору, очі вниз!
Не лінуйся! Посміхнись!
Ще раз вгору, знову вниз.
І на цьому - зупинись!
Оченятам зняли втому,
До роботи, нумо, знову!
V. Підсумки уроку
- Чи був цікавим для вас урок?
- Що найбільше сподобалось?
- Де можна використатти знання, які отримали на уроці?
VІ. Домашнє завдання.