7


Урок по информатике 2 класс

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Урок 1.

Дата.

Тема. Перша зустріч. Правила поведінки та техніки безпеки у комп'ютерному

класі. Робота з програмою «Сходики до інформатики», слайд-фільм «Як

поводитися з комп'ютером».

Мета. Ознайомити учнів з комп'ютером та його частинами; правилами техніки

безпеки і гігієни, яких необхідно дотримуватись при роботі з комп'ютером.

Розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, дрібну моторику руки.

Стимулювати бажання дітей оволодіти комп'ютерною грамотністю.

Виховувати охайність у роботі.

Матеріали до уроку: підручник Коршунова О.В. «Сходинки до інформатики» для 2 класу, презентація до уроку «Як поводитися з комп'ютером», програма «Сходики до інформатики», розвивальні завдання, загадки.



Хід уроку:

І. Організація класу до роботи.

1. Привітання. Створення емоційного настрою.

- Ми сьогодні перший раз

завітали в комп'ютерний клас.

Подружитися з ним зможемо,

Він в житті нам допоможе.

2. Знайомство.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Конкурс «Плутанка».

(мудрості, не, Двері, замкнуті, ніколи)

- Хто швидше збере слова і прочитає прислів'я.

Прокоментуйте прислів'я: «Двері мудрості ніколи не замкнуті».

2. Оголошення теми і мети уроку.

- Ви вже навчились читати, писати, рахувати. Сучасній людині цього замало.

</ Вам бракує комп'ютерних знань. Не всі люди вирощують хліб, займаються

будівництвом, прагнуть стати програмістами. Але мають уяву про те, як

зводять будинки, як вирощують хліб. Слід розуміти і те, як працює комп'ютер,

знати його будову, можливості, вчитися працювати на ньому, і тоді він стане

вашим добрим другом і помічником у будь-яких справах. На уроках

«Сходинки до інформатики» на нас чекає клопітка, тривала, творча,

захоплююча робота. Ви дізнаєтесь, як спілкуватись з комп'ютером, розвинете

свої розумові та творчі здібності, навчитесь логічно мислити, складати

алгоритми, користуватись найпростішими текстовими, графічними,

музичними редакторами, які допоможуть вам виявити ваші художні та

музичні здібності. Тож вирушаймо у чудову подорож країною

комп'ютерів.

3. Поява героїв.

- А супроводжувати вас будуть: Комп'юшко та хлопчик Данилко.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда з метою визначення знань учнів.

- Давайте подивимося навколо. У який кабінет ви прийшли?

- Що ви бачите в цьому кабінеті?

- Як треба поводитися з комп'ютером?

2. Робота з підручником. («Перша зустріч» - ст.4-8)

а) розгляд ілюстрацій, читання статті;

б) бесіда. Перевірка розуміння прочитаного.

- Опиши правильну поведінку учня в комп'ютерному класі.

- Обери основне слово для предмета інформатика: а) комп'ютер; б) інформація; в) безпека. Поясни свій вибір.

3. Фізкультхвилинка.

- Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали - сіли, встали - сіли.

Бачте, як розвеселили.

4. Робота з комп'ютером. (15хв.)

4.1. Інструктаж вчителя.

  • На уроках «Сходинки до інформатики» ми багато будемо працювати з програмою, яка теж має таку назву «Сходинки до інформатики». Ми будемо з вами крокувати по сходинкам комп'ютерних знань.

  • Більш детальніше дізнатися про те, як слід поводитись, працюючи за комп'ютером, вам допоможе цікавий комп'ютерний слайд-фільм «Як поводитися з комп'ютером». Для переходу до наступного слайду вам допоможе клавіша «Пропуск», яка знаходиться на клавіатурі.

  • Цю клавішу легко відшукати на клавіатурі, бо вона найдовша за всі інші клавіші.

4.2. Робота з коп'ютером. Перегляд комп'ютерного слайд-фільму. (Програма «Сходинки до інформатики»)

4.3. Практична робота учнів з програмою «Сходинки до інформатики»

- Шлях: Сходинки до інформатики → 2 клас → Як поводитись з комп'ютером.

(Вчитель допомагає учням працювати за комп'ютером.)

5. Релаксація.

Працюючи за комп'ютером не можна забувати про відпочинок для очей, адже вони теж втомлюються.

- Очки вліво подивились

Там нічого не змінилось!

Вправо поведем зінички...

Ні зайчика, ні лисички...

Ми нікого там не бачим?

Знову вліво... і направо...

Це не вправа, а забава!

Очі вгору, очі вниз!

Не лінуйся! Посміхнись!

Ще раз вгору, знову вниз.

І на цьому - зупинись!

Оченятам зняли втому,

До роботи, нумо, знову!

ІV. Закріплення набутих знань.

1. Вивчення вірша.

Для того, щоб легше було запам'ятати правила давайте вивчимо такий віршик:

- Щоб з комп'ютером дружити,

Треба правила завчити.

Не торкатись проводів,

Ні розеток, ні дротів.

Екран руками не чіпати,

Довго на комп'ютері не грати.

На клавіші легенько натискай,

З мокрими руками не сідай.

З чистими руками працювати,

Носика в екрана не «встромляти».

2. Гра «Так чи ні» (закріплення правил).

Якщо ви згодні з висловом, плескаєте в долоні.

- Роботу з комп'ютером починай, не чекаючи дозволу вчителя. (Ні).

- Стіл завжди тримай у чистоті. (Так).

- Якщо зголоднів, їж і пий за комп'ютерним столом. (Ні).

- Екран витирай лише сухою серветкою. (Так).

- Сміливо берися за розетки і всілякі проводи. (Ні).

- Утомився? Поклади руки на клавіатуру і відпочинь. (Ні).

V. Розв'язування завдань для Розумників і Розумниць. Задачі для

допитливих. (Приніс Комп'юшко.)

1. Мама дала Сергійкові 6 яблук, 3 сливи і одну моркву. Скільки фруктів дала мама Сергійкові? (9 фруктів, морква - це овоч)

2. Як написати «мишоловка» трьома літерами? (Кіт)

3. Сергійкові батьки мають троє дітей. Їх звати: Світланка і Оленка. Як звати третю дитину? (Сергійко)

VI. Підсумок уроку.

1.Узагальнююча бесіда.

  • Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?

  • Що найбільше сподобалося?

  • Що запам'яталося?

  • Про що хотіли би дізнатися більше?

  • Яких правил поводження у комп'ютерному класі ми повинні дотримуватися?

  • Чи бажаєте ви продовжувати вивчати «Сходинки до інформатики»?

2. Підведення підсумків уроку.

- Пам'ятайте, що Ви маєте берегти техніку, добре знати і точно виконувати

вказівки вчителя, щоб уникати нещасних випадків. Ви відповідаєте за стан

робочого місця і збереження розміщеного на ньому устаткування. Добрих

успіхів вам в опануванні комп'ютерної грамоти!





4



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал